Skocz do zawartości

Układ wydechowy


krzysiekjab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie posiadam legacy iv 2.0b 150km. Jest zimno i zauważyłem że para wylatuje tylko z jednego tlumnika lewego  jak przegonię auto  zaczyna być czuć na ręku delikatnie podmuch z drugiego wydechu powie mi ktoś czy tak ma być ? Jakiś zawór sterujący, silnik się dogrzewa ? Czy  może coś nie tak jest ?:p szukałem w internetach ale nie bardzo mi to wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krzysiekjab napisał:

para wylatuje tylko z jednego tlumnika lewego  jak przegonię auto  zaczyna być czuć na ręku delikatnie podmuch z drugiego wydechu powie mi ktoś czy tak ma być ?

U mnie para wylatuje równomiernie z obu tłumików :D (3.0 H6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, STomasz napisał:

U mnie też od razu leci dymek równo z dwóch, chyba ci się tłumik przytkał.

Nie znacie się. :lol:

Od razu widać po objawach, że auto nie pracuje na wszystkich 4 cylindrach.

Nieparzyste ma wyłączone zaworem sterującym.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, WOJO napisał:

Nie znacie się. :lol:

Od razu widać po objawach, że auto nie pracuje na wszystkich 4 cylindrach.

Nieparzyste ma wyłączone zaworem sterującym

 Hahaha :p

Dobra będę szukał przyczyny bo kzoe coś go przytkało aczkolwiek od kupna nie daje mu odpocząć :) wiec powinni się odetlac ale no ...

Co do problemów to nie tylko takie mam  trzęsie delikatnie na wolnych obrotach   boje się że to zawory bo brakuje mi 600km do 200tys a. Czy zawory były robione nie wiem :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, krzysiekjab napisał:

Co do problemów to nie tylko takie mam  trzęsie delikatnie na wolnych obrotach   boje się że to zawory bo brakuje mi 600km do 200tys a. Czy zawory były robione nie wiem

Nastaw się prędzej na wymianę rozrządu, a "przy okazji" będzie sprawdzenie i ewentualna regulacja zaworów. Do kompletu świece, olej, filtry.

Znasz historię serwisową auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do spalin  jak dam mu to lekko dymek leci  nawet świecąc  do wydechu lewy zasmolony prawy świecący . Miałem rozkręcić ale  taka korozja że  trzeba ciąć śruby

Mam książkę do 185  i nic konkretnego nie  było robione eksploatacja sama hamulce płyny .o zaworach nic nie znalazłem . Jak by nie patrzeć na sam rozrząd 1500trzeba szykować a do tego jak by doszły zawory no to nie powiem troszkę jest.  Świece zmienione olej na dniach będzie. 

Mam parę pytań co do 150 dohc ale nie chce spamować   jak by ktoś był skłonny na priv było by fajnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem rozwiązany  w wydechu prawym zebrała się gdzieś woda i jak syfon blokowała spaliny zatkanie lewego i kilka przegazowek  z wydechu woda wyleciała i po problemie jak zwykle tata  ze swoimi pomysłami był góra :p

 

 

Co do spalin  jak dam mu to lekko dymek leci  nawet świecąc  do wydechu lewy zasmolony prawy świecący . Miałem rozkręcić ale  taka korozja że  trzeba ciąć śruby

Mam książkę do 185  i nic konkretnego nie  było robione eksploatacja sama hamulce płyny .o zaworach nic nie znalazłem . Jak by nie patrzeć na sam rozrząd 1500trzeba szykować a do tego jak by doszły zawory no to nie powiem troszkę jest.  Świece zmienione olej na dniach będzie. 

Mam parę pytań co do 150 dohc ale nie chce spamować   jak by ktoś był skłonny na priv było by fajnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...