Skocz do zawartości

Za niskie Ciśnienie doładowania w STI


Mateusz22

Rekomendowane odpowiedzi

Pojechałem ok 8km do sklepu poszukać czegoś żebym mógł spr ten dv, oczywiście żadnej takiej ręcznej pompki nie znalazłem.. ukradne młodym pompke do piłki może to jakoś utenteguje.. Ale ja nie o tym chciałem.

 

Sobie wracałem i ciut ciut se pozwoliłem, taka obserwacja iż na 3biegu boost jest już prawie taki jak był czyli ok 1.3bara, wcześniej był prawie 1.4, ale ostatnio 1.1bar nie przekraczał w ogóle.. nie czas i miejsce było obczaić wyższych przełożeń.. 

 Dużo żważszy jest, wciąż nie jest to co było ale już prawie prawie..

Się zaraz sam naprawi i dopiero jaja bedom..

Generalnie o co kaman?? :krecka_dostal:

Jutro wyjme dv, obczaje dziada.

 

Jeszcze wyskocze dziś wieczorem na mój lokalny odcinek testowy poobserwowac zegar nieco :evil2:

Edytowane przez Mateusz22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem czy pomogę, ale swego czasu miałem podobny problem ze spadkiem doładowania w swoim WRX. Za pierwszym razem auto było wystrojone na ok. 1,3bar. Po jakimś czasie (kilku miesiącach) zauważyłem, że na niższych biegach tj. 1-3 doładowanie jakby się zmniejszyło - ok. 1,1-1,2bar. Na początku myślałem, że to zależy od pogody (temperatury, wilgotności itp.), ale jednak nie, zawsze było podobnie. Na wyższych biegach ładował, jaki powinien. Po wymianie skrzyni i kolejnym remapie wystrojony na 1,45bar i przez kilka miesięcy wszystko OK. Później znów na niższych biegach zauważyłem spadek. Kolejny remap przy okazji kolejnych modyfikacji i podoba sytuacja - kilka miesięcy później wartości obniżone. Rozmawiałem na ten temat z Piotrkiem z Mapteka, który za każdym razem stroił samochód i też wydawało mu się to dziwne. Wszystko było sprawdzane wielokrotnie, wszystko było OK, włożyliśmy 3-portowy zawór Cobba i nic. Dopiero po ostatniej modyfikacji tj. wymianie turbo na EFR i co za tym idzie dedykowanego DV, problem zniknął. 

Także do dziś nie wiemy o co chodziło :wacko:.

Jak pamiętam było to bardzo irytujące, bo samochód ewidentnie na 2-ce i 3-cę był wyczuwalnie słabszy. Na biegach od 4-ki w górę szedł pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Simon WRC napisał:

Nie wiem czy pomogę, ale swego czasu miałem podobny problem ze spadkiem doładowania w swoim WRX. Za pierwszym razem auto było wystrojone na ok. 1,3bar. Po jakimś czasie (kilku miesiącach) zauważyłem, że na niższych biegach tj. 1-3 doładowanie jakby się zmniejszyło - ok. 1,1-1,2bar. Na początku myślałem, że to zależy od pogody (temperatury, wilgotności itp.), ale jednak nie, zawsze było podobnie. Na wyższych biegach ładował, jaki powinien. Po wymianie skrzyni i kolejnym remapie wystrojony na 1,45bar i przez kilka miesięcy wszystko OK. Później znów na niższych biegach zauważyłem spadek. Kolejny remap przy okazji kolejnych modyfikacji i podoba sytuacja - kilka miesięcy później wartości obniżone. Rozmawiałem na ten temat z Piotrkiem z Mapteka, który za każdym razem stroił samochód i też wydawało mu się to dziwne. Wszystko było sprawdzane wielokrotnie, wszystko było OK, włożyliśmy 3-portowy zawór Cobba i nic. Dopiero po ostatniej modyfikacji tj. wymianie turbo na EFR i co za tym idzie dedykowanego DV, problem zniknął. 

Także do dziś nie wiemy o co chodziło :wacko:.

Jak pamiętam było to bardzo irytujące, bo samochód ewidentnie na 2-ce i 3-cę był wyczuwalnie słabszy. Na biegach od 4-ki w górę szedł pięknie.

Szymon rozwiałeś wszelkie moje wątpliwości :biglol:

Mi to się stanęło dwa lata po remapie i na  każdym biegu ciśnienie odpowiednio o ok 0,3-0.4bar niższe <_<

Ale jak pisałem, wczoraj coś zaczęło się samo naprawiać :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mateusz22 napisał:

Szymon rozwiałeś wszelkie moje wątpliwości :biglol:

Mi to się stanęło dwa lata po remapie i na  każdym biegu ciśnienie odpowiednio o ok 0,3-0.4bar niższe <_<

Ale jak pisałem, wczoraj coś zaczęło się samo naprawiać :ph34r:

Przynajmniej masz jakiś punkt zaczepienia a ja się bujałem tak ze 3 lata :biglol:. Ale nie ma co narzekać, bo subarak pomimo tego zasuwał bardzo konkretnie i kilkanaście pucharków zgarnął w międzyczasie, więc nie narzekaj, tylko jeździj ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz wyrobioną sprężynę w WG? Jak nie ma nieszczelności w dolocie i w wydechu to ja bym sprawdził czy WG działa poprawnie. Może też było coś dłubane w napięciu wstępnym WG i trzeba podregulować bo za szybko popuszcza albo się blokuje. Boost Control Solenoid jak rozumiem masz seryjny bo mowa była o restryktorze, sprawdziłbym też jego działanie, czy się nie przycina i poprawnie zamyka i otwiera przepływ bo to też może być powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Simon WRC napisał:

Przynajmniej masz jakiś punkt zaczepienia a ja się bujałem tak ze 3 lata :biglol:. Ale nie ma co narzekać, bo subarak pomimo tego zasuwał bardzo konkretnie i kilkanaście pucharków zgarnął w międzyczasie, więc nie narzekaj, tylko jeździj ;).

Jeżdżę jeżdżę, mało czasu więc nie dużo, tylko wspomnienie wcześniejsze spokoju mi nie daje bo auto było bardziej narowiste ;)

 

51 minut temu, skwaro napisał:

Może masz wyrobioną sprężynę w WG? Jak nie ma nieszczelności w dolocie i w wydechu to ja bym sprawdził czy WG działa poprawnie. Może też było coś dłubane w napięciu wstępnym WG i trzeba podregulować bo za szybko popuszcza albo się blokuje. Boost Control Solenoid jak rozumiem masz seryjny bo mowa była o restryktorze, sprawdziłbym też jego działanie, czy się nie przycina i poprawnie zamyka i otwiera przepływ bo to też może być powód.

Z moich obserwacji wynika ze coś gdzieś musi się przycinać, wczoraj wszystko działało prawie ze idealnie, nie wiele brakowalo do starych wrażeń z jazdy. Dzisiaj doładowanie znowu w okolicy max 1.2bar..

Myśl mi padła podczas jazdy czy właśnie WG może mieć coś z tym wspólnego.. 

Nie wiem trzeba w tym pogrzebać chyba wreszcie uczciwie-_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem pdobnie w STI, okazało sie że pękło żeliwo strony ciepłej. Finalnie na zablokowanej klapie i zdjętym wężyku z WG ładowało tylko max 1bar, a objawy miałem podobne, raz ładowało więcej raz mniej aż w końcu prawie nic :)

Zdejmij wężyk z WG i się przejedź, tylko kontroluj zegar aby nie przeładować z mocno, z resztą pewnie masz boostcut ustawiony bezpiecznie więc samo odetnie/szarpnie jak przeładuje. Zobaczysz w ten czas czy turbina robi czy nie i będziesz wiedział gdzie dalej szukać. U mnie wyszło że nie robi, jak zdjąłem DP to już wiedzialem czemu, kluczyk wchodził w szczelinę pęknięcia:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, zacznij jednak od wężyków. Dokładnie poprzeginaj . MOże lużno siedzą na króćcach. Jak to niepewne to daj tam opaski i na restryktor  też-na próbę mocne trytytki  . Sprawdź  kabel do solenoidu.  Potem DVi WG -może nie domyka się jak trzeba.MOże siłownik się przycina . Solenoid powinien się otwierać -może coś z jego  zasilaniem, skoro zmieniłeś na nowy.  Potem dopiero sama klapka wg i samo turbo. (choć można odpiąć wg i sprawdzić ile  ładuje-ale ostrożnie!).pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

26 minut temu, respect napisał:

Mateusz, zacznij jednak od wężyków. Dokładnie poprzeginaj . MOże lużno siedzą na króćcach. Jak to niepewne to daj tam opaski i na restryktor  też-na próbę mocne trytytki  .

 

Zrozumcie jedną rzecz, jak wężyki będą nieszczelne to będzie ładował za dużo nie za mało, jak selenoid będzie szwankował i zacinał się w pozycji otwartej to wówczas za mało, ale Mateusz podmieniał i nie ma różnicy ponoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oktan napisał:

Kiedyś miałem pdobnie w STI, okazało sie że pękło żeliwo strony ciepłej. Finalnie na zablokowanej klapie i zdjętym wężyku z WG ładowało tylko max 1bar, a objawy miałem podobne, raz ładowało więcej raz mniej aż w końcu prawie nic :)

Zdejmij wężyk z WG i się przejedź, tylko kontroluj zegar aby nie przeładować z mocno, z resztą pewnie masz boostcut ustawiony bezpiecznie więc samo odetnie/szarpnie jak przeładuje. Zobaczysz w ten czas czy turbina robi czy nie i będziesz wiedział gdzie dalej szukać. U mnie wyszło że nie robi, jak zdjąłem DP to już wiedzialem czemu, kluczyk wchodził w szczelinę pęknięcia:biglol:

 

30 minut temu, respect napisał:

Mateusz, zacznij jednak od wężyków. Dokładnie poprzeginaj . MOże lużno siedzą na króćcach. Jak to niepewne to daj tam opaski i na restryktor  też-na próbę mocne trytytki  . Sprawdź  kabel do solenoidu.  Potem DVi WG -może nie domyka się jak trzeba.MOże siłownik się przycina . Solenoid powinien się otwierać -może coś z jego  zasilaniem, skoro zmieniłeś na nowy.  Potem dopiero sama klapka wg i samo turbo. (choć można odpiąć wg i sprawdzić ile  ładuje-ale ostrożnie!).pozdr.

 

Cóż, właśnie wróciłem z ponownych poszukiwań braku pełnego ładowania..

Przejrzałem jeszcze raz wężyki podciśnienia, są ok. Wczoraj podczas rozmowy z Irkiem i MatiWrx padł pomysł spr WG, więc podpialem kompresor do niego i dmuchnalem 1bar, na moje oko działa sprawnie, wysuwa sie bez przeszkód, przeglądam dalej i... eureka, jedna z opasek na rurze od IC do kolektora (wszyscy wiedzą która, ta króciutka) jest luźna, dokrecilem bo pewien byłem ze tam powietrze uchodzi.. 

Paclem mache i test, dałem w palnik dopiero na trójce... 

Od razu szczailem ze jednak coś jest nie tak bo dało w plecy ze ja przepraszam :superhero: ująłem gaz od razu.. ponowilem próbę uważniej obserwując zegar.. wskazówka od razu poleciała na ponad 1.5bara i alarm się włączył..

Zrozumiałem że zapomniałem wpiąć podciśnienie do WG..

Po wpieciu nadal max 1.1-1.2bar 

 

Pytanie do mądrych ludzi, jak to rozumieć ??

Oktan gdzie teraz szukać, co spr jeśli bez podciśnienia turbo wkreca się bez przeszkód, czyli wnioskuję ze nieszczelności brak.

Moje autko wróciło do mnie na 2sekundy ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizujcie co rozpinaliście, co wymieniałeś ewentualnie na nowe jeszcze(selenoid wiemy) 

Może coś umknęło, mało prawdopodobne żeby się program sypnął..

Turbo dmuchnęło 1.5 czy więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka chciała jeszcze iść, ale szybko ująłem gazu, alarm się włączył przy lekko ponad 1.5 i nie pamiętam na pewno ile było obrotów ale daleko do maxa..

 

A jeśli komp nie widzi czujnika ciśnienia oleju, może obciąć?? 

Mam aktualnie wypiety seryjny czujnik bo jest walnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mateusz22 napisał:

A jeśli komp nie widzi czujnika ciśnienia oleju, może obciąć?? 

 

nie sądzę aby miało to znacznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Oktan napisał:

nie sądzę aby miało to znacznie

Potwierdzasz moje podejrzenia :(

Idę grzebać, pierdziele całego sylwestra <_<

Edytowane przez Mateusz22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mateusz22 napisał:

Idę grzebać, pierdziele całego sylwestra <_<

Też bym tak zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oktan napisał:

jak wężyki będą nieszczelne to będzie ładował za dużo nie za mało,

Masz rację, ale nieszczelność wężyka na restryktorze działa jednak odwrotnie.

Godzinę temu, Oktan napisał:

jak selenoid będzie szwankował i zacinał się w pozycji otwartej to wówczas za mało

Pewny jesteś ,że nie odwrotnie?

 

Czujnik oleju masz dodatkowy i nic nie ma do kompa.

Też bym grzebał.Idę do znajomych ,ale duchem jestem z Wami.:).pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki heh :ok:

Przy objawach jak u mnie jest sens w ogóle rozbierać DV??

Tzn do sprawdzenia?

Edytowane przez Mateusz22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, respect napisał:

Masz rację, ale nieszczelność wężyka na restryktorze działa jednak odwrotnie.

Pewny jesteś ,że nie odwrotnie?

 

Czujnik oleju masz dodatkowy i nic nie ma do kompa.

Też bym grzebał.Idę do znajomych ,ale duchem jestem z Wami.:).pozdr.

WG mamy sterowane ciśnieniowo, więc wszystko co po drodze nieszczelne od muszli zimnej poprzez restryktor, selenoid do samego aktuatora powoduje za duże doładowanie bo nie uchyla się wtedy klapa. Jak selenoid masz otwarty powietrze leci na aktuator i otwiera klapę i zmniejsza boost, jak zamknięty to klapa się nie otwiera i jest większy boost.

Czyż nie tak?

Czy coś już pokręciłem wyluzowany na koniec roku? :D

7 minut temu, Mateusz22 napisał:

Dzięki heh :ok:

Przy objawach jak u mnie jest sens w ogóle rozbierać DV??

Tzn do sprawdzenia?

Sądzę że nie.

Ale jak masz na podmiankę od kogo pozyczyć to bym oczywiście sprawdził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Oktan napisał:

 

Sądzę że nie.

Ale jak masz na podmiankę od kogo pozyczyć to bym oczywiście sprawdził :)

 

Nima na podmianke..

Pogadałem właśnie też z Irkiem...

Wszystko musi być szczelne jak dmuchło ponad 1.5bara.. 

Zara jak co wypije to wszystko spod tej maski poleci :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Oktan napisał:

Jak selenoid masz otwarty powietrze leci na aktuator i otwiera klapę i zmniejsza boost, jak zamknięty to klapa się nie otwiera i jest większy boost.

Oktan -nie tak.Solenoid upuszcza powietrze z siłownika gdy się otworzy.Wtedy wg się zamknie.  Ale pogadamy w przyszłym roku ,bo musze się zbierać:biglol:

Do siego!!

Mateusz -w 2019 na pewno będzie OK.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mateusz22 napisał:

Zara jak co wypije to wszystko spod tej maski poleci :biglol:

Siekiere bier asz siem dżazgi posypiom:biglol:

1 minutę temu, respect napisał:

Oktan -nie tak.Solenoid upuszcza powietrze z siłownika gdy się otworzy.Wtedy wg się zamknie.  Ale pogadamy w przyszłym roku ,bo musze się zbierać:biglol:

Do siego!!

Mateusz -w 2019 na pewno będzie OK.:)

No mówie że na koniec roku i coś krzaczę :D

Najlepszego!

 

 

Oj poczytałem te bzdury z selenoidem co 'rzem popisoł' i najwyższa pora się napić :P

Do zoba za rok! i walcz dzielnie Mati! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto aktualnie w spa pielegnacyjnym ;) sprzątanie, pranie, ceramiki takie rzeczy..

Temat boost nie ogarnięty, w sylwestra wszystko oglądałem znowu i wszystko wygląda ok.. straciłem pomysły i cierpliwość co to moze być.. pewnie auto zostanie z tą usterka do następnego razu :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz dwie rzeczy czujnik spalania stukowego czy nie obcina doladowania czy komputer nie widzi stukowego i czy nie jest uszkodzony pekniety i bardziej prawdopodobne przycieta klapke na dowpaipie w pozycji zamknietej lub pulotwartej mi kiedys przyrdzewialo ciegno po dluzszym postoju i ladowal tylko 1.2 bo komputer widzial przeladowanie i obcinal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...