Skocz do zawartości

CVT - awarie


Szmiglo

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem OBK z Niemiec z przebiegiem ok 200tys. Na przeglądzie w ASO wręcz zalecono konieczność wymiany dynamicznej oleju w cvt. Pipełniłem, koszt ok 1400zł. Stary olej nie był mocno brudny i zanieczyszcziny więc optymistycznie wnioskuję, że poprzedni właściciel dbał o to wbrew zaleceniom. Haka nie ma. Pozostaję w nadziei, że nie dotknie mnie konieczność wydania 20tys na remont skrzyni.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś jest w tym przebiegu, oba samochody z filmików mają podobny przebieg, Ty też masz podobny a w moim OBK MY10 przy przebiegu ok 180tyś był wymieniany konwerter + olej. Nie wiem jakie były objawy bo nie miałem wtedy tego auta.

Jak u Ciebie po wymianie oleju? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie?
Nie ciągnie aż tak wysoko, z reguły oscyluje w granicach 2tys obrotów. Jakoś tak płynniej to wszystko zachodzi.
Natomiast czasem dojeżdżając do ronda i gwałtownie hamując potrawi się zadławić i zgasnąć. Objaw podobny jak w maualu nie wciśnie się sprzęgła. Błędów żadnych nie ma... Musi jakiś czujnik czy coś.
Wiedząc o tym daję radę i unikam takich sytuacji.

Edytowane przez Cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto jest po statycznej wymianie oleju. To co zleciało ze skrzyni trudno nazwać olejem. Jutro planuję porządnie obciążyć samochód i wykonać trasę testową. Cudów się nie spodziewam, ale może... Trzeba wierzyć :mrgreen:

15 godzin temu, Cezary napisał:

U mnie?
Nie ciągnie aż tak wysoko, z reguły oscyluje w granicach 2tys obrotów. Jakoś tak płynniej to wszystko zachodzi.
Natomiast czasem dojeżdżając do ronda i gwałtownie hamując potrawi się zadławić i zgasnąć. Objaw podobny jak w maualu nie wciśnie się sprzęgła. Błędów żadnych nie ma... Musi jakiś czujnik czy coś.
Wiedząc o tym daję radę i unikam takich sytuacji.

 

 

Taka sytuacja?

Edytowane przez Szmiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbyłem podróż autem z obciążeniem. Starałem się odwzorować takie same warunki jak wtedy, gdy skrzynia "piszczała". Okazało się, że po wymianie oleju wszystkie objawy ustały. Skrzynia pracuje jak nowa :blink:  Teraz kilka tysięcy trzeba zrobić i znów na wymianę.  Z takiej perspektywy tym bardziej przykro, że nie udało mi się wymienić oleju w ASO tylko od razu skazano mnie na wyjmowanie i otwieranie skrzyni. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2018 o 13:05, Cezary napisał:

Dokładnie, tylko muszę gwałtowniej zahamować. Np po dodaniu gazu przy ruszeniu i od razu hamulec gwałtownie. Tak jakby schodził z obrotów i nie zdąrzył wysprzęglić...

 

100% pewności. Konwerter do regeneracji.

 

23 godziny temu, Cezary napisał:

Jeśli konwerter nie jest w stanie uszkodzić skrzyni, to poczekam...

 

O ile nie sypie opiłkami, czego nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2018 o 13:23, Szmiglo napisał:

Dziś odbyłem podróż autem z obciążeniem. Starałem się odwzorować takie same warunki jak wtedy, gdy skrzynia "piszczała". Okazało się, że po wymianie oleju wszystkie objawy ustały. Skrzynia pracuje jak nowa :blink:  Teraz kilka tysięcy trzeba zrobić i znów na wymianę.  Z takiej perspektywy tym bardziej przykro, że nie udało mi się wymienić oleju w ASO tylko od razu skazano mnie na wyjmowanie i otwieranie skrzyni. 

Sprawdź jeszcze na manualu. Jak najniższe obroty na 6 i dodaj delikatnie gazu. U mnie po wymianie na auto przeszło od razu ale na manualu musiałem trochę przejechać zanim umilkło na stałe. Od tamtej pory 40tkm i cisza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy CVT. Czy mieliście lub macie takie sytuacje podczas zjazdu w dół z prędkością powiedzmy ok. 70km/h i auto wrzuca zbyt niski bieg i czuć jak szarpie silnikiem? Mówię o zjeździe bez naciskania na pedal gazu. W moim przypadku auto powinno sobie spokojnie jechać powiedzmy na czwórce a CVT wrzuca 5 i silnik zaczyna lekko szarpać. Ktoś coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego takiego w tej sytuacji nie doświadczyłem ani w OBK ani w Forku ani w XV. Z tym, że ja mam doświadczenie z benzynami. Miałem diesla z manualem i ten szarpał czasami w różnych sytuacjach. Przyczyna może być po stronie silnika a nie skrzyni.

W dieslu jest SI drive? Jeśli tak, to po przełączeniu na sport też szarpie? Wtedy powinien utrzymywać wyższe obroty nawet przy hamowaniu silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎12‎-‎23 o 13:23, Szmiglo napisał:

Dziś odbyłem podróż autem z obciążeniem. Starałem się odwzorować takie same warunki jak wtedy, gdy skrzynia "piszczała". Okazało się, że po wymianie oleju wszystkie objawy ustały. Skrzynia pracuje jak nowa :blink:  Teraz kilka tysięcy trzeba zrobić i znów na wymianę.  Z takiej perspektywy tym bardziej przykro, że nie udało mi się wymienić oleju w ASO tylko od razu skazano mnie na wyjmowanie i otwieranie skrzyni. 

 

Pięknie, że udało się zaoszczędzić nieco pieniążków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Niestety po pół roku i około 4 tysiącach kilometrów objawy wróciły. Tym razem auto nie szarpie jak przy zużytym sprzęgle. Obecnie objaw jest taki, że skrzynia piszczy. Oczywiście w momentach próby zmiany położenia wałka/łańcucha. W tygodniu odstawiam auto na warsztat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skrzynia w moim Outbacku została wyjęta i rozebrana. Generalnie działa się tam niezła impreza. Łańcuch porysowany, uszkodzone łożysko i sprzęgło. Cóż.... eksploatacyjna wymiana :mrgreen::biglol: Tak jak było tutaj pisane. Wymiana oleju może objawy uciszyć, ale problemu nie rozwiąże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...