Skocz do zawartości

Problem z temperaturą oleju w zimę


Radosław De

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na odcinku 50 km po a1 przy -2°c temperatura oleju miała 60st w porywach 65 jak się chowałem za ciężarówkę a jak zjechałem do miasta to już było ponad 80 więc moje pytanie czy mogę przysłonić wlot na masce, ktoś stosował takie patenty w zimę? Oczywiście jechałem delikatnie do 3tys obrotów bo olej nie osiągnął temperatury roboczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Radosław De napisał:

Dzisiaj na odcinku 50 km po a1 przy -2°c temperatura oleju miała 60st w porywach 65 jak się chowałem za ciężarówkę a jak zjechałem do miasta to już było ponad 80 więc moje pytanie czy mogę przysłonić wlot na masce, ktoś stosował takie patenty w zimę? Oczywiście jechałem delikatnie do 3tys obrotów bo olej nie osiągnął temperatury roboczej

termostat olejowy masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2018 o 17:18, niebieskiultras napisał:

No to masz przyczynę. Obieg duży cały czas i przez to olej zimny jest.

 

A niedogrzanie silnika na dłuższy okres to też nie za dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej to valvoline vr1 5w50 wymieniony 2 tyg temu tamtej zimy tego nie zauważyłem bo praktycznie przez miasto jeździłem więc zastanowię się nad tym termostatem olejowym

Lepszy jest montotany na podstawie filtra czy na wężach olejowych? Na razie znalazłem firmy "mocal", jakieś inne opcje ktoś zna?

Edytowane przez Radosław De
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód służy do upalania na torze ? Latasz regularnie z dużymi prędkościami autostradą ? Jeżeli nie to zamiast kombinowania z termostatem ja bym wywalił chłodnicę oleju. Przy okazji zmniejszysz ryzyko wycieku oleju i pożaru pod maską. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po autostradzie może raz albo dwa razy do roku jeżdżę więc chyba nie ma sensu kombinować bo po mieście jest ok dzisiaj było -7 i miałem olej 85°c, zresztą ten silnik nie jest stworzony do cisnięcia do deski po autostradzie po za tym mam 5mt i wydech 3" ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rydzada napisał:

Co robi taki termostat? Puszcza po prostu "duży obieg" oleju, analogicznie, jak płynu chłodniczego?

 

tak. Jak olej jest zimny to nie puszcza go przez chłodnice oleju, jak sie na grzeje to sie otwiera i olej krąży przez chłodnicę.

 

W praktyce nie jest to tak On/Off tylko jak jest zimno to i tak jest lekko otwarty i powoli wraz ze wzrostem temperatury zaczyna się otwierać bardziej aż do pełnego otwarcia (to już zależnie od termostatu) w okolicach 80-90stopni. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...