Skocz do zawartości

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Snuff napisał:

 


Kurde...tak kombinuję, kombinuję, jak te wycieraczki przez te haczyki na szybie zamontować (vide problemy@Blixten ze złym wyborem wycieraczek) emoji3.png
...aaa to o dywanikach mówimy emoji1.pngemoji1.png
Dobra robota ! emoji106.png
btw. haczyki do dywaników mam, ale na te do bagażnika się piszę. Good job






Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Ktoś coś znajdzie ciekawego na rynku, podpowie rozwiązanie, podzieli się doświadczeniem, a nawet .... wydrukuje :puchar:.... 

.... i to jest najfajniejsze na tym forum. Bravo @ovi :thumbup:

  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ktoś coś znajdzie ciekawego na rynku, podpowie rozwiązanie, podzieli się doświadczeniem, a nawet .... wydrukuje :puchar:.... 
.... i to jest najfajniejsze na tym forum. Bravo @ovi :thumbup:

Zastanówmy się, co by tu jeszcze poprawić i wydrukować do naszego XV hmmm...może znaczek Skody

Brawo@ovi



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Snuff napisał:

...aaa to o dywanikach mówimy emoji1.pngemoji1.png

Byłem ciekaw czy ktoś o tym pomyśli. Zabieg świadomy i zamierzony. :thumbup:

 

5 minut temu, radix99 napisał:

btw. haczyki do dywaników mam, ale na te do bagażnika się piszę. 

 

5 minut temu, radix99 napisał:

Moja skromna osoba również się pisze :)

 

To w takim razie biorę się za projektowanie. Ogłaszam i deklaruję, że projekt będzie gotowy i przetestowany do końca lutego 2020. B)

 

17 minut temu, Blixten napisał:

Bravo @ovi :thumbup:

2 minuty temu, Snuff napisał:

Brawo@ovi

 

Dziękuję!

Edytowane przez ovi
  • Super! 2
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Snuff napisał:

 


Kurde...tak kombinuję, kombinuję, jak te wycieraczki przez te haczyki na szybie zamontować (vide problemy@Blixten ze złym wyborem wycieraczek) emoji3.png
...aaa to o dywanikach mówimy emoji1.pngemoji1.png
Dobra robota ! emoji106.png
btw. haczyki do dywaników mam, ale na te do bagażnika się piszę. Good job






Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

haczyki do bagaznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aflinta napisał:

Może obudowa do filtra FP1919 by nie trzeba go było prasować? :mrgreen:

Napisalem do Mann, maja w przygotowaniu wklady ktore beda pasowac bez prasowania z polifenolem, moze w tym roku sie pojawia w sprzedazy

  • Super! 2
  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OA77 napisał:

haczyki do bagaznika?

Tak. Przyklejane na taśmę dwustronną (mocną).

 

2 godziny temu, OA77 napisał:

a masz mozliwosc wydrukowania oslony na maske przed kamieniami i oslon pod silnik skrzynie i tylny dyfer ale z tworzywa?

Osłona na maskę - jaki gabaryt? Masz jakiś przykład? Co do osłon pod silnik, skrzynię i dyfer to chyba żart, co? ;)

 

 

2 godziny temu, aflinta napisał:

Może obudowa do filtra FP1919 by nie trzeba go było prasować? :mrgreen:

Też do zrobienia, wydaje się że to może być bardzo dobry pomysł. Pytanie jakie ona ma wymiary? Bo w druku 3D jesteśmy nieco ograniczeni gabarytami. Chyba, że ramka składana? Też jest taka opcja.

Ma ktoś taką ramkę bym mógł "zdjąć" wymiary z niej?

Edytowane przez ovi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ovi napisał:

Tak. Przyklejane na taśmę dwustronną (mocną).

 

Osłona na maskę - jaki gabaryt? Masz jakiś przykład? Co do osłon pod silnik, skrzynię i dyfer to chyba żart, co? ;)

 

 

Też do zrobienia, wydaje się że to może być bardzo dobry pomysł. Pytanie jakie ona ma wymiary? Bo w druku 3D jesteśmy nieco ograniczeni gabarytami. Chyba, że ramka składana? Też jest taka opcja.

Ma ktoś taką ramkę bym mógł "zdjąć" wymiary z niej?

oslona przed kamieniami na front maski silnika taka jaka mial XV pierwszej generacji w opcji,

 

z oslonami dyfra,skrzyni i sinlika to nie zart, pytam poniewaz nie wiem do jakiej drukarki masz dostep, u mnie w firmie moga wydrukowac 30x30x30 metrow dowolna rzecz, samolot, dom itd., chocby z metalu, z tym ze nie jest do uzytku prywatnego,

stad tez moje pytanie czy masz taka mozliwosc, poniewaz wiadomo ze sa rozne drukarki 3D i z roznych materialow i roznych gabarytow moga drukowac w zaleznosci od modelu drukarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, OA77 napisał:

u mnie w firmie moga wydrukowac 30x30x30 metrow dowolna rzecz, samolot, dom itd., chocby z metalu

Jeżeli mogę zapytać gdzie pracujesz, bo jeszcze drukarki o takich rozmiarach to nie widziałem. Może być priv.

Ja mam dostęp raptem do Zortaxa. Oczywiście gdyby zaszła potrzeba wydruku w metalu to też się znajdzie firma co takie usługi świadczy.

 

Ale, wg mnie najważniejsze pytanie jest takie: czy  do takiego rzeźbienia jest ekonomiczne uzasadnienie. Bo do haczyków do dywaników było. Haczyków na siatki z zakupami w bagażniku w zasadzie brak.

Do czego zmierzam. Taka osłona silnika, dyfra z tworzywa wg. mnie jest bez sensu. Wytrzymałość tego materiału będzie słaba. Druk z metalu wyjdzie kosmicznie drogo. Może lepiej pójść w te stronę. Zrobić projekt 3D, dać da wyceny jakiemuś zakładowi co ma wykrawarkę lub laser oraz krawędziarkę. Porównać cenę z ASO.

 

Wie ktoś może z jakiej grubości blachy są te osłony?

 

Edytowane przez ovi
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, ovi napisał:

Jeżeli mogę zapytać gdzie pracujesz, bo jeszcze drukarki o takich rozmiarach to nie widziałem. Może być priv.

Ja mam dostęp raptem do Zortaxa. Oczywiście gdyby zaszła potrzeba wydruku w metalu to też się znajdzie firma co takie usługi świadczy.

 

Ale, wg mnie najważniejsze pytanie jest takie: czy  do takiego rzeźbienia jest ekonomiczne uzasadnienie. Bo do haczyków do dywaników było. Haczyków na siatki z zakupami w bagażniku w zasadzie brak.

Do czego zmierzam. Taka osłona silnika, dyfra z tworzywa wg. mnie jest bez sensu. Wytrzymałość tego materiału będzie słaba. Druk z metalu wyjdzie kosmicznie drogo. Może lepiej pójść w te stronę. Zrobić projekt 3D, dać da wyceny jakiemuś zakładowi co ma wykrawarkę lub laser oraz krawędziarkę. Porównać cenę z ASO.

 

Wie ktoś może z jakiej grubości blachy są te osłony?

 

Nie moge udzielac takich informacji.

 

Natomiast co do oslon faktycznie moglyby nie wytrzymac, oryginalne nie sa gigantycznie drogie ale niestety nie sa idealne, a zapewne przyznasz ze ulepszanie oryginalu sprawia satysfakcje ktora jest motorem do kolejnych kreatywnych dzialan

 

co do Zortaxa, faktycznie to zabawka ale i na niej mozna cos porobic, wiec nie jest tak zle, moze z czasem Twoja firma bedzie mogla cos bardziej zaawansowanego kupic i korzystac z tego w pelni, w koncu dzisiaj high tech to potezne mozliwosci i zyski

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radix99 napisał:

A nie miesza toto EyeSightowi w prockach?

 

nie, tak samo jak rejestrator umieszczony na wysokosci lusterka, a to przetestowalem osobiscie z rejestratorem, juz 1,5 roku z nim jezdze i system dziala bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, OA77 napisał:

a zapewne przyznasz ze ulepszanie oryginalu sprawia satysfakcje ktora jest motorem do kolejnych kreatywnych dzialan

Nie sposób się z tym nie zgodzić. Tylko w tym przypadku lepiej użyć innej metody niż druk 3D. Tak jak pisałem wyżej.

 

7 godzin temu, OA77 napisał:

moze z czasem Twoja firma bedzie mogla cos bardziej zaawansowanego kupic

Tam gdzie drukuję to może na moje szczęście nie jest w mojej firmie :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzę z projektem haczyka na siatkę z zakupami do bagażnika. Pomyślałem, że dobrym pomysłem będzie zrobienie go z dwóch części (w razie potrzeby przewiezienia jakiegoś gabarytu) można haczyk wyjąć nie odrywając podstawy:

Złożony:

Clipboard01.thumb.jpg.d52dd8d1b9a66afbfa7ff60872e335ab.jpg

 

Otwory w haczyku zrobiłem, gdyby zaszła jakaś potrzeba pociągnięcia linki, siatki, przymocowania czegoś.

 

Rozłożony:

Clipboard02.thumb.jpg.0f5c39965c196979291faf940307564b.jpg

 

Edytowane przez ovi
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2020 o 00:33, OA77 napisał:

nie, tak samo jak rejestrator umieszczony na wysokosci lusterka, a to przetestowalem osobiscie z rejestratorem, juz 1,5 roku z nim jezdze i system dziala bez zarzutu

 

W Niemcowni można korzystać z rejestratorów? O, ciekawe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, OA77 napisał:

mozna i trzeba, kazdego dnia, natomiast np. w Szwajcarii lepiej zdemontowac:)

 

W Austrii lepiej też... pierwsze złapanie z rejestratorem: 1000 EUR mandatu. Każde kolejne: 2500 EUR.

To też ku przestrodze wybierającym się w Alpy austriackie na narty ;) 

 

Myślałem, że Germanii ogólnie nie opanowała jeszcze plaga rejestratorów, niestety widzę, że to tylko Austria jest zieloną wyspą :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Skodziarz napisał:

 

W Austrii lepiej też... pierwsze złapanie z rejestratorem: 1000 EUR mandatu. Każde kolejne: 2500 EUR.

To też ku przestrodze wybierającym się w Alpy austriackie na narty ;) 

 

Myślałem, że Germanii ogólnie nie opanowała jeszcze plaga rejestratorów, niestety widzę, że to tylko Austria jest zieloną wyspą :D 

w Austrii tez, racja, racja, w Reichu plagi nie pod tym katem, poniewaz nie tak duzo osob korzysta z tego:)

ale jest inna plaga......, przez polityczna poprawnosc nie nazwe...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 18:40, MaMis napisał:

Podziel się fotką po zamontowaniu. 

 

No przyszła dziś kuwetka dla kota :D

Zdjęcia poniżej, choć nie wiem na ile przydatne - ani ze mnie żaden fotograf, ani warunki oświetleniowe jakieś przyzwoite były.

 

Co do wrażeń - no prezentuje się solidnie, zakrywa wszystko, czego fabryczny nie zakrywał. Dopasowane jest bardzo dobrze, otwory na zaczepy pasują idealnie. 

Nie jest to guma, tylko mocno elastyczny plastik - powinno wytrzymać te 10 lat gwarancji ;) 

 

image.thumb.png.8762c1eaf34b0841304573f4250053d6.png

 

image.thumb.png.b9dd1fb8fe9f06868a88f7cb9e1baeac.png

 

image.thumb.png.42149056b7d5218002f03705106430cd.png

 

image.thumb.png.922ccf81586ff6b41fa69915e4c7247e.png

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...