Jump to content
rosaskc

Zabawy z wnętrzem

Recommended Posts

Moim zdaniem to nie wyjdzie tak dobrze jak flok. Flok jest napylany, wpada w każdy zakamarek, każde załamanie. Materiałem na folii nigdy tak dokładnie nie wykończysz.

Moim zdaniem lepiej poświęcić pół dnia na zabawę ze zdjęciem deski i kilka stówek na flok bo efekt jest naprawdę dobry i trwały. :)

18 godzin temu, EnterAir napisał:

Ciekawi mnie efekt finalny - powoli zaczyna mnie drażnić odbijanie deski rozdzielczej w szybie czołowej przy słońcu ;)

4 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

Moim zdaniem to nie wyjdzie tak dobrze jak flok. Flok jest napylany, wpada w każdy zakamarek, każde załamanie. Materiałem na folii nigdy tak dokładnie nie wykończysz.

Moim zdaniem lepiej poświęcić pół dnia na zabawę ze zdjęciem deski i kilka stówek na flok bo efekt jest naprawdę dobry i trwały. :)

Nie zgodze sie co do floka. Flok w cywilnym aucie to nieporozumienie. Wyglada dobrze tylko krotko po montazu. Wyciera sie na krawedziach, zbiera kurz i kazdy pylek. Drapniesz gdzies zegarkiem czy obraczka, kluczami np czyszczac szybe i masz kreche na desce.

W rajdowkach to innego  tam to element roboczy.

Jak masz ładna niezniszczona deske do gc8 to jej nie flokuj bo szkoda psuc cenna czesc. 

Zmyc wszystkie nablyszczacze i plaki, dac jakis matowy srodek pielegnujacy to bedzie sie mniej odbijac w szybie.

Flok jest procesem nieodwracalnym, czyli jeśli się na to zdecydujemy, to już odwrotu nie ma ;) A folia jest fajna alternatywa, bo w każdej chwili można wrócić do serii - nie wspominając już o śmiesznych kosztach w porównaniu do flokowania.

Ostatnio widziałem na TVN turbo (101 napraw) właśnie projekt na subaru imprezie gc- dla mnie efekt bomba W tv :) jednak zastanawia mnie właśnie ta praktyczna strona i podatność na zadrapania itp

Ewentualnie alcantara, ale to już na bogato ;)

Posted (edited)

To i ja się pochwalę efektem swojej pracy w tym temacie.

Nic mnie tak nie irytowało wewnątrz mojego hawka jak zielone podświetlenie elementów deski. Powiedziałem sobie dość i poprawiłem robotę po japońcach :ph34r:

Zakończyłem właśnie dosyć skomplikowaną rzeźbę ze zmianą koloru podświetlenia. Zmienione zostało podświetlenie przycisków radia , wyświetlacza, panela klimy, przycisków do przeciwmgielnych, natrysku IC, podświetlenia stacyjki, podświetlenia zapalniczki , zmiana i dodanie dodatkowego podświetlenia przycisków sterowania szyb ( w serii był tylko lock i podświetlenie szyby kierownika zielonumi diodami, które ledwo świeciły). Zainstalowałem też czerwony przełącznik awaryjnych z wersji JDM, który leżał już trochę czasu w szufladzie .

CCA66D63-CD69-4BBB-A55D-291103DE24A3.jpeg

Ps...podstawa dla osiągnięcia efektu równomiernego koloru podświetlenia deski to dobór właściwych żarówek, ledów i oczywiście rezystorów :thumbup:

C3318F2D-304B-48F5-B936-36AEAF32A9BB.jpeg

Edited by _scooby_
  • Like 2
  • Upvote 2

Super wyszło :D

• Like 1

@_scooby_, jaką metodę zastosowałeś do panelu klimy ? :) 

Bardzo ładna robota. Mnie zostało wzmocnienie panelu klimy (kolor już uzyskałem) i przełączniki szyb, ale boję się, że je rozwalę. 

klima - diody 12V, szyby -diody z tego co pamiętam to 3V lub 5V z rezystorami.

W klimie muszą być mocne diody ponieważ mamy na przycisku zielony plastik i jak dasz za słabe diody to będzie ciemno.

Dodatkowo trzeba pozbyć się białego światła z 9 szt. białych SMD, które mocno świecą i podświetlają przyciski na zielono.

Niejako kontynuację zabaw z podświetleniem, pokażę co zrobiłem u siebie;)

20190513_225035.jpg

20190513_225057.jpg

20190513_225135.jpg

• Like 1
  • Upvote 1

Ja aktualnie traktuje deske farba Autobrite Direct Dye Black. Bardzo dobrze kryje plastik, zobaczymy jak deske. 

500_500_productGfx_785f389bd9e16a983a102

Daj zdjęcia przed/po jak.mozesz