Skocz do zawartości

Kontrola trakcji Forester SH '12


NightRunner

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Koleżanki i Koledzy,

 

czy w Foresterze SH (2.0 benzin z reduktorem) da się całkowicie wyłączyć kontrolę trakcji? Naciskam przycisk, zapala się żółta kontrolka ale przy co fajniejszych driftach od razu system uspokaja samochód. Nie ukrywam, jestem lekko zniszczony bo Forek miał być też głównie do zimowych zabaw a tu lekka pupa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lanosie ssaku wyłącza kontrolę trakcji całkowicie jednym naciśnięciem, też pojawia się żółta kontrolka.

W STI trzeba przycisk przytrzymać aż kontrolka zmieni kolor na czerwony.

Pamiętaj że po każdym uruchomieniu silnika musisz kontrolę trakcji ponownie wyłączyć.

 

IMG_20180302_193422.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwala na więcej ale jak zaczyna się mocny poślizg bokiem to mimo włączonej kontrolki, że jest off to obok mryga druga, też zółta i czuć jak Fura usilnie próbuje mnie wyprostować :/ Może mimo naciśniecia guzika i zapalenia lampki, kontrola wcale się nie wyłącza? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cybel: "W Forkach w budzie SH funkcje ESP,ABS i kontroli trakcji są połączone,wyłącznikiem na desce można wyłączyć tylko kontrolę trakcji,wtedy elektronika nie obetnie nam obrotów,mocy w najmniej spodziewanym momencie.ESP pozostaje włączone choć działa ze sporym opóźnieniem i chyba trochę słabiej,da się Forkiem polatać bokami na śniegu czy zakręcić beczkę itd". 

 

 

Edytowane przez Giresse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
W dniu 3.01.2019 o 17:18, Batik napisał:

Da się to zrobić przez magiczny dorobiony wyłącznik, tak jak pisał @pitgol. (Ogarnąłem go sobie sam ;) ) Oryginalny przycisk sluży tylko do ograniczenia działania systemu 


Hej Hej,

 

Zima idzie więc odgrzewam temat.  Czy ktoś mógłby rzucić nieco światła na temat "magicznego guzika" wyłączającego VDC? Można to zrobić w ASO jeszcze podczas okresu gwarancji? 

Dzięx!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...