Jump to content
turdziGT

Rajdowe dyskusje - sezon 2019

Recommended Posts

przynajmniej Subaru jest tam popularne ;)

2 godziny temu, chojny napisał:

Rajdy w Rosji :blink:

Bezpieczeństwo to powrót do lat 80tych. 

A bo to na drogach maja lepiej ? Ruscy to jednak nie wszystkie kabelki maja dobrze podpięte pod deklem.

2 godziny temu, Tutek napisał:

Jak w burdelu nie idzie, to nie zmienia się firanek tylko dziewczyny. To czy zespołem kieruje Nandan czy Adamo jest sprawą drugorzędną. 

Dobrze powiedziane !

Jak w burdelu nie idzie, to nie zmienia się firanek tylko dziewczyny. To czy zespołem kieruje Nandan czy Adamo jest sprawą drugorzędną. Neuville od 2013 roku jest namaszczany na pogromcę Ogiera, a w ostatnich 2 latach na własne życzenie przegrał praktycznie wygrane tytuły. Mikkelsen nie może się jakoś odnaleźć w i20 WRC. Rotowanie załogą 3 auta też jakoś wybitnie nie pomaga w zdobyciu tytułu wśród konstruktorów. 

I tak i nie , Nandan wyleciał za nie stosowanie podczas sezonu Team Order jak to robiła Toyota czy Ford a mogli ugrać więcej punktów . A o T.O. To decyzja szefa a nie kierowców . Przykre dla sportu ale takie czasy .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie sądzę, żeby stosują Team Orders byli w stanie wygrać którykolwiek z tytułów. Neuville w krytycznych momentach nie trzyma ciśnienia, a to co dla Sordo, Paddona czy Mikkelsena jest sufitem, dla Ogiera czy Tanaka jest podłogą. 

38 minut temu, Tutek napisał:

Nie sądzę,

To matematyka :) , ktoś obliczył że w całym sezonie NEU mógłby zdobyć co najmniej 9 pkt więcej gdyby zastosowano TO. 

Z resztą nie wiem czy wiecie ale mamy tu forumowicza ( mam z nim kontakt ) który pracuje w HYU WRC :)  

Edited by carfit

4 godziny temu, carfit napisał:

I tak i nie , Nandan wyleciał za nie stosowanie podczas sezonu Team Order jak to robiła Toyota czy Ford a mogli ugrać więcej punktów . A o T.O. To decyzja szefa a nie kierowców . Przykre dla sportu ale takie czasy .

Nazbierało mu sie przez te wszystkie lata plus jeszcze to zatrudnienie Mikkelsena nie wiadomo po co i ktos pewnie stracił cierpliwość.To prawda ze szef zespołu powinien przede wszystkim tak rozdawać karty zeby z kazdej rundy wywozić Max co do ugrania w konkretnej sytuacji ale uwazam ze największy problem Hyundaia to był skład.Przez tyle sezonów nie zagrało wystarczająco do manufactures i powinni cos z tym zrobic duzo wczesniej na przykład łapać Meeke jak był wolny i po prostu zrobic zmiany.Ok za to tez odpowiedzialny jest szef zespołu ale mysle ze taka zmiana teraz wprowadzi tylko niepotrzebny stres i bałagan bo wyglada na to jak by to wszystko było robione na ostatnia chwile , tak jak z zatrudnieniem Loeb.Takie latanie baz planu.

12 godzin temu, carfit napisał:

To matematyka :) , ktoś obliczył że w całym sezonie NEU mógłby zdobyć co najmniej 9 pkt więcej gdyby zastosowano TO. 

Z resztą nie wiem czy wiecie ale mamy tu forumowicza ( mam z nim kontakt ) który pracuje w HYU WRC :)  

Ale tytuł przegrał o 18 pkt. Zresztą teraz to już gdybanie, bo gdyby sam nie zepsuł kilku piłek meczowych to nie potrzebowałby Team Orders i do Australii leciałby żeby się polać szampanem, a nie gonić Ogiera. 

9 godzin temu, turdziGT napisał:

Nazbierało mu sie przez te wszystkie lata plus jeszcze to zatrudnienie Mikkelsena nie wiadomo po co i ktos pewnie stracił cierpliwość.To prawda ze szef zespołu powinien przede wszystkim tak rozdawać karty zeby z kazdej rundy wywozić Max co do ugrania w konkretnej sytuacji ale uwazam ze największy problem Hyundaia to był skład.Przez tyle sezonów nie zagrało wystarczająco do manufactures i powinni cos z tym zrobic duzo wczesniej na przykład łapać Meeke jak był wolny i po prostu zrobic zmiany.Ok za to tez odpowiedzialny jest szef zespołu ale mysle ze taka zmiana teraz wprowadzi tylko niepotrzebny stres i bałagan bo wyglada na to jak by to wszystko było robione na ostatnia chwile , tak jak z zatrudnieniem Loeb.Takie latanie baz planu.

Zatrudnienie Mikkelsena to akurat była dobra decyzja. Myślę, że każdy zdrowo myślący szef zespołu mając do wyboru perspektywicznego młodego zawodnika a dzwonnika dobiegającego 40-tki wybrałby Andreasa. Niezrozumiałe są dla mnie rotacje w trzecim samochodzie. Albo dajemy cały sezon wyrobnikowi Sordo i niech przywozi punkty albo dajmy auto Paddonowi licząc na kilka dobrych rezultatów i parę dzwonów, a tak nie ma ani tego ani tego. Zatrudnienie Loeba to już jest desperacja w pogoni za tytułem wśród konstruktorów. 

Bardzo fajnie napisał wczoraj na Instagramie Robert Reid, że Nandan jest przede wszystkim inżynierem i największy nacisk kładzie na kwestie techniczne. Reid wspomniał, że pamięta, że za czasów ich współpracy z Burnsem w Peugeocie (w sezonach 2002-3) Nandan traktował kierowców trochę jako zło konieczne i być może dlatego Hyundai ma solidny pakiet techniczny, ale problem z tym, żeby kierowcy wyciągneli z niego 100%. Być może coś w tym jest i może rzeczywiście potrzeba kogoś kto ukocha Neuville'a tak jak Malcolm Ogiera żeby Thierry wreszcie przejechał cały sezon na 100%. Problem tylko w tym, że Adamo też nie jest managerem, a inżynierem. 

w Austrii bawią się na śniegu:

• Like 1

W dniu Wednesday, January 02, 2019 o 20:21, carfit napisał:

Wiemy wiemy. Bartuś mi jeszcze przy gietku grzebał i na Kielce ze mną jeździł :P

• Sad 1

6 minut temu, pegi napisał:

Wiemy wiemy. Bartuś mi jeszcze przy gietku grzebał i na Kielce ze mną jeździł :P

Akurat on forumowiczem chyba nie jest i nie był , i nie o nim myśłałem :P

A już myślałem że wygram jakąś nagrodę za rozwiązanie tej tajemniczej zagadki :rolleyes:

• Downvote 1

3 minuty temu, pegi napisał:

A już myślałem że wygram jakąś nagrodę za rozwiązanie tej tajemniczej zagadki :rolleyes:

musisz się bardziej postarać :P

Dziś juz odpuszczę. Piątek wieczór ... ;)

• Sad 1

Godzinę temu, carfit napisał:

nie o nim myśłałem

Krzysiek...z Gdyni? 

• Upvote 1

15 minut temu, pegi napisał:

Dziś juz odpuszczę. Piątek wieczór ... ;)

I tak nic innego nie wymyślisz , choćby to była sobota nad ranem :evil2:

6 minut temu, Adi napisał:

Krzysiek...z Gdyni? 

nareszcie ktoś rozgarnięty :)

4 minuty temu, carfit napisał:

I tak nic innego nie wymyślisz , choćby to była sobota nad ranem :evil2:

:)

W sobotę rano to przecież wiadomo, że jeszcze gorzej :P

• Downvote 1

1 minutę temu, pegi napisał:

W sobotę rano to przecież wiadomo, że jeszcze gorzej :P

Szczerze ? nie chce mi się z Tobą dyskutować , a szczególnie w tematach wokoło rajdowych ...... więc ja odpuszczam .

EOT  .

P.S.

Za chwilę ruszamy z kolegami z sącza na trasy Magurskiego , jak masz czym to zapraszam :rolleyes:

15 minut temu, carfit napisał:

Szczerze ? nie chce mi się z Tobą dyskutować , a szczególnie w tematach wokoło rajdowych ...... więc ja odpuszczam .

EOT  .

P.S.

Za chwilę ruszamy z kolegami z sącza na trasy Magurskiego , jak masz czym to zapraszam :rolleyes:

No to jak? Pojadę i nie pogadamy?? :rolleyes: 

Edited by pegi
  • Haha 1
  • Sad 1

30 minut temu, carfit napisał:

nareszcie ktoś rozgarnięty :)

To pozdrów Krzyśka ode mnie, jak go będziesz widział. Niech Ci opowie w jakich okolicznościach pokochał rajdy ;)

To pozdrów Krzyśka ode mnie, jak go będziesz widział. Niech Ci opowie w jakich okolicznościach pokochał rajdy 

Adi :)
ce15a8744771335f741023f0518d061c.jpg

@Adi właśnie o Tobie piszemy , pozdrawia Cie serdeznie , sorry kończe :)

• Upvote 1

A jednak :biglol:

A jednak :biglol:

23 minuty temu, carfit napisał:

też ,myślę tą spelunę , zamknij , bo wstyd ...

Ech. Ja to piszę tylko o rzeczach, o których mam pojęcie :P

Ech. Ja to piszę tylko o rzeczach, o których mam pojęcie 

Widać to , słychać i czuć ;)

1 godzinę temu, carfit napisał:

Widać to , słychać i czuć ;)

I których rano nie musze edytować :P