Jump to content
rosaskc

Zabawy z wnętrzem

Recommended Posts

W dniu 28.11.2018 o 13:50, mly96 napisał:

Co do plastików to polecam hydrografikę, miałem folię i się odkleiła :)

A tobie kto wykonywał hydrografike ? :D

4 minuty temu, Sikooo11 napisał:

A tobie kto wykonywał hydrografike ? :D

Szczerze mówiąc to już nie pamiętam, robiłem to gdzieś u siebie w okolicy i jest ok ;)

@Tomasz_555 @mly96 hydrografika wchodzi ładnie w zagłębienia? Dałem sobie szansę z folią, ale tam, gdzie trzeba naciągnąć folię do środka, to pomimo podgrzania pęka :mellow:

Jak widać, w samym rogu wgłębienia środkowego nawiewu brakło materiału, a jest to widoczne miejsce. W tych miejscach hydrografika ładnie wchodzi i nie ma widocznych braków? Drugie foto to boczny nawiew od wewnętrznej strony.

IMAG4032_1.thumb.jpg.dd25eb989bfa64301da99acd289d2302.jpg

IMAG4033_1.thumb.jpg.7047033634a8d6785573ef266b95e66f.jpg

No i to jest urok foli na takich elementach też nie raz się męczyłem, i na końcu i tak trzeba było bardziej nagrzać żeby rozciągnąć i się jakoś układała 

3 godziny temu, chudy__ napisał:

No i to jest urok foli na takich elementach też nie raz się męczyłem, i na końcu i tak trzeba było bardziej nagrzać żeby rozciągnąć i się jakoś układała 

Też nagrzewałem, ale za każdym razem pękała. Co ciekawe, w kwadratowy kształt, jak idą te włókna niby carbonu. Może jednolita folia by była bardziej plastyczna...

Hydrografika ładnie siada w zagłębieniach. Czasami tylko może się trochę wzór "załamać", ale nie przypominam sobie aby gdziekolwiek rzucało mi się to w oczy. Mogę cyknąć Ci jakieś fotki dokładniejsze jak chcesz. 

Gdybyś zrobił, byłoby fajnie. Chodzi o te najgłębsze, ale widoczne zakamarki, gdzie taki pedant jak ja zajrzy i musi być ok ;)

Turbo a czym to malowałeś, jakiś specjalny zestaw czy zwykły spray? Dałeś jakiś lakier albo inną warstwę ochronną przed zarysowaniami?

@Turbo dzięki za info., i nie masz problemów z zarysowaniami?

Pzdr

KK

Ja po tym nie szuram kluczami ani paznokciami, także nie wiem czy to dobrze oddaje sens twojego pytania ;)

Deske ale w lanosie o wzywał @buncol_S04 i wyszły kosmiczne kwoty kilku tys. zł

Jednakże gra na prawdę warta świeczki :D

Co do malowania plastikow to w zasadzie każdy spray kupiony nawet w budowlanym będzie jak najbardziej ok... 

Ja uwielbiam Decolak kupuje w budowlanym pół mat i malowalem już spoilery progi lusterka na zewnątrz jak i elementy wnętrza... Wytrzymują lata :D

Folia na dłuższą metę nie zdaje egzaminu... Gorące powietrze z nawiewow z czasem ją odklei na pewno

Mnie nawet nadgrzane zegary w klasyku potrafiły rozklejam folie na ramach w ich około :huh:

Ale to może była wina samej folii i jej jakości,  która kiedyś była po prostu kiepska :P

Natomiast Hydro jak najbardziej polecam... Miałem w klasyku osłony halogenow w hydro ala Carbon... To są elementy malowane bezbarwnym na sam koniec więc jest super trwałość :D

Co do przycisku to w gd te czarne nie były podświetlane

Zakupiłem na eBay czerwony tak jak ma Tomek... I On świeci

Ja to zobaczę w którym kierunku pójdę jak swoje oczyszczę z próby pomalowania przez poprzedniego właściciela na biało bez przygotowania powierzchni. Wygląda to teraz bardzo słabo...

Pzdr

KK 

W dniu 15.12.2018 o 08:14, WueM napisał:

Co do przycisku to w gd te czarne nie były podświetlane

Już do znudzenia, a to to co jest:

IMG_8937.jpg

(foto z mojego Buga 2001, zanim pomalowałem panel i wsadziłem czerwony przycisk)

?

Mam teraz takie dwa w szufladzie, oba świecą, zresztą muszą, bo w rocznikach kiedy GD było w EU, to już był wymóg prawny o ile pamiętam.  Nie wprowadzajcie w błąd tylko dlatego że u was coś nie działa.

5 godzin temu, Turbo napisał:

Już do znudzenia, a to to co jest:

IMG_8937.jpg

(foto z mojego Buga 2001, zanim pomalowałem panel i wsadziłem czerwony przycisk)

?

Mam teraz takie dwa w szufladzie, oba świecą, zresztą muszą, bo w rocznikach kiedy GD było w EU, to już był wymóg prawny o ile pamiętam.  Nie wprowadzajcie w błąd tylko dlatego że u was coś nie działa.

Dobra dobra... Zwracam honor może za bardzo wyrwane z kontekstu może i wiedza,  którą pamiętam "sprzed lat" Obecności na forum... Utarło się,  że przycisk ten nie jest podświetlany ;)

Ja mam jdm czerwony i on świeci a seryjny (gd bug 01) nie świecił

Ale wiesz co? 

Dla własnego spokoju i satysfakcji rozbiore go i sprawdzę w środku czy ma w ogóle wkład żarówki ;)

Natomiast co mnie zaciekawiło to bardzo fajnie równo zielone podświetlenie deski :wub:

Czy wszystkie te żarówki masz seria/fabryka? 

Zmieniłeś na jakieś zamienniki leży itp? 

Mnie się kilka spaliło... I za cholerę nie umiem dobrać odpowiedniego koloru :angry:

Tez myślałem ze nie swieci, aż nie rozebrałem go i nie znalazłem czarnej jak węgiel żaróweczki :) (PS nie rozbieraj przycisku, tylko zdejmij ten front)

Żarówki u mnie są oryginalne (chyba, tzn w całym aucie mam ten sam odcień, chociaż różne panele zmieniałem). A to nie jest kwestia odpowiedniego filtra tam gdzie są oprawki? Bo one wszystkie chyba są białe, niekiedy w zielonych koszulkach gumowych

W ogóle to zielone są moim zdaniem paskudne, ale przerobienie całego środka razem z podświetleniem zegarów (najlepiej na białe) jest trochę ponad moje siły ;)

A nawet jak żaróweczka jest ok to może nie stykać. Te uchwyty na żarówki są lipne. Dawno temu gimnastykowałem się z włącznikiem przeciwmgielnych bo non stop gubił styk. 

W dniu 9.12.2018 o 20:32, rosaskc napisał:

Gdybyś zrobił, byłoby fajnie. Chodzi o te najgłębsze, ale widoczne zakamarki, gdzie taki pedant jak ja zajrzy i musi być ok ;)

Ciągle walczę o odrobinę światła do zdjęć. Nie jeżdżę STi na codzień, a jak wracam to już ciemno :( Może w weekend się uda. 

• Upvote 1

21 minut temu, Tomasz_555 napisał:

A nawet jak żaróweczka jest ok to może nie stykać. Te uchwyty na żarówki są lipne. Dawno temu gimnastykowałem się z włącznikiem przeciwmgielnych bo non stop gubił styk. 

Ciągle walczę o odrobinę światła do zdjęć. Nie jeżdżę STi na codzień, a jak wracam to już ciemno :( Może w weekend się uda. 

Tomek chyba gdzieś natrafiłem na twój post właśnie... Działały mi przyciski od przeciwmgielnych a po wymianie żarówek przestały :facepalm:

Może rzeczywiście styki nie trybią coś :rolleyes:

A co do odcieni zieleni @Turbo to u mnie lipa na maxa... Tu ledy tu żarówki zielone tu z kapturkami... Muszę to ogarnąć bo zielona choinka mi wyszła i mnie to wkurza :angry:

A co do przycisku to aktualnie mam czerwony jdm więc tym się nie zajmuję

Ale mam pewien nius... W klasyku przedlifcie EU seryjny był podświetlany... Ale już jdm nie i tego jestem pewny :D

2 godziny temu, WueM napisał:

A co do odcieni zieleni @Turbo to u mnie lipa na maxa... Tu ledy tu żarówki zielone tu z kapturkami... Muszę to ogarnąć bo zielona choinka mi wyszła i mnie to wkurza :angry:

To może dlatego duża grupa osób wymienia wszystkie żarówki, a nie tylko spalone ;)

7 godzin temu, rosaskc napisał:

To może dlatego duża grupa osób wymienia wszystkie żarówki, a nie tylko spalone ;)

Dla mnie nie problem... Aczkolwiek w zegarach są ok i bardzo mi się podoba ich odcień.. Tak samo zapalniczka czy magiczny zegarek :lol:

Tylko nawiewy i ostatnio oba przyciski przeciwmgielnych :angry:

Już myślałem że w tych przyciskach faktycznie dam ledy w innych kolorach by się nie gubić który jest który... Ale w regulacji nawiewow :ph34r:

Wkurza mnie ta choinka 

Ej, ale ja w tych przyciskach tez miałem popalone lampki i wymieniłem je na zwykłe białe 12V wąsiate żaróweczki, identyczne jak w awaryjnym:

IMG_9425.jpg

To przez to kombinowanie właśnie się chyba choinka zrobiła ;) 

9 godzin temu, Turbo napisał:

Ej, ale ja w tych przyciskach tez miałem popalone lampki i wymieniłem je na zwykłe białe 12V wąsiate żaróweczki, identyczne jak w awaryjnym:

IMG_9425.jpg

To przez to kombinowanie właśnie się chyba choinka zrobiła ;) 

Kurde.... A może tu trzeba szukać przyczyny? 

Chociaż nie wiem... Bo wyciągnąłem te spalone i były z kapturkami jednak więc możliwe że takie też muszą być... Ale w sumie? 

Spróbuję zmienić na białe... Choć już kapturki znalazłem B)

Muszę coś pokombinowac bo wkurza mnie to masakrycznie... 

A w dodatku przycisk a raczej halogeny przód nie reagują :huh:

Coś się poknociło 

W dniu 29.11.2018 o 12:21, Tomasz_555 napisał:

nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że 150-200zł. Wieczorem zerknę do excela i potwierdzę.

Tomek, dzwoniłem do tego Twojego szpeca, ale teraz powiedział 450zł za elementy na zdjęciu... :blink: Trochę zmieniły się stawki. Z drugiej strony... Całkiem sensowny gość z rozmowy i może się zdecyduję na lekko inny zabieg u niego :ph34r:

IMAG4041_1.jpg

27 minut temu, rosaskc napisał:

Tomek, dzwoniłem do tego Twojego szpeca, ale teraz powiedział 450zł za elementy na zdjęciu... :blink: Trochę zmieniły się stawki. Z drugiej strony... Całkiem sensowny gość z rozmowy i może się zdecyduję na lekko inny zabieg u niego :ph34r:

Z ciekawości zerknąłem do Excela i mam zapisane 230zł. Cena skoczyła prawie o 100% Sporo. 

Warto o tyle, że robota fachowa, a rezultat bardzo trwały. :)