Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2019


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Adi napisał:

Ale Kajto ciśnie. Brawo!! Oby "starczyło samochodu" na takie tempo

Raczej jedzie slalomem i unika kamieni.

Nie wiem ile Turcja płaci promotorowi za ten rajda ale chyba duzo , na onboardach wzdłuż trasy jest totalnie pusto.Co za kompletny bezsens.Tyle fantastycznych rajdów jest dostępnych to mamy zawody kto najlepszy w omijaniu kamieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jedzie slalomem i unika kamieni.
Nie wiem ile Turcja płaci promotorowi za ten rajda ale chyba duzo , na onboardach wzdłuż trasy jest totalnie pusto.Co za kompletny bezsens.Tyle fantastycznych rajdów jest dostępnych to mamy zawody kto najlepszy w omijaniu kamieni.
With all due respect kolejny raz wychodzi Twój brak pojęcia, na onboardach było pusto bo rajd był dziś w górach, tam gdzie było można dojść/dojechać było całkiem sporo ludzi, porównywalne z Sardynia. Piszesz żeby pisać, nawet jak nie wiesz. Widoki niesamowite, organizacja super, na jeden oes dowozily shuttle Land Rovery. Napisz jeszcze jaki to Kajto jest słaby :)bf112358b0eaa04a9c469dc0fd2c5587.jpg9071dae6760200d3cfae3cade67196b3.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, boy napisał:

With all due respect kolejny raz wychodzi Twój brak pojęcia, na onboardach było pusto bo rajd był dziś w górach, tam gdzie było można dojść/dojechać było całkiem sporo ludzi, porównywalne z Sardynia. Piszesz żeby pisać, nawet jak nie wiesz. Widoki niesamowite, organizacja super, na jeden oes dowozily shuttle Land Rovery. Napisz jeszcze jaki to Kajto jest słaby :)bf112358b0eaa04a9c469dc0fd2c5587.jpg9071dae6760200d3cfae3cade67196b3.jpg

@boy pisze bo każdy ma prawo do swojej opinii.

Zdaje sobie sprawę że niektóre partie są ciężko dostępne i niżej jest zapewne łatwiejszy dostęp co widać.

Ale rajdy to nie tylko ładne widoczki. Powinny być przede wszystkim widowiskowe.A mało tej widowiskowosci w samochodzie jadącym 60 kmh i omijajacym kamienie.

Ja rozumie że takie rajdy są potrzebne  ale jezeli byś się zapytał czołówki który rajd woleli by mieć w kalendarzu,  Nową Zelandie czy Turcję zapewniam Cię że wszyscy wybiorą ten pierwszy.

Może będąc na miejscu ten rajd jes ciekawszy w każdym razie do śledzenia zdalnie kompletnie denny tak jak Grecja,  Cypr i inne tego typu przeprawowki.

To moje zdanie z który oczywiscie masz prawo się nie zgodzić.

Edytowane przez turdziGT
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły pogrom na początek dzisiejszego dnia. Dwóch pretendentów do tytułu już poza "dużymi punktami".

Ale to może i dobrze, ponieważ urozmaici sytuację w generalce, sprawiając ją bardziej otwartą.

 

Co do dyskusji i uszczypliwości powyżej, to przyznam, że też mam problem z takimi rajdami. 

Nie chodzi o małą liczbę kibiców, bo w Nowej Zelandii na więcej nie ma co liczyć, ale na przeprawowy ich charakter.

Ja sobie zwyczajnie zadaje pytanie: czy chciałbym w tym rajdzie jechać? Odpowiedź jest niestety negatywna. Nie miałbym zwyczajnie serca, tak katować samochodu, a rajd na umiejętne odpuszczanie w danych fragmentach, to nie jest clue tego sportu.

Jest, bo jest. Pasjonuję się nim i czekam na 3 następne, do których nie mam najmniejszych zastrzeżeń- uwielbiam je! ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie sie zgadzam choc trzeba przyznać ze dzisiejsze odcinki sa o niebo lepsze aczkolwiek kibiców wzdłuż trasy , mimo ze niżej , totalny brak.

To samo w tle studio w parku serwisowym.Jaka tam atmosfera na miejscu nie mnie oceniać bo mnie tam nie ma w kazdym razie dziwnie sie to ogląda.

Odnosnie sieczki to dal mistrzostw dobrze ze Seb troche odrobi ale obawiam sie ze dla Therrego ten sezon sie wlasnie zakończył.Przy walce o mistrza producentów mało prawdopodobne zeby Adamo próbował go windować do gory przez team  orders ale to na razie połowa rajdu wiec jeszcze troche moze sie wydarzyć.

 

Ciekawy tez rozkład sił w poszczególnych fabrykach. Toyota kompletnie niekonkurencyjna na tych trasach , Citroen za to odżył za to Ford wydaje sie byc najbardziej uniwersalnym autem bo w sumie nie ma aż tak dużych wahań formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pablonas napisał:

No no Kajto liderem wrc2. Oby to dowiózł. To rajd dla kierowców "z głową" wiec Kajto ma tu szansę być wysoko. Trzymam kciuki :)

 

Trzeba przyznać ze Kajto na prawde ma solidne tempo na tym rajdzie cały czas tasowal sie z Janem i Gusem wygrywając odcinki na przemian.Tereaz trzeba to tylko dowieść i bedzie mega wynik polskiej załogi  od czasu RK w WRC 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został ostatni OS Kajto ma przewagę nad Gus Greensmith 7,9 sek. Odcinek liczy 7km, więc Kajto nawet tracąc 1sek/km powinien się obronić ;). Trzymamy kciuki #TeamKajto :)

 

 

Edit: Gus Greensmith dachował za metą lotną odcinka jada dalej, Kajto może odetchnąć ;):thumbup: i spokojnie do mety !!!

Edytowane przez zawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...