Jump to content
Piskoor

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?

Recommended Posts

32 minuty temu, art5525 napisał:

a takie cudo widzieliście?

image.png.2e54332af8c3b78a9f76d02acd399d88.png

~50€ za sztukę to już nie tak strasznie jak za tak głęboką wannę. Aż prosi się dokupić od razu odpowiednie buty:

Znalezione obrazy dla zapytania gumofilce

;)

• Haha 2
  • Upvote 1

są bardzo dobre dywniaki od rezerw plastu 

Posted (edited)
4 godziny temu, aflinta napisał:

~50€ za sztukę to już nie tak strasznie jak za tak głęboką wannę. 

;)

@aflinta, czy takie dywaniki można kupić w Polsce ?? 

Edited by Blixten

A nie zwróciłem nawet uwagi :lol:

3 godziny temu, Blixten napisał:

@aflinta, czy takie dywaniki można kupić w Polsce ?? 

Nie wiem, trzeba sklepik zapytać. Cenę znalazłem w niemieckim katalogu akcesoriów.

@kogii wrzucał:

20190101_121950.jpg

Napisałem do centrali, bo spoko opcja. 

• Upvote 1

na stropnie weathertech`a  komplet (4szt )takich dywaników kosztuje około 180 eur więc w sumie tez do przełknięcia... 

a dywaniki co potwierdzam jako ich posiadacz w OBK są mega... Dopasowane idealnie

Ostatnio wysłałem do SIP`u pytanie ile kosztują z jakąś sensowna zniżką osłony zderzaków z przodu, tyłu i boków ( tak te srebrne )

cena całości... Za 4 kawałki plastiku - ponad 4200,-    Jakaś Masakra... Nie wiem kto ustala te ceny..

Znalazłem w UK za mniej niż połowę..

Jednym się mogą podobać innym nie - ale XV w ciemnym kolorze musi mieć jakieś akcenty bo inaczej traci 50 % ze swojego uroku..

W zastępstwie listew bocznych pomyślałem nad jakimiś progami..

Zawsze to wygodniej na dach sięgać :-)

Póki co znalazłem coś takiego - te ciemne nawet fajnie wyglądają... ale znowu... ciemne :-(

Wiem zabierają ze 2cm z prześwitu ale zostaje 20 więc i tak całkiem nieźle..

Mam progi w Forku i są tez fajna ochroną przed kamykami..

PS zrobienie naklejki wraz z naklejeniem na dół drzwi ( takiej jak oryginalna w katalogu ) - koszt 300 pln

w SIP - ponad 900 + naklejenie

s-l640.jpg

artemis-black_4786_03-16-32.JPG

71nB1TZZjYL._SL1000_.jpg

59 minut temu, Piskoor napisał:

Ostatnio wysłałem do SIP`u pytanie ile kosztują z jakąś sensowna zniżką osłony zderzaków z przodu, tyłu i boków ( tak te srebrne )

te srebrne z boku auta? 

Niestety w XV drzwi nie zachodzą na progi jak jest np w foresterze. Skutkuje to tym że wysiadając z brudnego auta dotykasz nogawką brudny próg i brudzisz nogawkę;) przy takich wystających nakładkach na progi to brudzenie będzie jeszcze bardziej uciążliwe

pewnie masz rację - trzeba będzie uważać :-)

wolałbym takie ale 2 200,- za coś takiego uważam za chore...

Side-Resin-Underguard-Subaru-XV-2018-Model-Accessory-273483449379.JPG

Wszystkie oryginalne akcesoria maja chore ceny. Dobrze jest coś z nich wytargać gratis przy zakupie. Czy jesteś pewien ze na tych progach będzie można stanąć? Wyglądają dość filigranowo.

z naklejkami na drzwi masz świetny pomysł :) 

Wszystkie oryginalne akcesoria maja chore ceny. Dobrze jest coś z nich wytargać gratis przy zakupie. Czy jesteś pewien ze na tych progach będzie można stanąć? Wyglądają dość filigranowo.
z naklejkami na drzwi masz świetny pomysł  
Można stanąć.. Na amerykańskim forum całkiem sporo osób je ma.
Co do brudzenia nogawek.. Żona nim jeździ - niech uważa :-D

Mam te oryginalne nakładki i moim skromnym zdaniem wyglądają fajnie ale pomijając kwestię ceny mają jeden zasadniczy mankament... "fantastycznie" włazi za nie, i później się tam utrzymuje aż do ręcznego wydłubania wszelkie błocko, trawsko i inne śmieci, z którymi te osłony wejdą w kontakt :(

15 minut temu, Michał Krupa napisał:

Mam te oryginalne nakładki i moim skromnym zdaniem wyglądają fajnie ale pomijając kwestię ceny mają jeden zasadniczy mankament... "fantastycznie" włazi za nie, i później się tam utrzymuje aż do ręcznego wydłubania wszelkie błocko, trawsko i inne śmieci, z którymi te osłony wejdą w kontakt :(

Czyli przy zakładaniu warto to dodatkowo uszczelnić ..

Przesyłki lecą z Ali..... Poczta Polska zaciera ręce ( kto wymyślił opłatę za przedstawienie przedmiotu do odprawy... To tak jakby kontroler kasował za samo sprawdzenie biletu ).. Urząd celny też...

Ale w międzyczasie znalazłem tez rozwiązanie które nazywa się hydrografika. Podobno znacznie trwalsze od folii i lepiej dopasowujące się do kształtów.

Cena - mniej więcej 50 pln za element typu panel klimy.  Zamówiłem tez nakładki na panele sterowania szybami, ale jak będą badziewiasto wyglądały to być może oddam je właśnie na hydrografikę i zrobię tak jak będą mi się podobały. Choć oczywiście jest kwestia spasowania

5 minut temu, Piskoor napisał:

Cena - mniej więcej 50 pln za element typu panel klimy.  Zamówiłem tez nakładki na panele sterowania szybami, ale jak będą badziewiasto wyglądały to być może oddam je właśnie na hydrografikę i zrobię tak jak będą mi się podobały. Choć oczywiście jest kwestia spasowania

A skąd wykonawca ma  szablony do tej hydrografiki?

22 minuty temu, GREGG napisał:

A skąd wykonawca ma  szablony do tej hydrografiki?

tzn ???

Elementy ?

"Elementy należy wcześniej zdemontować i oczyścić, jeżeli tego wymagają."

jeżeli się komuś nie chce demontować to można zamówić coś na ali w tak lubianym przez chińczyków chromie lub carbonie i na to położyć hydrografikę

Nie zrozumiałem jak to działa, myślałem, że zamawiasz coś i przyklejasz samodzielnie 

W takim razie jest to dosyć upierdliwa sprawa 

Posted (edited)

Gdyby ktoś szukał zamienników wycieraczek przedniej szyby, to w marce OXIMO wygląda to tak: 1.thumb.jpg.1cc3b5991d952c24904dfc6761c40e1d.jpg3.thumb.jpg.b4237dae22dc8d16b6aeba1a41d98ef0.jpg W jednym pudełku dostajemy od razu komplet wycieraczek na przód.

Jak widać uchwyt nieco różni się od oryginalnego, ale wszystko dobrze pasuje.  

Za cenę 54,80 pln na Allegro wraz z dostawą (na stacji Orlen na której tankuję po drodze) można się pokusić i sprawdzić czy są dobre ... 

Edited by Blixten
  • Like 1
  • Thanks 1

Teraz, Blixten napisał:

można się pokusić i sprawdzić czy są dobre ... 

No to czekamy aż założysz i napiszesz recenzję ;)

• Haha 1

Posted (edited)
34 minuty temu, GREGG napisał:

No to czekamy aż założysz i napiszesz recenzję ;)

Sąsiad w hali garażowej już zdążył mnie podsumować "stać cię na Subaru, a kupujesz tandetne Oximo ?" :biglol:

Owszem niedługo założę i napiszę obszerną recenzję ;),  ale już teraz można się zastanowić czy Oximo, czterokrotnie tańsze od oryginalnych, może być od nich czterokrotnie gorsze jakościowo ? Śmiem wątpić :)

Edited by Blixten

Godzinę temu, Blixten napisał:

ale już teraz można się zastanowić czy Oximo, czterokrotnie tańsze od oryginalnych, może być od nich czterokrotnie gorsze jakościowo ? Śmiem wątpić :)

Wystarczą dwa cieniutkie niezebrane paski wody... będą tylko dwa razy gorsze, ale wywalisz po godzinie :D