Jump to content
Kamil_r

uszkodzony silnik subaru outback 2008 2:0 diesel boxer

Recommended Posts

Niestety przytrafiła mi się awaria silnika w Subaru Outback z 2008 roku 2:0 diesel boxer. Wiem, że awaria silnika w tym aucie jest częsta ia naprawa bardzo kosztowna. Właściwie straciłem nadzieję, bo nowy silnik z powodu ceny nie wchodzi w grę, naprawa jest niewiele tańsza a używane silniki z ogłoszeń w internecie prawdopodobnie w podobnym stanie do mojego...

To moje pierwsze subaru. Przejechałem nim ponad 100 tyś km i jestem zadowolony. Tym autem jeździ się po prostu dobrze i przyjemnie.

Nie mam pomysłu na wskrzeszenie mojego auta. Proszę dobrych ludzi z wiedzą w temacie o merytoryczne wsparcie. Może ktoś ma pomysł, doświadczenie w temacie, kontakt.

Z góry dziękuję!

Niewielki niestety masz wybór: sprzedać auto za parę tys zł, może za 10 i nie masz nic poza tymi paroma groszami na kupno innego auta, zrobić remont na nowym bloku za razem 20 i jeździsz kolejne x lat w zasadzie bezstresowo lub zlecić kłopotliwy swap na benzynę za ok. 10. Wada ostatniego: dalej masz używany silnik, choć mega bezpieczniejszy pod kątem awarii, ale za to sporo większe zużycie paliwa. Alternatywnie - zagazować takiego swapa. Nie ma niestety idealnych rozwiązań. Wielu to przerabiało. 

Godzinę temu, rydzada napisał:

... zrobić remont na nowym bloku za razem 20 i jeździsz kolejne x lat w zasadzie bezstresowo .... 

:mrgreen:

Jeżeli wszystkie przeglądy okresowe były w ASO to można liczyć na gest handlowy SIP.

Na marginesie, jaki przebieg ma aktualnie auto? 

zezłomowac , zapic i zapomniec  :mrgreen:

a na powaznie bez worka pieniędzy nic nie zrobisz . Jak dobrze Ci się tym śmigało kup kolejnego sbd - ze względu na to co Cie spotkało za bardzo nikt tych aut kupować nie chce i mają całkiem atrakcyjne ceny

Edited by Karas

37 minut temu, Karas napisał:

kup kolejnego sbd - ze względu na to co Cie spotkało za bardzo nikt tych aut kupować nie chce

To już by była perwersja :mrgreen:.

A tak na poważnie to każda opcja jest mało przyjemna i zależna od kasy jaką masz (na ewentualny zakup innego auta lub remontu) i ewentualnego ryzyka jakie jesteś w stanie zaakceptować.

Jeżeli nie znasz się na mechanice, najlepiej będzie sprzedać auto. Jego realna wartość z uszkodzonym silnikiem oscyluje w granicach 5.000 zl. Jeżeli masz pojęcie o mechanice, masz duży garaż z dobrym oświetleniem i dobry zestaw narzedzi, możesz kupic anglika w wersji benzynowej z nieduzym przebiegiem i zrobic swapa albo przekladke, uzywajac części z twojego diesla. Niestety proces ten ( czy to swap czy też przekladka ) jest bardzo pracochłonny.

Dopiero teraz zauważyłem, że masz Outbacka a nie Legacy, więc jego wartość na pewno będzie większa niż 5.000 zł.

wyrokujecie a nie wiadomo jaka ta awaria jest 

45 minut temu, Karenz napisał:

wyrokujecie a nie wiadomo jaka ta awaria jest

a czytałeś pierwszy post ? ;)

czytałem i nic z tego nie wynika no chyba że zaraz wjedzie reklama jakiegoś super serwisu który za darmo to naprawił bo gość ma 1 post i do tego wygląda jak pisany na kolanie.

Ciekawe, że post Kolegi nie zaczyna się od wielkiej litery i nie zawiera ani jednego przecinka w zdaniu -- zgaduję, że pisany na łokciu -- bo przecież (uchowaj Boże) nie na kolanie?

Podłączę się do tematu, bo zastanawiam się nad zakupem OBK IV z dieslem z 2009. Kilka tys. km. temu do auta wjechał nowy shortblock (robione w ASO), regeneracja turbo itd. Czy takim autem mogę bezstresowo jeździć przez kilka lat? Czytałem tutaj chyba o kilku rocznikach, w których wady tego silnika zostały naprawione, ale nie widziałem żadnej oficjalnej wzmianki. Jaki jest realny bezpieczny przebieg dla tego silnika po wymianie w ostatnim czasie?

Trudne pytanie. Możliwe, że silnik przejedzie 200.000km, może więcej, jeśli inżynierowie z Subaru poradzili sobie z problemem, ale może też paść o wiele wcześniej jeśli fabryka nie poradziła sobie z wadą konstrukcyjna. Ten silnik był pierwszym na świecie dieslem w układzie boxer i ciężko stwierdzić czy ma on rację bytu. Po gwarancji Subaru wymieniało bloki na nowe na zasadzie tzw. gestu handlowego, czyli dobrej woli. W takim przypadku nowy blok silnika nie podlega gwarancji. Jeśli już chcesz kupić diesla to zakup egzemplarza z nowym shortblokiem będzie najlepszą opcją, ale nie masz gwarancjia i nigdy nie ma 100% pewności, że nowy blok bedzie wolny od wad. 

W dniu 9.12.2018 o 10:44, kvgth napisał:

Podłączę się do tematu, bo zastanawiam się nad zakupem OBK IV z dieslem z 2009. Kilka tys. km. temu do auta wjechał nowy shortblock (robione w ASO), regeneracja turbo itd. Czy takim autem mogę bezstresowo jeździć przez kilka lat? Czytałem tutaj chyba o kilku rocznikach, w których wady tego silnika zostały naprawione, ale nie widziałem żadnej oficjalnej wzmianki. Jaki jest realny bezpieczny przebieg dla tego silnika po wymianie w ostatnim czasie?

To się nawet nie zastanawiaj i kup benzynę. 

przypadkiem znalezione

W dniu 22.12.2018 o 22:47, lutek34 napisał:

przypadkiem znalezione

Ktoś z forum? :)