Jump to content
Sign in to follow this  
gniechus

Zablokowany zamek bagażnika - WRX 05

Recommended Posts

Siema!

Nieświadomie i bardzo Inteligentnie zablokowałem sobie bagażnik w WRXie poprzez pociągnięcie fajchy na CANCEL, albo nad CANCEL, nie pamiętam (zdjęcia poniżej).

Przyznaję, że za chiny nie wiem co oznacza ten CANCEL, ale bagażnik na mrozie nie chciał mi się zamknąć, nie wiedziałem dlaczego, dziecko płakało, była presja czasu to sobie spróbowałem tą wajchą pociągnąć i się udało zamknąć. Dzisiaj rano wsiadam, przeciągam wajchę do otwierania bagażnika obok fotela kierowcy a ta jest luźna, tak, jakby bagażnik był otwarty. A bagażnik w najlepsze zamknięty... Problem dodatkowo taki, że kluczyk samochodowy do zamka bagażnika nie pasuje - nigdy nie pasował, bo cała klapa ze spojlerem STI jest od innego modelu.

Co teraz Pany i Panewki? Jakieś pomysły na awaryjne otwarcie bagażnika?

Z góry dzięki za każdy pomysł. Jakoś muszę ten bagażnik otworzyć, choćbym musiał go rozwalić...

IMG-20181129-WA0014.jpg

IMG-20181129-WA0015.jpg

Edited by gniechus

Musisz dostać się przez podłokietnik w tylnej kanapie i odblokować ręcznie wajchę

23 minuty temu, arkadius 73 napisał:

Musisz dostać się przez podłokietnik w tylnej kanapie i odblokować ręcznie wajchę

Dokładnie !

Jeśli "zabraknie ręki" pomaga zdjęcie oparcia kanapy , chyba nie jeden z nas przerabiał już ten temat...

Powodzenia.

Ściągnięcie siedziska, a później oparcia to dokładnie 4 śruby. :) 

1 godzinę temu, gniechus napisał:

Siema!

Nieświadomie i bardzo Inteligentnie zablokowałem sobie bagażnik w WRXie poprzez pociągnięcie fajchy na CANCEL, albo nad CANCEL, nie pamiętam (zdjęcia poniżej).

Przyznaję, że za chiny nie wiem co oznacza ten CANCEL, ale bagażnik na mrozie nie chciał mi się zamknąć, nie wiedziałem dlaczego, dziecko płakało, była presja czasu to sobie spróbowałem tą wajchą pociągnąć i się udało zamknąć. Dzisiaj rano wsiadam, przeciągam wajchę do otwierania bagażnika obok fotela kierowcy a ta jest luźna, tak, jakby bagażnik był otwarty. A bagażnik w najlepsze zamknięty... Problem dodatkowo taki, że kluczyk samochodowy do zamka bagażnika nie pasuje - nigdy nie pasował, bo cała klapa ze spojlerem STI jest od innego modelu.

Co teraz Pany i Panewki? Jakieś pomysły na awaryjne otwarcie bagażnika?

Z góry dzięki za każdy pomysł. Jakoś muszę ten bagażnik otworzyć, choćbym musiał go rozwalić...

IMG-20181129-WA0014.jpg

IMG-20181129-WA0015.jpg

Parasolką panie parasolką :D

Dzieki Pany, bede probowal!

A kluczykiem nie otworzysz? Ten cyngiel blokuje otwieranie że środka, ale kluczykiem się otwiera normalnie. 

W dniu 26.12.2018 o 11:49, Schwefel napisał:

Przecież napisał, że ma klapę od innego auta.

Zawsze się zastanawiałem, po co ślepemu oczy. ;)