Jump to content

Ogrzewanie postojowe / Webasto do outback 3.6

Recommended Posts

Do praktycznie każdego auta posiadającego układ chłodzenia cieczą się da. Koszty - podjedź do kogoś kto to montuje i serwisuje i powiedz jaki chcesz mieć efekt bo od tego zależy w dużej mierze cena (kwestia zaawansowania sterownika i dostępnych funkcji), przygotuj się jednak że początek rozmowy to 5k w górę (tak mi powiedzieli w przypadku 2.0 ale nie powinno się różnić).

Godzinę temu, owad napisał:

Dolicz pilota zdalnego sterowania - kiedyś tysiaka kosztował - i montaż to 5 jak nic wyjdzie. Bez pilota webasto nie ma sensu 

Poza tym nie wiem czy kupiłbym taki zestaw niby nowy, rozpakowany i bez faktury... Szkoda byłoby auto sfajczyć, jak coś będzie nie tak ;)

Ja miałem w OBK Thermo Top Evo, takiego kupiłem, ale na pewno sam bym nie instalował - szkoda zachodu, zwłaszcza odkąd się klimat zmienił i zimy u nas niestraszne  

To jest zestaw uniwersalny. Z tego co wiem webasto produkuje też specjalne zestawy dedykowane do konkretnych modeli samochodów. Montaż nie wymaga wtedy rzeźby.

Tak jak @GREGG napisał, montaż conajmniej bez pilota jest bez sensu, bo znacznie ogranicza komfort i użyteczność ogrzewania.

Brak pełnej FV to też jakaś dziwna opcja. Coś jest zakombinowane.

pilot np proxima. chyba 250 kosztował. Ja taki mam i się sprawdza.

Taka instalacja jest dedykowana do np xv a do forka thermo top C. 

http://mmc-manuals.ru/all_webasto/install/cars/Subaru/XV/1318550A_EN_Subaru_XV_2012_D_TT-Evo.pdf

http://mmc-manuals.ru/all_webasto/install/cars/Subaru/Forester/2009/Forester_2009_2.0_d_E.pdf

A czy zakombinowane to już nie wiem. 

• 3 weeks later...

Cześć

Ja do XV założyłem ogrzewanie Defa. Jedyny problem, zasadniczy, to mieć dojście do źródła prądu :)

Mi się udało, mam pod domem i w pracy. 

Koszt dużo niższy niż webasto - ok. 2500 zł

W dniu 14.12.2018 o 10:33, GREGG napisał:

Dolicz pilota zdalnego sterowania - kiedyś tysiaka kosztował - i montaż to 5 jak nic wyjdzie. Bez pilota webasto nie ma sensu 

Poza tym nie wiem czy kupiłbym taki zestaw niby nowy, rozpakowany i bez faktury... Szkoda byłoby auto sfajczyć, jak coś będzie nie tak ;)

Ja miałem w OBK Thermo Top Evo, takiego kupiłem, ale na pewno sam bym nie instalował - szkoda zachodu, zwłaszcza odkąd się klimat zmienił i zimy u nas niestraszne  

Jeszcze nie uzywalem ;)))