Skocz do zawartości

Zabawy z wnętrzem


rosaskc

Rekomendowane odpowiedzi

Znudziły mi się plastiki w środku i chcę okleić je folią. Powstało kilka pytań przy okazji.

 

Nr 1: Czym zabezpieczyć zakończenie folii, żeby się nie odklejało? Słyszałem patent, żeby po wewnętrznej stronie złapać koniec folii do plastiku przy pomocy taśmy materiałowej.

image.png.7cc6bad9bc2bc5a5b69de406ef5fb091.png

 

Nr 2: Czy przyciski do awaryjek mają podświetlenie we wszystkich generacjach GD? Mój ori przycisk w Hawku ma podświetlany trójkąt. Kupiłem drugi (z buga lub bloba), bo jest czarny, ale nie ma nic podświetlonego. Zepsute czy starsze nie miały lampki w środku?

 

Nr 3: Wkurzają mnie zaślepki do podgrzewania foteli i wpadłem na pomysł, żeby w tym miejscu dać porty USB do ładowania. Przerabiał ktoś coś takiego?

image.png.8f06c680c28b717902b8352d0cc36fc0.png

 

Nr 4: Da się zdemontować same ramki wokół nawiewów? Czy trzeba ściągnąć deskę?

int.jpg.4265527c0292647c6602dad62055e011.jpg

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Turbo napisał:

Ad. 2: Każda generacja ma, żarówka się przepala. Wklejam 10 raz chyba, bo nikomu się nigdy nie chce poszukać

Kupiłem czarny przycisk używkę i on nie ma wyczuwalnej różnicy poziomów przy trójkącie. Ten srebrny hawkowy można pod palcem wyczuć, że symbol jest głębiej o grubość warstwy srebrnej farby. Stąd wątpliwość, czy to w ogóle świeci. Dzięki za linka, sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rosaskc napisał:

Nie, mam w popielniczce, zaraz przd dźwignią zmiany biegów. Jak to rozwiązałeś?

 

Ja zamiast zapalniczki dałem gniazdo 2xUSB.

Możesz spróbować ukraść prąd z przewodów zapalniczki. Tunel pewnie łatwo się ściąga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LosioDriver napisał:

 

Ja zamiast zapalniczki dałem gniazdo 2xUSB.

Możesz spróbować ukraść prąd z przewodów zapalniczki. Tunel pewnie łatwo się ściąga :)

Ja chcę zostawić zapalniczkę, żeby zostawić możliwość podłączenia różnych urządzeń. Dlatego wpadłem na pomysł, żeby zamiast tych zaślepek do grzania foteli dać porty usb do ładowania tel.

 

Godzinę temu, mly96 napisał:

Co do plastików to polecam hydrografikę, miałem folię i się odkleiła :)

Też o tym myślałem, ale już kupiłem porządną folię 3M i chcę wykorzystać. Jak się odklei, to będzie hydrografika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam hydrografikę, folia niestety nawet dobra szybko się łuszczy. Poniżej fotka z mojego samochodu. Taśmą materiałową okleiłem wszystkie miejsca gdzie plastiki się ze sobą stykają co wyeliminowało trzeszczenie przy zmianach temperatur. 

Zamiast przycisku grzania foteli dałem złącze USB do odtwarzacza. (foto) Jeżeli chcesz tylko ładować to faktycznie najłatwiej ukraść prąd z przewodów zapalniczki. Są takie magiczne szybkozłączki którymi wepniesz sie w przewody bez cięcia i lutowania. Zaciskasz i już. 

Przycisk awaryjnych polecam czerwony jak w JDM'ach. Kupiłem oryginał na Litwie (eBay) za niecałe 100zł. Wygląda fenomenalnie. 

Te ozdobniki okrągłe są na zatrzaskach. Są dwa zatrzaski, bodajże w poziomej płaszczyźnie symetrii. Najlepiej podważyć łyżką do plastików. Nie używaj śrubokręta. 

IMG_5108.thumb.jpg.ab8c181efe962264c9d17cbee71dd3fd.jpg

int01.thumb.jpg.08939a443aaa4315ace34d52767b3ca3.jpgint02.thumb.jpg.b067bb3e960730ae6b331164534ec4f3.jpgint03.thumb.jpg.373c0d459ae0ef3aa0544043af8db690.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

Zamiast przycisku grzania foteli dałem złącze USB do odtwarzacza

Ooo, dobry pomysł. Jedno dam na ładowanie przez USB, drugie dam wyjście USB stacji. Tym bardziej, że mam bardzo podobnego Pioneera, nawet układ przycisków identyko ;)

Jak to zmontowałeś? W zaślepce zrobiłeś otwór na wymiar czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rosaskc napisał:

W zaślepce zrobiłeś otwór na wymiar czy jak?

Miałem tam klawisz do grzania tyłka. Zaślepki natenczas nie mogłem dostać więc wziąłem kawałek plastikowej maskownicy do poparcia półki, wyciąłem otwór, prysnąłem szprajem na czarno i wkleiłem w to złącze. Wygląda jak fabryka. :)

Tylko kup dobre złącze. Ja kupiłem na eBay, ale chyba nie ma jakiegoś filtra czy coś i czasem na wybojach odpala mi się samoczynnie odtwarzanie z USB. Tak jakby po wstrząsie szedł sygnał, że właśnie umieszczono w złączu pamięć masową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tinuviel, nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że 150-200zł. Wieczorem zerknę do excela i potwierdzę.

Hydrografika to rodzaj cieniutkiej folii nanoszonej metodą wodną. Potem się to jakimś utrwalaczem pokrywa. Na pewno jest cieńsza od klasycznej folii. :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w hydrografice nie podoba się ten efekt wysokiego połysku. Folia 3M jest półmatowa i ma strukturę. Jeśli nie będzie się trzymać, to pomyślę o tym, ale zrobię najlepiej jak umiem - matowienie papierem, potem primer do plastiku, dobra folia, wykończenie taśmą. Musi się trzymać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2018 o 18:06, Tomasz_555 napisał:

Przycisk awaryjnych polecam czerwony jak w JDM'ach. Kupiłem oryginał na Litwie (eBay) za niecałe 100zł. Wygląda fenomenalnie. 

 

@_scooby_ - odpowiedź na Twoje pytanie zawarta jest w jednym z wcześniejszych postów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Hydrografika kosztowała mnie 200zł. Za flokowanie deski i daszka zegarów 400zł, ale deskę wymontowałem samodzielnie. 

Obszycie deski alkantarą jest zdecydowanie droższe. Utrzymanie floka w czystości nie jest specjalnie kłopotliwe. Odkurzacz daje radę, ew. czasem przejadę takim klejącym wałkiem do ubrań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rosaskc napisał:

Ile czasu już masz? Nic się z nią nie dzieje czy widzisz jakieś minusy? A, i daj namiar na zakład na PW plis ;)

2,5 roku. Absolutnie nic się nie dzieje. Mega trwałe rozwiązanie. :) Cieszę się, że nie bawiłem się w folię. 

Hydrografikę i flok robiłem tutaj -> http://www.hydrografstyl.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

2,5 roku. Absolutnie nic się nie dzieje. Mega trwałe rozwiązanie. :) Cieszę się, że nie bawiłem się w folię. 

Hydrografikę i flok robiłem tutaj -> http://www.hydrografstyl.pl

2.5 roku i nic? 

 

Dobra, chrzanić tę folię ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...