Jump to content

Nowy XV - aktualizacje softu

Recommended Posts

Aktualizacja map jest rozczarowująca, dalej brak adresów, które w google są od ponad trzech lat. Kiedy pierwszy raz widziałem logo Tom Tom na nawigacji to wiązałem z tym duże nadzieje, niestety realizacja w wydaniu Subaru jest słaba. Ciekawe czy kiedyś nauczą się robić soft dobrze a nie na odwal się.

• Replies 339
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nowa aktualizacja.

Dziś byłem w ASO na pierwszym przeglądzie. Okazało się, że do mojego egzemplarza, który został kupiony w marcu nie są dostępne żadne aktualizacje:   - map - oprogramowania stacji multim

Są dwie wersje stacji multimedialnej. Pierwsza 3.0 i jakoś pod koniec 2018 albo w 2019 3.1. Mają inny firmware.

Posted Images

Przedtem jeździłem na automapie i powiem szczerze że ten Tomtom w wydaniu Subaru jest o wiele bardziej intuicyjny, mają problem z aktualnością map, ale ostatnio w Szczecinie podłączyłem android auto i dwa razy poprowadziło mnie przez zamknięte ulice, zamknięte od przynajmniej 2 miesięcy i za każdym razem myślałem że skoro google prowadzi  to pewnie już otworzyli. Sprawdziłem później nawigacja w samochodzie prowadziła by mnie inną trasą i nie musiał bym błądzić.

1 godzinę temu, mattom napisał:

ale ostatnio w Szczecinie podłączyłem android auto i dwa razy poprowadziło mnie przez zamknięte ulice, zamknięte od przynajmniej 2 miesięcy i za każdym razem myślałem że skoro google prowadzi  to pewnie już otworzyli.

Ten sam problem był z Google Maps w Krakowie podczas przejazdu ul. Dietla, gdzie jeden pas z powodu remontu był wyłączony z ruchu ponad pół roku i jechało się drugim „pod prąd” - dla mapy problem nie do przeskoczenia i ciągle paniczne zmiany drogi dojazdu. Tym bardziej dziwne, że należące do nich Waze miało zmianę na bieżąco wprowadzoną i zazwyczaj do tygodnia migrowała on do Google Maps... nie tym razem. 

Autobus ZTM, który wyskoczył przez barierki z S8 w Warszawie. O ile Google Maps już nazajutrz naniosło brak przejazdu, to po otwarciu odcinka grubo ponad tydzień na mapie było zamknięte. Drogowcom też zajęło ponad tydzień usunięcie znaków objazdu, czytali z Google Maps :biglol:.

ktos juz przetestowal nowe mapki ?

Ja mam nabpendraku bo nie szykuje mi sie trasa narazie na 40 min :) by instalowac :)

Kolega @aflintanapisał dwa posty wyżej. Jest jak zwykle - czyli słabo. Czytam i przypominam sobie moje doświadczenia jeszcze ze starym systemem w OBK MY15. Było dokładnie tak samo. Nowa aktualizacja - mapa stara. Brak adresów, ulic, albo adresy przypisane do miejsca na tej samej ulicy ale 3 km dalej.

Nie musisz mieć uruchomionego samochodu przez 40 minut. Z tego co pamiętam zgaszeniu i ponownym zapaleniu samochodu aktualizacja startuje z miejsca w którym się zakończyła.

Jechałem dzisiaj do Szczecina i nawigacja pokazała drogę na czerwono (spowolniony ruch) i zmieniła trasę , ponieważ mamy są tam nieaktualne to prowadziła po nieprzejezdnych już drogach, ale przed Szczecinem poprowadziła przez Dąbie i w Dąbiu również boczna droga bo główna ulica była zakorkowana.

Było to dosyć precyzyjne i zaoszczędziłem 20 minut. Ciekawi mnie skąd pobiera dane o korkach i jak te dane są przekazywane do nawigacji ?

Włączyłem równocześnie telefon i google pokazywał ta samą drogę objazdu.

• 3 months later...

Pytanie czy jest tam, gdzie być powinien?

Ostatnio po długiej przerwie podkusiło mnie pojechać według fabrycznej nawigacji. Miejscowość nawet znalazła, ulicę też ale adres był już zupełnie w innym miejscu.

Stary numer. W OBK MY15 było tak samo.

Te mapy, to jest porażka. Mając na pokładzie Apple CarPlay szkoda czasu na aktualizacje.

5 minut temu, spawalniczy napisał:

Pytanie czy jest tam, gdzie być powinien?

I tak i nie. Jest 50m od bramy wjazdowej, ale dokładnie na rogu gdzie kończy się działka.

7 minut temu, spawalniczy napisał:

Mając na pokładzie Apple CarPlay szkoda czasu na aktualizacje.

Też tak uważam, ale czasem trafia się awaria, brak zasięgu i zawsze miło mieć pomoc. Niemniej jak aktualizacja będzie płatna, to się nie skuszę - nie ma poprawek do błędów stacji multimedialnej, a o jakości map już sporo napisano. Nie wiem czemu nie chcieli wykorzystać potencjału jaki jest zaszyty w tej stacji z łącznością do internetu. Ale koncerny samochodowe zawsze słabo multimedia ogarniały.