Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2019


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem laikiem, nie siedzę w rajdach, mało wiem ... więc się wypowiem. :D

 

Dwie rzeczy mnie zastanawiają. 

Jaka musi być radość z wygranej, gdy jedziesz jako jedyny w swojej klasie. Wiadomo, że talent i umiejętności Kajto ma niewątpliwie, ale jadąc tym autem raczej ustawił wynik. Co do beczki, to kolejny niesmak, no ale tytułu szkoda,  rozumiem. ;)

Co do vice mistrza WRC2. Wielki sukces, bez dwóch zdań. Znam jednak gościa, który mając jedynie kilka lokalnych rajdów na koncie zdobył mistrza w debiutanckim sezonie ... jedną ręką. Ale tak jak mówiłem,  ja laik jestem. :ph34r:

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, przemekka napisał:

Co do vice mistrza WRC2. Wielki sukces, bez dwóch zdań. Znam jednak gościa, który mając jedynie kilka lokalnych rajdów na koncie zdobył mistrza w debiutanckim sezonie ... jedną ręką. Ale tak jak mówiłem,  ja laik jestem. :ph34r:

Też jestem laikiem ale chciałbym zanzaczyć, że trudno jest porównać dwa różne sezony WRC2 i wspomniany przez Ciebie mistrz którego jestem fanem startował raczej w mniej wymagającej stawce niż obecnie ścigała się Kajto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał W. napisał:

Też jestem laikiem ale chciałbym zanzaczyć, że trudno jest porównać dwa różne sezony WRC2 i wspomniany przez Ciebie mistrz którego jestem fanem startował raczej w mniej wymagającej stawce niż obecnie ścigała się Kajto. 

A co za różnica? Jak ktoś potrafił jeździć 10 lat temu i to przysłowiową taczką, to da sobie radę z nowszym sprzętem. Mistrz jest mistrzem :bowdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemekka napisał:

Jestem laikiem, nie siedzę w rajdach, mało wiem ... więc się wypowiem. :D

 

Dwie rzeczy mnie zastanawiają. 

Jaka musi być radość z wygranej, gdy jedziesz jako jedyny w swojej klasie. Wiadomo, że talent i umiejętności Kajto ma niewątpliwie, ale jadąc tym autem raczej ustawił wynik. Co do beczki, to kolejny niesmak, no ale tytułu szkoda,  rozumiem. ;)

Co do vice mistrza WRC2. Wielki sukces, bez dwóch zdań. Znam jednak gościa, który mając jedynie kilka lokalnych rajdów na koncie zdobył mistrza w debiutanckim sezonie ... jedną ręką. Ale tak jak mówiłem,  ja laik jestem. :ph34r:

 

Rajdy to bardzo skomplikowany sport, wydaje się że facet, dwóch facetów, para, dwie kobiety... wsiada, jedzie, wygrywa albo nie. Niestety ten sport to składowa tak wielu detali, stałych i zmiennych, zależnych od Ciebie i niezależnych, że laik nie ogarnie, miłośnik potrzebuje sporo czasu aby się połapać, prawdziwy fan będzie miał zajęcia na wiele godzin, dni, lat a poważnie myślący o startach zawodnik musi poświęcić się temu całkowicie. 

 

Kajto przyjechał najlepszym sprzętem, robi w roku najwięcej kilometrów OSowych w najmocniejszej stawce kierowców, ma największy budżet, jest najbardziej utytułowanym polskim kierowcą rajdowym ale... Karową 2019 wygrał dzięki błędowi sędziego faktu. 

 

 

 

 

 

79346371_2622862057750716_309179740562915328_o.jpg

 

 

12 godzin temu, Marek napisał:

Na Modlinie ustawił stawkę a potem się turlal. 

 

 

No właśnie... cały Kajto. 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

No to lubimy go czy nie, bo się gubię już :faja:

 

Pewnie że lubimy, dlaczego mamy nie lubić? 

 

Rozmawiamy o błędzie sędziego faktu i wypaczeniu wyniku Karowej 2019 a "kolega" dojechał z argumentami do Malucha za 1000zł i KJSów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś go lubi czy nie to jego sprawa ale warto mu kibicować bo na obecną chwile to nasz jedyny kierowca co jeździ i trzyma poziom na trasach rajdowych mistrzostw świata. Co do Barbórki to była i minęła. Wygrana nic nie daje oprócz sukcesu medialnego.

Jak już wcześniej pisałem, wolałbym go zobaczyć w aucie R5 bo albo wklepałby im jeszcze bardziej albo walka o wygraną trwałaby dłużej niż dwa odcinki i później odpuszczanie aby auto wróciło całe.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdzcie z Kajto. To jedyny rajd zeby sobie pojechac takim autem bo jest to do obrony  dla sonsora i PR i relatywnie niejszy koszt niz kazdego innego rajdu.

 

I teraz pytanie jezdzac lata R5 i caly sezon nie pojechali bys cie tym wutem po prostu dla czystego funu bez znaczenia ze sami w klasie ? Ja bym na pewno to zrobil.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przemekka napisał:

Jaka musi być radość z wygranej, gdy jedziesz jako jedyny w swojej klasie.

 

Spójrz na to inaczej. To nie jest rajd o punkty, tylko widowiskowe święto dla kibiców i sponsorów. To, że przyjechał WRC, to tylko wielka chwała i jednocześnie szkoda, że tylko on zdecydował się pokazać na naszym podwórku auto królewskiej klasy. We wcześniejszych wydaniach tej imprezy było WRCów znacznie więcej.

Dam sobie rękę uciąć, że Kajto nie przywiózł WRC, bo daje mu to większe szanse na zwycięstwo, tylko dlatego, że miał możliwości sponsorskie, dla swojego fanu, dla kibiców, dla....świateł reflektorów. R5 -tki sa tu nieźle podkręcone, więc różnica mniejsza.

 

5 godzin temu, przemekka napisał:

Co do beczki, to kolejny niesmak

 

Pamiętam, jak Hołka ukarano onegdaj za przesunięcie (porządne)  beczki na górze. Ale była awantura, że rajd-zabawa-święto kibiców rozstrzyga się przy zielonym stoliku.

Impreza już po tym nie była świętem, a stała się naczyniem na plujący hejt.

Tego chyba nie chcemy. Peace, luz. Miko jak jest dobry, to będzie jeszcze lepszy. Wygra kiedyś z Kajtem bez użycia zielonego stolika.

 

5 godzin temu, przemekka napisał:

Znam jednak gościa, który mając jedynie kilka lokalnych rajdów na koncie zdobył mistrza w debiutanckim sezonie ... jedną ręką.

 

Tego gościa nie porównuj, tu rozmawiamy o ludziach...a to kosmita ;):bowdown:

 

Panowie, bez napinki. Było święto, wygrał ten co wygrał, za rok wygra inny, lub ten sam. Nic nie zmieni wylane szambo w necie.

 

Przemek, sorry że tylko do Twojego posta się odniosłem...to z wygody ;)

 

  • Super! 1
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotos chciał dobrze, a wyszło jak zawsze :D zamiast cieszyć się z WRCa choć jednego którego można poczuć, zobaczyć to lepiej wątpić w umiejętności zawodnika i twierdzić, że wygrał tylko dzięki przychylności sędziów i sprzętu. Ja osobiście kary bym za to nie nakładał to było tak minimalne muśnięcie, że w skali takiego rajdu nie powinno być brane pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ManoLEE napisał:

Lotos chciał dobrze, a wyszło jak zawsze :D zamiast cieszyć się z WRCa choć jednego którego można poczuć, zobaczyć to lepiej wątpić w umiejętności zawodnika i twierdzić, że wygrał tylko dzięki przychylności sędziów i sprzętu. Ja osobiście kary bym za to nie nakładał to było tak minimalne muśnięcie, że w skali takiego rajdu nie powinno być brane pod uwagę.

 

Minimalna ręka, minimalny out, minimalnie nie trafione 10 ale zaliczone, spalony w skoku w dal, tylko lekko muśnięta tyczka, to co że spadła, lekko było muśnięte... W Golfie jak piłeczka stanie na krawędzi dołka to w sumie też by można zaliczać. 

 

To by były jaja. Nie no spadła tyczka ale tylko lekko muśnięta, zaliczmy mu... O!!! Rekord Świata!! Super!! 

 

Zasady i regulamin jest jasno określony. Jazda po szykanach i beczkach też a regulamin mówi bardzo jasno. 

 

 

12.3 Kary:

• każde przesunięcie lub potrącenie wygrodzenia wymagające odbudowy - 5 sek.

 

 

Co ważne to nie pokaz a jednak rajd:

 

1. WSTĘP


1.1 Rajd zostanie zorganizowany i rozegrany w oparciu o obowiązujące w 2019 roku
następujące przepisy:


• Międzynarodowego Kodeksu Sportowego (zwanego dalej MKS) wraz z załącznikami,
• Regulaminu Sportowego Rajdów Regionalnych FIA,
(zwanego dalej Regulaminem Sportowym) wraz z załącznikami,
• Regulaminu Ramowego Rajdów Okręgowych (RO),
• Regulaminu Ochrony Środowiska w Sportach Motorowych,
• Ustawy "Prawo o ruchu drogowym", z wyłączeniem odcinków specjalnych (OS), oraz uregulowania zawarte w niniejszym Regulaminie Uzupełniającym.

 

 

Na pokazie niech się dzieje co chce a na rajdzie niech się dzieje zgodnie z zasadami tego sportu i regulaminami imprezy. Machnięcie na to ręką zwyczajnie wypacza wynik sportowy i daje przyzwolenie na podobne sytuacje w przyszłości. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adi napisał:

Panowie, bez napinki. Było święto, wygrał ten co wygrał, za rok wygra inny, lub ten sam. Nic nie zmieni wylane szambo w necie.

 

Oczekiwanie respektowania regulaminu imprezy sportowej i "gry" fair play to teraz szambo? 

 

Co za czasy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o co ta cała draka z Wurcem? Od zawsze na barbórke ludzie (jeśli tylko mieli budżet) ściągali wurce i wszyscy się cieszyli, że można coś takiego u nas zobaczyć a teraz już tak rządzący zryli beret, że jak ktoś ma lepiej to znaczy, że to wróg rewolucji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, STIFF napisał:

ale o co ta cała draka z Wurcem? Od zawsze na barbórke ludzie (jeśli tylko mieli budżet) ściągali wurce i wszyscy się cieszyli, że można coś takiego u nas zobaczyć a teraz już tak rządzący zryli beret, że jak ktoś ma lepiej to znaczy, że to wróg rewolucji?

 

Dlaczego draka? Każdy WRC na trasie to radość dla nas wszystkich. W narodowych rajdach auta te są zakazane, więc jedyna szansa to wyjazd na rajd WRC albo odpowiedni budżet na Barbórkę. 

 

Ja bym chciał żeby wszyscy rajdowcy śmigali WRCami.  

 

Czy ma lepiej? Podobno gorzej, przynajmniej tak tu się udowadnia, więc trzeba uważać co się pisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie z ciekawości, czy Kryterium Asów ma ten sam regulamin co reszta rajdu? Bo skoro Karowa jest oddzielnym kryterium i nie wlicza się do rajdu to może regulamin też ma inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, skwaro napisał:

Jedno pytanie z ciekawości, czy Kryterium Asów ma ten sam regulamin co reszta rajdu? Bo skoro Karowa jest oddzielnym kryterium i nie wlicza się do rajdu to może regulamin też ma inny?

 

OS Kryterium Karowa jest w regulaminie jak i harmonogramie rajdu Barbórka. Nie ma osobnego regulaminu dla tego OSu. 

 

Wcześniejszy Pokaz odbywa się bez pomiaru czasu. 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chojny napisał:

ale... Karową 2019 wygrał dzięki błędowi sędziego faktu. 

Karową wygrał bo musiał. Kto był w parku na Karowej powinien zauważyć jak zachowywała się ekipa Kajta,  auto cały czas ukrywane przed rywalami, zamalowywanie oznaczeń opon, szpiedzy, którzy plątali się po parku i z "partyzanta" robili zdjęcia sprzętu rywali - jakaś żenada!!! Ludzie, to miało być święto rajdów, a nie ostatni wyścig sezonu decydujący o mistrzostwie. Jeszcze jedno, jeżeli ktoś sądzi, że Huttunen popełnił błąd na karowej, to zapewniam, uwierzcie mi, że nie ma takiej możliwości, tzn. błąd popełnił, ale tak miało być. Pojechał doskonale, ale gdzieś, te sekundy do Kajta "musiał" stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Giresse napisał:

Karową wygrał bo musiał. Kto był w parku na Karowej powinien zauważyć jak zachowywała się ekipa Kajta,  auto cały czas ukrywane przed rywalami, zamalowywanie oznaczeń opon, szpiedzy, którzy plątali się po parku i z "partyzanta" robili zdjęcia sprzętu rywali - jakaś żenada!!! Ludzie, to miało być święto rajdów, a nie ostatni wyścig sezonu decydujący o mistrzostwie. Jeszcze jedno, jeżeli ktoś sądzi, że Huttunen popełnił błąd na karowej, to zapewniam, uwierzcie mi, że nie ma takiej możliwości, tzn. błąd popełnił, ale tak miało być. Pojechał doskonale, ale gdzieś, te sekundy do Kajta "musiał" stracić.

 

Mial megacisnienie. Mówił co innego ale jakoś nie był sobą.

 

 

 Czy dobrze słyszę 2:04-2:05 „westchnienie” kibiców po potrąceniu beczki?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mial megacisnienie. Mówił co innego ale jakoś nie był sobą.
 
 
 Czy dobrze słyszę 2:04-2:05 „westchnienie” kibiców po potrąceniu beczki?
 
 
 
 



A 2 sekundy później słychać strzały.......
z wydechu
Nie mogłem się powstrzymać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Giresse napisał:

Karową wygrał bo musiał. Kto był w parku na Karowej powinien zauważyć jak zachowywała się ekipa Kajta,  auto cały czas ukrywane przed rywalami, zamalowywanie oznaczeń opon, szpiedzy, którzy plątali się po parku i z "partyzanta" robili zdjęcia sprzętu rywali - jakaś żenada!!! Ludzie, to miało być święto rajdów, a nie ostatni wyścig sezonu decydujący o mistrzostwie. Jeszcze jedno, jeżeli ktoś sądzi, że Huttunen popełnił błąd na karowej, to zapewniam, uwierzcie mi, że nie ma takiej możliwości, tzn. błąd popełnił, ale tak miało być. Pojechał doskonale, ale gdzieś, te sekundy do Kajta "musiał" stracić.

Wole to niż opłaceni pseudo kibice Skody udający tłum fanów. Plus twierdzenie ze Skoda dała Miko szanse, gdzie tak naprawdę on placi, oni robią teatrzyk. I jeszcze robienie z Karowej wykładnika tego kto jak jeździ, gdzie to jest zwykły kjs. 

 

Bol dupy ze Kajto mając przewagę się turla? On nie ma bogatych rodziców czy wujka z fabryka. Wszystko jest wyliczone i nie ma miejsca na walenie autem jak nawet w przypadku Marczyka bo już może dalej nie startować. Ale jak ktoś jak Chojny cały dzień siedzi non stop na forum i ma zawał dowiadując się ze Barbórce auta sa mocniejsze, to nie ma się co dziwić tym pseudo fachowym wypowiedziom:)

 

już te wyścigu pod Tesco się lepiej czyta.

Edytowane przez Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole to niż opłaceni pseudo kibice Skody udający tłum fanów. Plus twierdzenie ze Skoda dała Miko szanse, gdzie tak naprawdę on placi, oni robią teatrzyk. I jeszcze robienie z Karowej wykładnika tego kto jak jeździ, gdzie to jest zwykły kjs. 
 
Bol dupy ze Kajto mając przewagę się turla? On nie ma bogatych rodziców czy wujka z fabryka. Wszystko jest wyliczone i nie ma miejsca na walenie autem jak nawet w przypadku Marczyka bo już może dalej nie startować. Ale jak ktoś jak Chojny cały dzień siedzi non stop na forum i ma zawał dowiadując się ze Barbórce auta sa mocniejsze, to nie ma się co dziwić tym pseudo fachowym wypowiedziom:)
 
już te wyścigu pod Tesco się lepiej czyta.

Marek zjedz Snickersa...



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Gazik napisał:

 

 


A 2 sekundy później słychać strzały.......
z wydechuemoji6.png
Nie mogłem się powstrzymaćemoji3.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

 

 

Strzaly z wydechu słychać co zmianę biegu ale to nie to o co pytałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...