Jump to content

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?

Recommended Posts

• Replies 959
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ewidentny dowód, że Skoda Yeti nie daje rady bez łańcuchów  Widział ktoś kiedyś Subaru w reklamie łańcuchów ? 

Odnośnie spryskiwacza tylnej kamery jeszcze napiszę. Nastała jesień, jakieś tam śmieci były na soczewce to spryskałem.... no i chwilę musiałem poczekać zanim płyn doleci zarówno do tylnej wycieraczki

Obiecane zdjęcia.  

Posted Images

28 minut temu, Szürkebarát napisał:

Na ostatnim zdjęciu są te legendarne i pożądane haczyki. Czy one wciśnięte w otwory podłogi zostają tam do końca eksploatacji czy można je wyjąć gdy chce się jeździć na welurowych?

Ja w welurowych też mam otwory, więc haczyki są cały czas (ale zawsze można je bez problemu wyjąć).

6 godzin temu, Szürkebarát napisał:

Na ostatnim zdjęciu są te legendarne i pożądane haczyki. Czy one wciśnięte w otwory podłogi zostają tam do końca eksploatacji czy można je wyjąć gdy chce się jeździć na welurowych?

DSC_1258[1].JPG

DSC_1259[1].JPG

DSC_1260[1].JPG

Mam tez sam turecki paździerz. Raraz pięta prawej nowy przejdzie na wylot :) 

26 minut temu, MaMis napisał:

Zaraz pięta prawej nogi przejdzie na wylot

No to czas - start. Zobaczymy kiedy ja wykręcę dziurę w dywaniku. Jazda codzienna około ~75km, plus co 4-6 tygodni 700 km. PS. W zrozumieniu tekstu, pozwoliłem sobie na jego korektę.

Edited by Szürkebarát

Nie potrafię wytłumaczyć dlaczego sfotografowałem dywaniki od lewej strony :biglol: . A te legendarne i pożądane haczyki... Ktoś tu się oferował z drukowaniem w 3D, może by te haczyki w ten sposób rozmnożyć, skoro oddzielnie nie da się ich kupić?

• Like 1

Przerabiałem opony A/T i nie mam zamiaru powtarzać :) Do ślizgania/ driftu może i dobre. Zapomnij o dobrej przyczepności ( szczególnie hamowaniu) w zimowych warunkach. 

• Upvote 1
48 minut temu, giepa napisał:

co powiecie na taki zestaw jesienno/zimowy dla xv ?

20191112_232132.jpg

Ma oznaczenie 3PMSF? Poza tym rozmiar jest mniejszy, niż fabryczny. Właściwy powinien być 215/70/16. 

Edited by radix99
2 minuty temu, giepa napisał:

w 1.6 oryginalnie jest 225/55/17 wiec 65/16 wydaje sie byc ok, co to za oznaczenie 3PMSF?

W 1,6 jest 225/60/17. 3PMSF, to oznaczenie opon zimowych. Te Geolandary go nie mają. 

https://przegladoponiarski.pl/art/11913/co-oznacza-symbol-3pmsf.html

• Upvote 1
52 minuty temu, yarthecat napisał:

Felgi 16 nie są homologowane do XV 2018, co będzie jak przedstawisz płot i np kurnik - ubezpieczyciel Ciebie zadziobie....

Naprawdę znasz przypadek, kiedy ubezpieczyciel nie wypłacił należności, bo ktoś miał w aucie niehomologowane felgi? 

Teraz, giepa napisał:

ale sadzac po opiniach daje radę a u nas w zime wiecej błota niż oblodzonych drog..

O, to jest istotna informacja. Na pewno posiadacz XV z okolic Nowego Targu, czy Suwałk potrzebowałby typowych zimówek :D Ja celuję w BfGoodrich K02 :dance:

Godzinę temu, giepa napisał:

ale sadzac po opiniach daje radę a u nas w zime wiecej błota niż oblodzonych drog.. i na 16 fajnie wyglada rasowo..

Wobec tego w ogóle nie trzeba zimowek. 

Każdy wybiera wg własnego uznania. Nietrafiony wybór i tak nie będzie negatywnie oceniony przez użytkownika:) 

Edited by MaMis

Naprawdę znasz przypadek, kiedy ubezpieczyciel nie wypłacił należności, bo ktoś miał w aucie niehomologowane felgi? 

Przypadku konkretnego nie, ale przy ubezpieczycielach działa twór o nazwie Biuro Przeciwdziałaniu Wyłudzeniom i w "ryzykach" mają czeklistę i pozycja taka na niej występuje. źródła informacji nie podam :) i nie jestem z branży
  • Upvote 1
5 godzin temu, radix99 napisał:

ubezpieczyciel nie wypłacił należności, bo ktoś miał w aucie niehomologowane felgi

tak, w mojej fabryce

sprytny handlowiec zabral oryginalne 18 do prywatnego auta i w zamian wstawil chinski badziew

po dzwonie zaplacil 44tys za naprawe arteona bo serwis zglosil podczas ogledzin ze felgi sa niehomologowane

tapatalked

• Upvote 1