Skocz do zawartości

Cewka zapłonowa Huco/Hitachi


Bio

Rekomendowane odpowiedzi

Niecałe dwa lata temu padła mi oryginalna cewka zapłonowa firmy Diamond. Wypadał trzeci cylinder przy przyśpieszaniu i prędkościach powyżej 60km/h .  Kupiłem zamiennik  NTY. Był to początek moich problemów z odpalaniem silnika w temperaturach poniżej 8 st.C. Powyżej wszystko było cacy.  Dzisiaj coś mnie podkusiło, żeby odszukać starą cewkę Diamont i podmienić z ww. I samochód odpalił z półobrotu.

Przewaliłem masę stron w necie i nigdzie nie mogę znaleźć Diamonta OEM-22433AA500. Są tylko używki i nowe na aliexpess, ale to podobno czysta chińszczyzna. Czy można zaufać cewkom Huco/Hitachi?

Edytowane przez Bio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bio napisał:

Niecałe dwa lata temu padła mi oryginalna cewka zapłonowa firmy Diamond. Wypadał trzeci cylinder przy przyśpieszaniu i prędkościach powyżej 60km/h .  Kupiłem zamiennik  Meat  & Doria. Był to początek moich problemów z odpalaniem silnika w temperaturach poniżej 8 st.C. Powyżej wszystko było cacy.  Dzisiaj coś mnie podkusiło, żeby odszukać starą cewkę Diamont i podmienić z ww Meat  & Doria. I samochód odpalił z półobrotu.

Przewaliłem masę stron w necie i nigdzie nie mogę znaleźć Diamonta OEM-22433AA500. Są tylko używki i nowe na aliexpess, ale to podobno czysta chińszczyzna. Czy można zaufać cewkom Huco/Hitachi?

To zacznij szukać 22433AA580. Oryginalnie powinieneś mieć 22433AA500. Nowszym zamiennikiem jest właśnie 22433AA580.

Chińszczyzna, ale w cenie, która powinna zrekompensować ewentualny zwrot.

https://allegro.pl/cewka-zaplonowa-subaru-outback-2-5-2006-i7571109337.html

Z drugiej strony, skoro jeździłeś tyle lat na 22433AA500, to może warto zastanowić się nad założeniem oryginału:

https://allegro.pl/cewka-zaplonowa-22433aa500-subaru-legacy-2-5-05-i7436950446.html

lub z gratisowymi kabelkami:

https://allegro.pl/subaru-legacy-03-08-2-5-cewka-zaplonowa-22433aa500-i7693805760.html

Kupując na odległość możesz odesłać w ciągu 14 dni.

Sprawdzisz samodzielnie. Najwyżej odeślesz.

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WOJO napisał:

To zacznij szukać 22433AA580. Oryginalnie powinieneś mieć 22433AA500. Nowszym zamiennikiem jest właśnie 22433AA580.

Szukałem-22433AA580 również.

Boję się używek, ale może faktycznie zaryzykować?

Widzę, że na Ciebie można liczyć o każdej porze dnia i nocy :)

Dzięki.

PS. Minionej nocy wystawiłem specjalnie samochód na mróz. Rano przy -12, odpalił bez zająknięcia.

Jakich firm cewki są obecnie montowane w Subarynkach?

Edytowane przez Bio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...