Skocz do zawartości

CVT - awarie


Szmiglo

Rekomendowane odpowiedzi

Wymianę robiłem przy przebiegu ponad 160tys, więc nie najmniejszy...
Mam z tyłu głowy, że może dojść do sytuacji, że 10tys pln będzie nie moje.
Ale jak na razie działa...
Więc mimo wszystko poszedłbym w stronę, żeby wymieniać dynamicznie tam, gdzie umieją, a nie że jest to szkodliwe.
Miałem płukankę i dodatki.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Więc mimo wszystko poszedłbym w stronę, żeby wymieniać dynamicznie tam, gdzie umieją, a nie że jest to szkodliwe.
Miałem płukankę i dodatki.




I to jest chyba sedno wymiany! Wiedza jak to zrobić w Subaru a nie klepanie wszystkich marek a potem zdziwko, że coś poszło nie tak.

Pan Krzysztof z Subaru serwis Łańcut wiedział, że ostatnią wymianę miałem przy 60kkm a teraz było 176kkm, wiedział, że skrzynia wyje i mimo, że wątpił w poprawę to nie bał się wymiany dynamicznej i gwarantował, że nie siądzie po 1kkm jak piszą na internetach

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin Jakubowski napisał:

Wyglada na to że przy skrzyniach o wiekszym przebiegu i w silnikach uturbionych (czytaj skrzyniach pod woekszym obciażeniem) jest to ryzykowne.

Czemu? mam w dwóch wymienione dynamicznie XT z większą mocą od seryjnej nalatane 40 tysięcy od wymiany dynamicznej i szykuje się na kolejną po nowym roku i w Levorgu objechane ok. 30 od wymiany i nic się nie dzieje.

 

 

 

 

Edytowane przez Kukson
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zrobimy taką listę zadowolonych z wymiany dynamicznej. Urządzenia do wymiany są różne, doświadczenia serwisów też. 

 

Proponuję wpisywanie w formacie:

Silnik (DIT 2.0, DIT 1.6, 2.5 itp) ; przebieg ; które ASO/inny warsztat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wymiana dynamiczna nie zrobi spustoszenia jeśli przebieg na oleju jest stosunkowo nie wielki. Jeśli chcecie robić zależności, to niech każdy poda ile przebiegu miała skrzynia zrobione przed wymianą. Na forach w USA często piszą, i jest to nie tylko zasada w CVT Subaru, że skrzynia która od nowości nie miała zmienionego oleju i zrobimy to mając dobre 200kkm na liczniku to kaplica niemal murowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które ASO w Warszawie polecacie na wymianę dynamiczną. Zdecyduję się na wymianę w XT. Pomimo, że auto 80% w trasie, hak 3xrok tylko na rowery. 

Powiedziałbym, że obchodzę sie z nim delikatnie w porownaniu z poprzednimi. Ale koszty/zużycie paliwa i tak zdecydowanie najwyższe z dotychczasowych aut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MKK napisał:

Które ASO w Warszawie polecacie na wymianę dynamiczną. Zdecyduję się na wymianę w XT. Pomimo, że auto 80% w trasie, hak 3xrok tylko na rowery. 

Powiedziałbym, że obchodzę sie z nim delikatnie w porownaniu z poprzednimi. Ale koszty/zużycie paliwa i tak zdecydowanie najwyższe z dotychczasowych aut :)

Może nie w Warszawie ale polecam  https://autoadamski.subaru.pl/ robią fachowo i taniej od innych ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Urbi napisał:

To może zrobimy taką listę zadowolonych z wymiany dynamicznej. Urządzenia do wymiany są różne, doświadczenia serwisów też. 

 

Proponuję wpisywanie w formacie:

Silnik (DIT 2.0, DIT 1.6, 2.5 itp) ; przebieg ; które ASO/inny warsztat

 

A wiesz jak działają fora internetowe? W zdecydowanej większości wpisy (na jakikolwiek temat) pochodzą z użytkowników którzy mają problem. Na 100% poza forum albo poza tematem jest sporo większą grupa użytkowników Subaru która wymieniła olej dynamicznie, są zadowoleni i nawet nie myślą, żeby się o tym chwalić w internecie wiec Twoja propozycja listy nie wniesie żadnej informacji. Co najwyżej będzie listą komu, w jakim silniku, przy jakim przebiegu poszła skrzynia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Damiano87 napisał:

A wiesz jak działają fora internetowe? W zdecydowanej większości wpisy (na jakikolwiek temat) pochodzą z użytkowników którzy mają problem. Na 100% poza forum albo poza tematem jest sporo większą grupa użytkowników Subaru która wymieniła olej dynamicznie, są zadowoleni i nawet nie myślą, żeby się o tym chwalić w internecie wiec Twoja propozycja listy nie wniesie żadnej informacji. Co najwyżej będzie listą komu, w jakim silniku, przy jakim przebiegu poszła skrzynia 

 

Wiem jak działają fora :)

Tu jesteśmy jadnak na The Forum - na którym wielokrotnie otrzymałem pomoc i pozytywną informację. 

Jest wielu zadowolonych z CVT klientów (np.ja :) ), którzych jednak martwi brak jednoznacznego stanowiska @DZIAŁ TECHNICZNY czy wymiana ma być statyczna, czy dynamiczna (nie mówiąc o sprzęcie do niej, który w każdym ASO może być inny). 

Edytowane przez Urbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Urbi napisał:

 

Wiem jak działają fora :)

Tu jesteśmy jadnak na The Forum - na którym wielokrotnie otrzymałem pomoc i pozytywną informację. 

Jest wielu zadowolonych z CVT klientów (np.ja :) ), którzych jednak martwi brak jednoznacznego stanowiska @DZIAŁ TECHNICZNY czy wymiana ma być statyczna, czy dynamiczna (nie mówiąc o sprzęcie do niej, który w każdym ASO może być inny). 

Kilkakrotnie wnosilem o stanowisko bądź rekomendacje @Dyrekcja w tym temacie. Póki co cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MKK napisał:

Kilkakrotnie wnosilem o stanowisko bądź rekomendacje @Dyrekcja w tym temacie. Póki co cisza

Ktoś w temacie pisał, że jakieś ASO robiło dynamiczną, mi natomiast w Rzeszowie od razu powiedzieli, że dynamicznej nie robią bo nie mają maszyny poza tym w tych skrzynkach olej jest dożywotni! To jest kpina, żenada i jakaś wolna amerykanka ASO Subaru w Polsce. 

Edytowane przez Damiano87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Damiano87 napisał:

poza tym w tych skrzynkach olej jest dożywotni!

Czyli tak długo aż skrzynia nie wyzionie ducha.... ma to sens :D

EF w Krakowie (w sumie bezpośrednio nadzorowany przez Dział Techniczny i SIP), MTS - mają maszyny do wymiany dynamicznej. W EF sugerowali mi, że może już nawet przy 45kkm zrobić wymianę. Nie wiem czy nie będzie to lekka nadgorliwość przy tak małym przebiegu, ale przy 60kkm z pewnością to uczynię. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cezary napisał:

Smutne jest to, że SIP nie jest w stanie zająć stanowiska w tej sprawie. Brakuje tam ludzi kompetentnych ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

 

tutaj chyba nie o kompetencje chodzi, a o ewentualne roszczenia. Są ludzie np. ja, których auta były serwisowane tylko w ASO. A w ASO temat podejścia do oleju w CVT zmieniał się "dynamicznie" ;) raz było tak, raz inaczej. Myślę, że dlatego nie doczekamy oficjalnego komunikatu działu technicznego, a jedynie informacje jak to robią poszczególne ASO. Ja tam pretensji nie mam. Szkoda jednak, że tej wymiany nadal nie ma w czynnościach serwisowych dopasowanych do przebiegu, a jedynie jest rekomendowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak decyzji, jedorodnego stanowiska aso to dla mnie brak kompetencji.
Albo oleju się nie wymienia w ogóle.
Albo wymiana co xxx przebieg dynamiczna.
Albo wymiana co xxx przebieg statyczna.
To jest podjęcie odpowiedzialnej decyzji, licząc się z konsekwencjami.
I to są lub nie właśnie kompetencje SIP.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Stanowisko SIP jest chyba bardzo jasne.

Oleju się nie wymienia. Wymienia się skrzynię :D.

 

Ps.

Nie żebym bronił SIP, ale ....

 - o olej trzeba dbać w silniku, w skrzyni biegów, w dyfrach ale przede wszystkim w głowie.

Jak zadbamy o olej w głowie łatwiej będzie podejmować decyzje, co do konieczności wymiany oleju w podzespołach naszych pojazdów.

Zastanówmy się jak byśmy postąpili (jako bądź co bądź bardziej świadomi użytkownicy pojazdów niż przeciętny Kowalski) gdyby SIP zakomunikował, że w zasadzie nie trzeba wymieniać oleju w silniku ;) ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kokos - pełna zgoda.

Tylko że jeszcze niedawno jadąc do ASO słyszałeś że się nie wymienia a poza tym, nawet jakbyś się zaparł, to ASO nie mają sprzętu.

 

Miałeś do wyboru:

 

1) zrobić wymianę sam w garażu przy pomocy odkurzacza

2) jechać do nieautoryzowanego warsztatu samochodem na gwarancji

3) jechać do ASO Subaru na drugim końcu naszego pięknego kraju żeby na miejscu dowiedzieć się, że dziś nie zrobimy bo zmówiliśmy zły olej (mój przypadek)

 

Mając olej w głowie - co byś wybrał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cezary napisał:

Brak decyzji, jedorodnego stanowiska aso to dla mnie brak kompetencji.

Nie jestem do konca przekonany czy okreslenie sposobu i harmonogramu zmian oleju lezy w zakresie kompetencji ASO/dystrybutora. Raczej patrzylbym na producenta - to on powinni okreslic co i jak a ASO powinno sie takim stanowiskiem podzielic i zastosowac do zalecen. Ale jezeli producent powiedzial, ze nie zmieniamy to ASO nie ma podstaw do podwazania.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, blejzu napisał:

Ale jezeli producent powiedzial, ze nie zmieniamy to ASO nie ma podstaw do podwazania.

 

Dokładnie tak jest, co ma SIP czy ASO oficjalnie powiedzieć, skoro producent nie przewiduje wymiany oleju...

Tak samo ASO nie ma podstawy do "samowolnego" ujęcia wymiany oleju w procedurze serwisowej, mogą to zrobić opcjonalnie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, kokos napisał:

o olej trzeba dbać

trochę mnie śmieszy to sformowanie . Jak chcesz zadbać o olej? Nakrywać go kołderką? B)  Raczej dbać to trzeba o elementy które ten olej chroni. ( czyli o głowę również) 

Dbanie polega na nie pałowaniu na zimnym oraz na wymianie oleju kiedy się zużyje bo traci swoje właściwości i nie chroni. W przypadku skrzyń manulanych interwał wymiany oleju jest wymagany co 60k km. W przypadku cvt nie ma  okreslonego interwału wymiany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do konca przekonany czy okreslenie sposobu i harmonogramu zmian oleju lezy w zakresie kompetencji ASO/dystrybutora. Raczej patrzylbym na producenta - to on powinni okreslic co i jak a ASO powinno sie takim stanowiskiem podzielic i zastosowac do zalecen. Ale jezeli producent powiedzial, ze nie zmieniamy to ASO nie ma podstaw do podwazania.
Mając na myśli stanowisko ASO myślę o producencie. To od niego zależy czy wymieniać i jak. A skoro decyzja była w Polsce nie wymieniać, to skoro skrzynie padają należy je wymieniać. Na koszt producenta/aso. Albo wpisać w dokumenty, że skrzynia jest jednorazowa, należy ją wymienić w przypadku uszkodzenia. Mielibyśmy świadomość jednorazówki....

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2019 o 22:10, Urbi napisał:

To może zrobimy taką listę zadowolonych z wymiany dynamicznej. Urządzenia do wymiany są różne, doświadczenia serwisów też. 

 

Proponuję wpisywanie w formacie:

Silnik (DIT 2.0, DIT 1.6, 2.5 itp) ; przebieg ; które ASO/inny warsztat

 

 

... w związku z tym co piszecie (brak wytycznych od SIP) nadal proponuję to co powyżej. Może dzięki temu unikniemy wizyt w serwisach które nie wiedzą co robią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2019 o 12:12, BG Poland napisał:

Urządzenia BG są w tej chwili w następujących Serwisach Subaru:

1. Emil Frey Kraków

2. Emil Frey Rzgów

3. MTS Marek Kluszczyński Nowizna

4. Kocar Kociałkowscy Poznań

5. Technotop Konopnica

6. Auto Adamski Łomianki

7. MM Cars Katowice

 

... może ktoś wymieniał w tych ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...