Jump to content

Nowy XV - aktualizacje softu

Recommended Posts

U mnie nic nie znikło a chciałem nawet robić kopie punktów,bo w opisie było że może się tak zdarzyć,czyli chyba pech  ;)

Edited by Elpi
  • Replies 340
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nowa aktualizacja.

Dziś byłem w ASO na pierwszym przeglądzie. Okazało się, że do mojego egzemplarza, który został kupiony w marcu nie są dostępne żadne aktualizacje:   - map - oprogramowania stacji multim

Są dwie wersje stacji multimedialnej. Pierwsza 3.0 i jakoś pod koniec 2018 albo w 2019 3.1. Mają inny firmware.

Posted Images

Aktualizacja poszła bez problemu, wszystko robiłem zgodnie z instrukcją.  Mapa nareszcie ma autostradową obwodnicę Łodzi, istniejącą już chyba od 3 lat, ale nie ma obwodnicy Marek, która została oddana ponad rok temu.  Tyle w temacie aktualności map Subaru :)

Witam,  właśnie wróciłem z ASO - panowie męczyli się 4 godziny przy XV 2018. Udało im się wgrać nowy soft do komputara, ale mapy....niestety nie. Przy okazji dowiedziałem się, że w czercu będzie dostępna "najnowsza" wersja mapy - niesteety z III kwartału 2018. Absolutna PORAŻKA :-(

Obecnie jest dostępna wersja mapy z III kwartału 2017 !!!

Oczywiście, że nie jest. Jeszcze gdyby sam soft nawigacyjny był jakiś rewelacyjny... ale nawet to spaprali, bo z fajnego NavKita od TT zrobili jakiegoś potworka.

Jedyna przewaga wbudowanego navi nad CP/AA jest w tym, że wskazówki wyświetlają się na tym najwyższym wyświetlaczu, czyli znacznie bardziej w zasięgu wzroku - Starlink jest jednak umieszczony za nisko/za bardzo z boku, żeby nie odrywać na dłużej wzroku od drogi.

No, i nie trzeba kabli jakichś podłączać za każdym razem jak się wsiądzie do samochodu, jak w Matrixie jakimś :D 

• Like 1
  • Upvote 1

Dokładnie. Ja korzystam z Android Auto podpiętego do stacji, natomiast wyświetlanie najbardziej istotnych wskazówek na górnym wyświetlaczu to coś czego w AA brakuje. Jest to bardzo wygodna opcja map wbudowanych. Jak w czerwcu będą z 2018Q3 to i tak całkiem nieźle.

• Like 1

Ja używam navi może raz w miesiącu a podłączam tel na kablu znacznie częściej aby słuchać muzy. Na codzień znam drogę do pracy i do domu na pamięć :) 

Po BT Spotify trzeba sterować z poziomu telefonu (wybierać playlisty itp.) - i to mniej wygodne i mniej bezpieczne, telefonów z ekranem 8 cali i samochodowym interfejsem wiele nie ma ;) A jeszcze telefon się ładuje będąc podłączonym.

50 minut temu, MaMis napisał:

Ja używam navi może raz w miesiącu a podłączam tel na kablu znacznie częściej aby słuchać muzy. Na codzień znam drogę do pracy i do domu na pamięć :) 

muzę wolę słuchać po BT, nie ma tych dziwnych zrywów jak po AppleCarPlay. Co do nowej aktualizacji map w czerwcu to dobra wiadomość, mam nadzieję, że się spełni :thumbup:

35 minut temu, Snuff napisał:

Co do nowej aktualizacji map w czerwcu to dobra wiadomość, mam nadzieję, że się spełni :thumbup:

A kto to obiecuje - skąd to info? Nieprawdziwych informacji w kwestii terminów aktualizacji map było już trochę...

Edited by spawalniczy
11 minut temu, spawalniczy napisał:

A kto to obiecuje - skąd to info? Nieprawdziwych informacji w kwestii terminów aktualizacji map było już trochę...

Kolega @Agent_1 wspomniał wyżej, btw. w US mają kolejny update oprogramowania radia.

Godzinę temu, Snuff napisał:

muzę wolę słuchać po BT, nie ma tych dziwnych zrywów jak po AppleCarPlay. Co do nowej aktualizacji map w czerwcu to dobra wiadomość, mam nadzieję, że się spełni :thumbup:

Jak dla mnie, muzyka po kablu jest o wiele, wiele lepszej jakości przy AC. No i interfejs mega wygodny, jak sobie wszystko poustawiamy pod siebie. 

Godzinę temu, blejzu napisał:

O, patrzcie co znalazlem: https://github.com/sgayou/subaru-starlink-research/blob/master/doc/README.md :) Ciekawe co moja zona powie jak dowie sie ze Subar nie jedzie bo robie upgrade jadra... :D

Było już kiedyś na forum i nie wiem czemu poszło do śmietnika - pewnie tytuł się nie spodobał postu ;) No ale podobno ten wektor użyty w tym ataku jest już załatany, trzeba szukać innych podatności :D

4 godziny temu, aflinta napisał:

BT nie działa poprawnie?

Po kablu jest lepsza jakość ze Spotify. Dużo tez rozmawiam prze tel i wtedy znacznie lepsza jakość dźwięku jest po BT

• Thanks 1
  • 1 month later...
W dniu 18.02.2019 o 21:17, aflinta napisał:

Map też nie zaktualizujesz... bo obie aktualizacje są ze sobą powiązane.

Czytam sobie wątek... i jak rozumiem, aktualizować możemy stację multimedialną oraz mapy nawigacji, każde osobno. 

To pierwsze tylko w ASO, a drugie ściągając dane ze strony subaru-maps.com ?

Czy kolejność ma znaczenie ? 

Edited by Blixten
23 minuty temu, Blixten napisał:

Czytam sobie wątek... i jak rozumiem, aktualizować możemy stację multimedialną oraz mapy nawigacji, każde osobno. 

To pierwsze tylko w ASO, a drugie ściągając dane ze strony subaru-maps.com ?

Czy kolejność ma znaczenie ? 

Ściągając mapy masz od razu aktualizację softu stacji. W maju jadę na przegląd, ciekawe czy mnie zaskoczą odnośnie aktualizacji softu :rolleyes:

• Thanks 1

Jak podłączę się do domowego wifi mogę sprawdzić czy jest update dla mulitimedia. Czy można tez przez wifi robić aktualizacje czy tylko w Aso? 

24 minuty temu, MaMis napisał:

Jak podłączę się do domowego wifi mogę sprawdzić czy jest update dla mulitimedia. Czy można tez przez wifi robić aktualizacje czy tylko w Aso? 

generalnie to wifi w subaru to jest  ...uj wie po co ;) poza tym przez wfi nie zrobisz aktualizacji

1 godzinę temu, MaMis napisał:

Po co ASO? Rejestrujesz swoje auto na https://subaru-maps.com/#/auth/sign-in , pobierasz aktualizację i instalujesz u siebie. 

Przez Wi-Fi auta obecnie nic użytecznego nie zrobisz. 

• Upvote 1