Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2019


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, carfit napisał:

Mnie tak czasami zastanawia jedna rzecz ..... Kajto robi robotę , naprawdę dobrze jeździ , robi wyniki , jego PR robi co może , jest w TV "śniadaniowej" , jest w mediach , robi śmieszne i mniej śmieszne filmiki , jest z nim Maciek , Lotos ,  a dalej jest spora cisza ...... Wiem że nie nazywa się Kubica , czy Hołowczyc , ale sam się zastanawiam gdzie robi błąd ? W końcu wielokrotny mistrz Polski , Europy , teraz sukcesy w WRC 2 , a tak trochę słabo . 

 

Nigdzie.

Uprawia sport który kiedyś miał status i popularność. Nawet moja mama wiedziała kiedyś kto to Kulig , Kuzaj bo Hołowczyc to raczej oczywiste. Dzis nawet kibice w temacie nie pamiętają kto zdobył mistrza rok wcześniej. Smutne ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mniej kontrowersyjny/spektakularny. Robi swoją robotę nie jest showmenem.
W każdym sporcie/branży osoba kontrowersyjna czasem skandaliczna jest dobrze rozpoznawalna.
 

Robert K. Był kontrowersyjny ? Był showmanem ? Nie zauważyłem, raczej był szczery i prawdziwy :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, carfit napisał:


Piękny gest MS !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piękny.Jak by nie było Malkolm dał mu druga szanse.

Trzeba przyznać ze WRC duzo zawdzięcza MS. Nawet Ogier zyskał na tych dwóch latach w MS i pomogli mu sie tej spinki pozbyć.Byly by jaja jak by jeszcze wrócił co wcale nie jest takie niemożliwe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SubaruLPG napisał:

Robert popularność zawdzięcza dobrym występom w F1 ale także wielu kraksą.

hmm polemizował bym , ale z racji tego że mam że mam z nim stały kontakt , nie będę dyskutował , bo zwyczajnie mogę być nie obiektywny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, SubaruLPG napisał:

Robert popularność zawdzięcza dobrym występom w F1 w barwach "BMW" ale także wielu kraksą.

Bzdura był tak samo popularny przed wypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert popularność zawdzięcza dobrym występom w F1 w barwach "BMW" ale także wielu kraksą.

Robert popularność zawdzięcza tym, że jest najlepszym kierowcą w historii polskiego motorsportu. Zarówno w wyścigach jak i w rajdach. Nikt inny nie może pochwalić się takimi sukcesami. Nie z powodu kraks, o których gadają tylko Ci, którzy jego karierę znają tylko i wyłącznie z występów w WRC w średnio udanym aucie z MSportu. I to nie do końca.

 

P. S.

Kraksom

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skwaro napisał:

Robert popularność zawdzięcza tym, że jest najlepszym kierowcą w historii polskiego motorsportu.

 

Myślę, że nie tylko  w historii...nie znajdzie się raczej równy w przyszłości.

 

@carfit jak myślisz, poza zabawą na symulatorze, zobaczymy Roberta w przyszłym roku, w naszym ulubionym sporcie?

;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adi napisał:

 

Myślę, że nie tylko  w historii...nie znajdzie się raczej równy w przyszłości.

 

@carfit jak myślisz, poza zabawą na symulatorze, zobaczymy Roberta w przyszłym roku, w naszym ulubionym sporcie?

;)

 

Nie mam pojęcia , ja go nigdy nie pytam o takie rzeczy , my rozmawiamy o wszystkim tylko nie o sprawach zawodowych :) . Jak coś mi powie to trzymam dla siebie , w grudniu i w styczniu jedziemy zwyczajnie razem na urlop i to tyle co mam do powiedzenia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

Mnie tak czasami zastanawia jedna rzecz ..... Kajto robi robotę , naprawdę dobrze jeździ , robi wyniki , jego PR robi co może , jest w TV "śniadaniowej" , jest w mediach , robi śmieszne i mniej śmieszne filmiki , jest z nim Maciek , Lotos ,  a dalej jest spora cisza ...... Wiem że nie nazywa się Kubica , czy Hołowczyc , ale sam się zastanawiam gdzie robi błąd ? W końcu wielokrotny mistrz Polski , Europy , teraz sukcesy w WRC 2 , a tak trochę słabo . 

 

 

Charyzma, albo to masz i rządzisz albo nie, i chocbys na rzęsach stawał to przy obecnym poziomie popularności rajdów nic nie ugrasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajto moim zdaniem jest rewelacyjnym rzemieślnikiem. Nic mu nie ujmując, zawsze najważniejsza jest chłodna kalkulacja czy opłaca się cisnąć czy lepiej powoli ale do celu. Finalnie druga opcja często się sprawdza i w generalce jest wysoko. Ale brakuje tu artyzmu, ciśnięcia za wszelką cenę czy jazdy na maxa nawet tylko dla kibiców. Tej iskry talentu, powodującej że zawsze jedziesz na maxa, na granicy. Będąc na każdym oesie trzecim możesz wygrać rajd, ale nie wygrasz miłości kibiców.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda tego nie mozna bylo odmowic Holkowi , Leszkowi i Januszowi ale ja dalej jestem przekonany ze taki stan zeczy to przede wszystkim wina braku popularnosci tego sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, skwaro napisał:

Kajto moim zdaniem jest rewelacyjnym rzemieślnikiem. Nic mu nie ujmując, zawsze najważniejsza jest chłodna kalkulacja czy opłaca się cisnąć czy lepiej powoli ale do celu. Finalnie druga opcja często się sprawdza i w generalce jest wysoko. Ale brakuje tu artyzmu, ciśnięcia za wszelką cenę czy jazdy na maxa nawet tylko dla kibiców. Tej iskry talentu, powodującej że zawsze jedziesz na maxa, na granicy. Będąc na każdym oesie trzecim możesz wygrać rajd, ale nie wygrasz miłości kibiców.

 

Dokładnie tak jest. Kajto jest bardzo dobrym zawodnikiem ale to rzemieślnik. Wszystko co robi za kółkiem jest dobre, bardzo dobre, przemyślane i sensowne. 

 

Rajdy to jednak też emocje, ekstremalne sytuacje, walka za wszelką cenę, niezapomniane sytuacje, ratowania, dzwony, sytuacje na mecie, starcie, w serwisie czy epickie odcinki specjalne, od których zależy być albo nie być. Niestety nie przypominam sobie ani jednej takiej sytuacji w przypadku Kajto, która zapadła mi w pamięć. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajto jest dobrym zawodnikiem, ale brakuje mu trochę tych fenomenalnych chwil które się pamięta i za co się podziwia, Kubica miał spektakularne chwile te uciekające krowy te koszone znaki, śmiejemy się troszkę z takich chwil, ale z drugiej strony pamiętamy.

Hołka za dzieciaka pamiętam jak wywijał wokół rozstawianych barierek jak nakrywał ludzi śniegiem, czy turlanie w przepaść, to jest bardzo cienka granica która nie raz może kosztować życie, ale za to właśnie kochamy ten sport i  takiej rywalizacji potrzebujemy, za parę lat nikt nie pamięta, że ktoś dojechał na pewnym trzecim miejscu.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytajcie sie panowie kogos kto nie siedzi za bardzo w motoryzacji kto to jest Wojtek Chuchala albo Lukasz Habaj a dostaniecie odpowiedz. 

Kiedys czolowe nazwiska rajdowcow spiewane byly obok najbardziej znanych polskich sportowcow.

A dzis ? Sport dla bogatych biznesmenow bawiacych sie za wlasne pieniadze.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny wpis Ogiera na jego FB (nie umiem linkować do FB, więc cytat):

"No one deserved more than you to be WRC Champion this year! 

Very well done Ott Tänak and welcome to the club!"

Przyznaje, że za czasów VW nie przepadałem za Ogierem, ale odkąd przeszedł do MSportu szczerze mu kibicuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, turdziGT napisał:

Zapytajcie sie panowie kogos kto nie siedzi za bardzo w motoryzacji kto to jest Wojtek Chuchala albo Lukasz Habaj a dostaniecie odpowiedz. 

Kiedys czolowe nazwiska rajdowcow spiewane byly obok najbardziej znanych polskich sportowcow.

A dzis ? Sport dla bogatych biznesmenow bawiacych sie za wlasne pieniadze.

Za czasów papierosów ten sport był mega promowany. Wkładki do Auto świata przed każdą runda RSMP, eventy, gadżety, reklamy. Wcześniej pamiętam, że Kulig był w każdym prospekcie Renault. Nie ma dużych sponsorów, nie ma promocji, nie ma rozpoznawalności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Tanaka, świetny sezon i zdobyty tytuł Mistrza Świata !!!

Neuville i Ogier powalczą w Australii o drugie miejsce.

 

Kajto zdobył kolejne podium w tym sezonie i jest drugi w WRC w tej chwili, brawo !

 

Szkoda, że rajdu Hiszpanii nie będzie w przyszłym roku :( znakomicie się go oglądało, do tego ciepło, słonecznie i blisko na os-y :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...