Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2019


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, chojny napisał:

 

Gdybać sobie możemy. 

 

R5tka Skody zaczyna się od niecałego 1mln pln. Fiesta WRC zaczyna się od 3mln pln. 

 

To są dwa światy. 

 

Kajto robi dużo więcej kilometrów OSowych w roku niż Miko a w WRCu nie siedział po raz pierwszy. Ilość kilometrów OS total to chyba nie trzeba nawet liczyć.  

 

 

W sezonie 2019, nie licząc Barbówki chłopaki przejechali następująca ilość kilometrów. 

 

Kajto około 2200km

Miko około    770km

 

Licząc Kajta wycofania to i tak dwa razy więcej kilometrów niż Miko, więc proszę bez argumentów jakby Kajto wstał z kanapy i wsiadł do auta na Barbórkę. 

 

 

 

 

Nie kumam, jakoś specjalnie zależy Ci aby odebrali Kajto wygrana z karowej czy jak? 

Albo odwiedzającym ten temat żeby przestali mu kibicować bo jest "słaby" 

Ostatnimi czasy jedziesz po nim w tym wątku jak po łysej kobyle..

 

Ja rozumie, że można znać Miko i mu kibicować (sam uważam, że to obecnie nasz największy talent), może kiedyś jego osiągnięcia przerosną Kajetana ale to jeszcze kawał drogi do tego.

 

Przegrał karową o nie całą sekundę z autem WRC i najlepszym polskim kierowca rajdowym ostatnich sezonów.

Trudno, rok temu było tak samo.

 

Mówisz, że WRC powinien wszystkich sklepać. Zrobił to na dwóch pierwszych oesach, pokazał przewagę topowego auta oraz kierowcy wjezdzonego w oesy, później dowiózł zwycięstwo tak jak to się należy.

Po karowej sam powiedział że nie czuł tego auta jak rok wcześniej.

 

Kuźwa wynajął jako jedyny WRC żeby kibice zobaczyli, poczuli to znowu, na mecie całe auto, nic nie popsuł, może żeby znowu za rok partnerzy się szarpli i była możliwość ponownie jazd WRC??

 

Ale nie i tak źle, "nam" nie dogodzisz nigdy, zawsze tylko narzekania i zawód, " fure miał lepsza, a "mój" zawodnik gorszą" :facepalm:

:applause:

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mateusz22 napisał:

 

Nie kumam, jakoś specjalnie zależy Ci aby odebrali Kajto wygrana z karowej czy jak? 

Albo odwiedzającym ten temat żeby przestali mu kibicować bo jest "słaby" 

Ostatnimi czasy jedziesz po nim w tym wątku jak po łysej kobyle..

 

Ja rozumie, że można znać Miko i mu kibicować (sam uważam, że to obecnie nasz największy talent), może kiedyś jego osiągnięcia przerosną Kajetana ale to jeszcze kawał drogi do tego.

 

Przegrał karową o nie całą sekundę z autem WRC i najlepszym polskim kierowca rajdowym ostatnich sezonów.

Trudno, rok temu było tak samo.

 

Mówisz, że WRC powinien wszystkich sklepać. Zrobił to na dwóch pierwszych oesach, pokazał przewagę topowego auta oraz kierowcy wjezdzonego w oesy, później dowiózł zwycięstwo tak jak to się należy.

Po karowej sam powiedział że nie czuł tego auta jak rok wcześniej.

 

Kuźwa wynajął jako jedyny WRC żeby kibice zobaczyli, poczuli to znowu, na mecie całe auto, nic nie popsuł, może żeby znowu za rok partnerzy się szarpli i była możliwość ponownie jazd WRC??

 

Ale nie i tak źle, "nam" nie dogodzisz nigdy, zawsze tylko narzekania i zawód, " fure miał lepsza, a "mój" zawodnik gorszą" :facepalm:

:applause:

 

 

 

 

Czy napisałem kiedykolwiek coś złego o Kajto? 

 

Masz jakiś problem przedstawionymi faktami? 

 

Popełnił błąd, było przesunięcie, jest film ze zdarzenia, w regulaminie jest wyraźny zapis dotyczący tej sytuacji. 

 

Moim zdaniem powinien otrzymać 5 sekund kary za przesunięcie beczki a reszta to już wypadkowa czasów pozostałych zawodników. 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huttunen był szybszy od Marczyka na całej Barbórce. Na Karowej tez tylko beczkę objechał raz więcej. 

 

A poza tym w mistrzostwach świata wrc często przegrywa na takich próbach z wrc 2, wiec zastanowiłbym się kto miał przewagę sprzętową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Marek napisał:

Huttunen był szybszy od Marczyka na całej Barbórce. Na Karowej tez tylko beczkę objechał raz więcej. 

 

A poza tym w mistrzostwach świata wrc często przegrywa na takich próbach z wrc 2, wiec zastanowiłbym się kto miał przewagę sprzętową.

 

 

W sensie 3 razy droższe WRC jest generalnie gorsze od R5tki. 

 

Hm.... dziwni Ci rajdowcy ze chcą gorszym sprzętem jeździć zamiast lepszym. 

 

Huttunen na karowej pomylił trasę, popełnił błąd i przegrał. 

 

Tu nie jest dyskusja teoretycznie-akademicka co by było gdyby, tylko piszemy o tym co było i co się wydarzyło. 

 

Temat gdybania to trzeba stworzyć dopiero. Chyba jeszcze nie ma w offtopie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, chojny napisał:

W sensie 3 razy droższe WRC jest generalnie gorsze od R5tki. 

 

Tak poza meritum dyskusji ;)

Pamiętacie, jak nie raz na podobnych oesach np. taki Janek w Kropecky objechał R5-tką najlepszych na świecie w fabrykach za zyliony złotych? 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adi napisał:

 

Tak poza meritum dyskusji ;)

Pamiętacie, jak nie raz na podobnych oesach np. taki Janek w Kropecky objechał R5-tką najlepszych na świecie w fabrykach za zyliony złotych? 

;)

 

A @Jumpman wygrywał Plejady outbackiem N/A w LPG? 

 

Pamiętamy. 

 

Fakty są fakty. 

 

Problemem jest popełniony błąd, potrącona beczka i brak regulaminowej kary co wypaczyło wyniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

 

 

W sensie 3 razy droższe WRC jest generalnie gorsze od R5tki. 

 

Hm.... dziwni Ci rajdowcy ze chcą gorszym sprzętem jeździć zamiast lepszym. 

 

Huttunen na karowej pomylił trasę, popełnił błąd i przegrał. 

 

Tu nie jest dyskusja teoretycznie-akademicka co by było gdyby, tylko piszemy o tym co było i co się wydarzyło. 

 

Temat gdybania to trzeba stworzyć dopiero. Chyba jeszcze nie ma w offtopie. 

 

 

Fakt jest taki ze nowe wrc jest stworzone na prawdziwe oesy i słabo radzi sobie na bardzo wolnych i wąskich oesach. Skoro najlepsi w wrc oddają takie oesy R5tkom to jest to fakt. Twoje argumenty o wartości  aut i wygrywaniu outbacka plejad są rodem z faktu. 

F1 tez by przegrało na środkowej części Kielc z byle gokartem, ale ktoś wyliczy ile każdy pojazd jest warty i ze nie ma dyskusji... i dlatego jedyna merytoryczna dyskusja jest to ze R5 wygrywa oesy w wrc. Więcej argumentów nie trzeba. 

 

Huttunen przede wszystkim złoił Miko na rajdzie który jechał po raz pierwszy. To tylko pokazuje, ze Miko jest na razie dobry ale w objeżdżanie biznesmenów. Jeszcze dużo nauki przed nim.

 

Dokladnie nie ma gdybania. Kajto wygrał po raz ósmy. Miko przegrał z Huttunenem pomimo ze oesy obejrzał i zagrał ze 100 razy.

 

 

Edytowane przez Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marek napisał:

Fakt jest taki ze nowe wrc jest stworzone na prawdziwe oesy i słabo radzi sobie na bardzo wolnych i wąskich oesach. Skoro najlepsi w wrc oddają takie oesy R5tkom to jest to fakt. Twoje argumenty o wartości  aut i wygrywaniu outbacka plejad są rodem z faktu. 

F1 tez by przegrało na środkowej części Kielc z byle gokartem, ale ktoś wyliczy ile każdy pojazd jest warty i ze nie ma dyskusji... i dlatego jedyna merytoryczna dyskusja jest to ze R5 wygrywa oesy w wrc. Więcej argumentów nie trzeba. 

 

Huttunen przede wszystkim złoił Miko na rajdzie który jechał po raz pierwszy. To tylko pokazuje, ze Miko jest na razie dobry ale w objeżdżanie biznesmenów. Jeszcze dużo nauki przed nim.

 

Dokladnie nie ma gdybania. Kajto wygrał po raz ósmy. Miko przegrał z Huttunenem pomimo ze oesy obejrzał i zagrał ze 100 razy.

 

 

 

Nic o beczce Kajta na Karowej? Wypieramy rzeczywistość? O wszystkim tylko nie tym o czym piszemy? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie napiszmy ze Twój argument o wartości aut jest z kosmosu. Interesujesz się rajdami, jeździsz i dobrze  wiesz ze wrc  to nie auto na Karowa. Za takie zakrzywianie rzeczywistości to conajmniej Octe Rs musiałbym dostać;)

 

Co do beczki, mistrz wygrał po raz 8. Poruszył beczkę, ale cóż...nie ja o tym decydowałem. Dla mnie Kajto wygrał ten sezon niesamowicie. Miko pomimo ochów 

i achów miał pare grubych wylotów przy średnim tempie i poległ na domowym kjsie Huttunenowi. Dlatego nie podniecam się jak opłacani kibice Skody robiący szcztuczny tłum. Kibicuje Miko ale fanatyzmu i przedwczesnej detronizacji Króla się wyrzekam.

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC jest lepsze od R5.

 

Fakt.

 

 

Kajto jechał bardzo słabo w tym roku a jak na Mistrza Karową całkiem kaleczył.

 

 

Opinia.

 

 

 

A na koniec przeszurał beczkę i jakimś cudem nie dostał za to regulaminowej kary. 

 

Regulamin mówi jasno. "każde przesunięcie lub potrącenie wygrodzenia wymagające odbudowy - 5 sek.   Słowo "Każde" jest tu kluczowe. Sędzia poprawiał beczkę po przejeździe Kajto.

 

Fakt.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC jest wolniejsze od R5 na takiej próbie. Poparte wynikami najlepszych kierowców na świecie vs Twoje przeliczanie ile co warte. Fakt 

 

Mikko przegrał rajd z Huttunenem w gorszym R5, fakt.

 

Kajto na pierwszych 2 próbach zmiażdżył system i wygrał rajd, fakt.

 

Karowa pojechał słabo ale wygrał. Fakt

 

Na Karowej v Max to 70 km/h. Tylko Janusz łączy to z rajdami ,fakt.

Edytowane przez Marek
  • Haha 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeslij jakieś wyniki tej miazgi R5 nad WRC bo z ciekawości sprawdziłem kilka rajdów i wszędzie za WRCe z przodu. Może nie mam szczęścia trafić te zawsze szybsze R5tki. 

 

Cały czas unikasz potrąconej beczki przez Kajto, za która nalezala mu się regulaminowa kara. Ciekawe ze nawet nie dyskutujesz na ten temat bo wiesz ze to nie było prawdziwe zwycięstwo na Karowej a błąd sędziego.

 

Dwa ostatnie odcinki Kajto dostał megabecki od kilku zawodników, tez o tym nie wspominasz. Tez o tym nie wspominałem bo nie ma to wpływu na Karowa o o tym piszemy.

 

Jestes jakimś fanatycznym funboyem czy jak? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marek napisał:

WRC jest wolniejsze od R5 na takiej próbie.

Regulamin nie mówi nic o tym ,żeby nie dawać kary WuRCom bo są wolniejsze ;)

 

R5 z dobrym driverem niekiedy mają dobre wyniki na miejskich oesach. Ale takie przypadki można policzyć na palcach jednej ręki i zwykle dlatego, że można na takim oesie dużo stracić ,a kierowca R5 może błysnąć więc idzie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marek napisał:

Poparte wynikami najlepszych kierowców na świecie

* Poparte kilkoma jednostkowymi przypadkami na świecie ;)

 

Nie widziałem, żeby Kajto objeżdżał w tym roku WuRCe, R5ką w Mistrzostwach Świata na miejskich oesach.... ,a przecież miał szybsze auto !

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale głupoty piszesz o tym ze wrc nie ryzykuje a wrc2 idzie wszystko.

https://www.autosport.com/wrc/news/131282/kopecky-leads-in-germany-as-meeke-crashes-out

 

https://mobile.twitter.com/kallerovanpera/status/1030162615811682305

 

i teraz pomysł ze ta Karowa to już wogole 

zenit kjsowosci dla auta wrc. Trakcji ni ma, v Max 70, średnia 50. Pod auto R5 jak się patrzy

 

o beczce ja nie decydowałem. Poruszył, wygrał ten 2 km kjs. Nie mija wina. Na Modlinie ustawił stawkę a potem się turlal. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się, że właśnie ten przykład wyciągniesz, gratuluje, właśnie pokazałeś że Kopecki pokazał mega jaja i zrobił wynik. Szkoda, że nie zauważyłeś, że kolejne 9 miejsc to auta WRC, i w TOP10 nie ma żadnej R5ki poza Kopeckym. https://www.ewrc-results.com/results/36020-adac-rallye-deutschland-2017/?s=142867

 

Rok 2019:

https://www.ewrc-results.com/results/54469-adac-rallye-deutschland-2019/?s=232462

Żadnej R5ki w TOP10 na SSS.

 

11 minut temu, Marek napisał:

Na Modlinie ustawił stawkę a potem się turlal. 

A moim zdaniem przegrał kolejne 4 OSy z "biznesmenami" jak to napisałeś... no ale oni mieli szybsze auta :)

 

Edytowane przez Jumpman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://mobile.twitter.com/kallerovanpera/status/1030162615811682305

rovanpera drugi 0,1 sek za Tanakiem w Yarisie, Kopecky 4.

 

jesli uważasz ze wynik na takim miejskim oesie to kwestia jaj to nie masz pojęcia o rajdach.

 

Najbardziej mnie dziwi ze mamy mega kierowcę który zaczynał mając 1000 zł w kieszeni a teraz był drugi w Wrc 2. O ilus mistrzostwach PL i ERC nie wspomnę. Ale już jest hejt poniektórych ze nie jedzie, ze słaby ze Miko, itd Polska klasyka jak klasycznie panewka w Subaru;)

 

Widzę ze z Ciebie taki forumowy troll który wszystko wie i nawet powrót z żona z Tesco na 2 auta skrupulatnie na forum opisuje:) Ale może w to wszystko wierzysz jak w to ze Skoda płaci za starty Miko, który notabene miał szczęście na Swidnicy i Barumie. Jakby tam drzewa były to by złotej fabii nie było.

 

Dlatego odpuszczam dyskusje z Toba. Nabij  z 6 postów, poczujesz się jak znawca tematu;)

 

 

 

Edytowane przez Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jumpman napisał:

Spodziewałem się, że właśnie ten przykład wyciągniesz, gratuluje, właśnie pokazałeś że Kopecki pokazał mega jaja i zrobił wynik. Szkoda, że nie zauważyłeś, że kolejne 9 miejsc to auta WRC, i w TOP10 nie ma żadnej R5ki poza Kopeckym. https://www.ewrc-results.com/results/36020-adac-rallye-deutschland-2017/?s=142867

 

 

Dawaj kolejny przykład.

 

Dokładnie tego przypadku się spodziewałem jako argumentu, przekładanie tego na „R5 jest szybsza od WRCów” jest fajnym nadużyciem. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marek napisał:

https://mobile.twitter.com/kallerovanpera/status/1030162615811682305

rovanpera drugi 0,1 sek za Tanakiem w Yarisie, Kopecky 4.

 

jesli uważasz ze wynik na takim miejskim oesie to kwestia jaj to nie masz pojęcia o rajdach.

 

Najbardziej mnie dziwi ze mamy mega kierowcę który zaczynał mając 1000 zł w kieszeni a teraz był drugi w Wrc 2. O ilus mistrzostwach PL i ERC nie wspomnę. Ale już jest hejt poniektórych ze nie jedzie, ze słaby ze Miko, itd Polska klasyka jak klasycznie panewka w Subaru;)

 

Widzę ze z Ciebie taki forumowy troll który wszystko wie i nawet powrót z żona z Tesco na 2 auta skrupulatnie na forum opisuje:)

 

Dlatego odpuszczam dyskusje z Toba. Nabij  z 6 postów, poczujesz się jak znawca tematu;)

 

 

 

 

 

Masz jakiś problem egzystencjalny czy jak?  Wycieczki osobiste, jakieś agresory.

Uspokuj się, opanuj człowieku.

 

BTW. Zauważ ze to nie mój post. Może będzie Ci łatwiej niż zauważyć błąd sędziego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Marek napisał:

 A jeszcze chyba auto Miko było podciągnięte na Barbórkę, o tym nikt nie mówi? 

 

 

Szok i niedowierzanie!!?!!

 

Ile Ty masz lat? Od kiedy interesujesz się rajdami? Czytasz może coś więcej niż opinie w internecie? Regulaminy rajdów może czytasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok na pewno jak czytam Twoje posty. Miko w wywiadzie powiedział ze auto będzie miało drobne modyfikacje jakie dopuszcza regulamin. Lancer Ratajczyka raczej zwężki z rsmp nie miał, fiesta R5+ w Barbórce jeździła już nie raz jeździła. Domniemam ze tutaj w Fabii także założono większa zwezke. Mogę się mylić ale to ze na Barbórce auta maja więcej mocy niż w normalnym rajdzie to fakt. Dziwi mnie ze studnia każdej wiedzy moto na tym forum tego nie wie:)

 

Co do regulaminów rajdów to mysie ze Ty jesteś takim kolesiem który je czyta;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...