Jump to content

SVX MY96 - diagnostyka systemu AIRBAG


Recommended Posts

Cześć,

 

Moje bliskie nieskończonym pokłady cierpliwości dla mojego SVX'a (Subaru SVX "Skowronek Millennium") powoli się wyczerpują. Po kilkudziesięciu tysiącach wpompowanych w ten samochód i walce z dostępnością części, dokumentacji etc. itd. dotarłem do ściany z "pierdołą" w postaci świecącej się lampki AIRBAG. Pojawiła się ona losowo jakiś czas temu, z początku znikała po zgaszeniu i odpaleniu stacyjki, potem zaczęła pojawiać w czasie jazdy, teraz już nie gaśnie. Wóz przeszedł diagnostykę w nie-ASO w Katowicach, teraz trafił do uznanego specjalisty od elektroniki samochodowej, który przetrzepał całą instalację i pomierzył wszystko, nie znajdując przyczyny. Podmiana zwijaka kierownicy, poduszki kierowcy, sensorów pod błotnikami, komputera poduszek nie pomogła - na oryginalnym komputerze rzucane są trzy błędy (wszystkie przyczyny z nimi powiązane sprawdzone zgodnie z manualem serwisowym), na drugim, w teorii identycznym - pięć błędów (również sprawadzone).

 

Proszę o wskazanie ASO, które jest w stanie rozwiązać ten problem - unikatowość auta, jego wiek (brak OBD-II) może być problemem dla "pierwszego lepszego". Czy któreś ASO w PL posiada manual do europejskiego SVXa oraz wyszczególnione w nim wiązki diagnostyczne pozwalające na dokładną diagnostykę problemu?

 

Za pomoc w utrzymaniu na (mimo wszystko, choć z rzadka) drodze tej perełki spod znaku Plejad będę bardzo wdzięczny.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 9.12.2018 o 20:30, aflinta napisał:

@BelegUS zadzwoń do @Maras do MTS i pogadaj - naprawia Subaru dłużej niż SIP je sprowadza. Możesz też uderzyć do @carfit - często udaje im się ogarnąć problemy nietypowe. 

 

"Magików" już obskoczyłem - wolałbym jednak wsparcie oficjalnego serwisu marki, z dostępem do np. manuala serwisowego.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...