Skocz do zawartości

Zabawy z wnętrzem


rosaskc

Rekomendowane odpowiedzi

A próbował ktoś zabawy z folią, jako alternatywa dla flokowania ?

 

Przykład:

https://allegro.pl/oferta/folia-samoprzylepna-zamsz-grafit-czerwona-srebrna-7357416651

 

 

Ciekawi mnie efekt finalny - powoli zaczyna mnie drażnić odbijanie deski rozdzielczej w szybie czołowej przy słońcu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie wyjdzie tak dobrze jak flok. Flok jest napylany, wpada w każdy zakamarek, każde załamanie. Materiałem na folii nigdy tak dokładnie nie wykończysz.

Moim zdaniem lepiej poświęcić pół dnia na zabawę ze zdjęciem deski i kilka stówek na flok bo efekt jest naprawdę dobry i trwały. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, EnterAir napisał:

 

Ciekawi mnie efekt finalny - powoli zaczyna mnie drażnić odbijanie deski rozdzielczej w szybie czołowej przy słońcu ;)

 

4 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

Moim zdaniem to nie wyjdzie tak dobrze jak flok. Flok jest napylany, wpada w każdy zakamarek, każde załamanie. Materiałem na folii nigdy tak dokładnie nie wykończysz.

Moim zdaniem lepiej poświęcić pół dnia na zabawę ze zdjęciem deski i kilka stówek na flok bo efekt jest naprawdę dobry i trwały. :)

 

Nie zgodze sie co do floka. Flok w cywilnym aucie to nieporozumienie. Wyglada dobrze tylko krotko po montazu. Wyciera sie na krawedziach, zbiera kurz i kazdy pylek. Drapniesz gdzies zegarkiem czy obraczka, kluczami np czyszczac szybe i masz kreche na desce.

W rajdowkach to innego  tam to element roboczy.

Jak masz ładna niezniszczona deske do gc8 to jej nie flokuj bo szkoda psuc cenna czesc. 

Zmyc wszystkie nablyszczacze i plaki, dac jakis matowy srodek pielegnujacy to bedzie sie mniej odbijac w szybie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flok jest procesem nieodwracalnym, czyli jeśli się na to zdecydujemy, to już odwrotu nie ma ;) A folia jest fajna alternatywa, bo w każdej chwili można wrócić do serii - nie wspominając już o śmiesznych kosztach w porównaniu do flokowania.

 

Ostatnio widziałem na TVN turbo (101 napraw) właśnie projekt na subaru imprezie gc- dla mnie efekt bomba W tv :) jednak zastanawia mnie właśnie ta praktyczna strona i podatność na zadrapania itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja się pochwalę efektem swojej pracy w tym temacie.

Nic mnie tak nie irytowało wewnątrz mojego hawka jak zielone podświetlenie elementów deski. Powiedziałem sobie dość i poprawiłem robotę po japońcach :ph34r:

Zakończyłem właśnie dosyć skomplikowaną rzeźbę ze zmianą koloru podświetlenia. Zmienione zostało podświetlenie przycisków radia , wyświetlacza, panela klimy, przycisków do przeciwmgielnych, natrysku IC, podświetlenia stacyjki, podświetlenia zapalniczki , zmiana i dodanie dodatkowego podświetlenia przycisków sterowania szyb ( w serii był tylko lock i podświetlenie szyby kierownika zielonumi diodami, które ledwo świeciły). Zainstalowałem też czerwony przełącznik awaryjnych z wersji JDM, który leżał już trochę czasu w szufladzie .

 

 

CCA66D63-CD69-4BBB-A55D-291103DE24A3.jpeg

 

Ps...podstawa dla osiągnięcia efektu równomiernego koloru podświetlenia deski to dobór właściwych żarówek, ledów i oczywiście rezystorów :thumbup:

 

C3318F2D-304B-48F5-B936-36AEAF32A9BB.jpeg

 

Edytowane przez _scooby_
  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima - diody 12V, szyby -diody z tego co pamiętam to 3V lub 5V z rezystorami.

W klimie muszą być mocne diody ponieważ mamy na przycisku zielony plastik i jak dasz za słabe diody to będzie ciemno.

Dodatkowo trzeba pozbyć się białego światła z 9 szt. białych SMD, które mocno świecą i podświetlają przyciski na zielono.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...