Skocz do zawartości

Stożek K&N do Wrx


FAZA666

Rekomendowane odpowiedzi

Była już kiedyś rozmowa na temat stożków, ale nie rozwikłało kilku kwestii i nie dotyczyła modelu z turbo :cool:

 

chodzi o konkretne stożki firmy K&N:

-krótki: http://www.knfilters.com/search/product ... 69-8001TWR

-długi- http://www.knfilters.com/search/product ... =69-8000TP

 

Pierwszy z nich według producenta dodaje 12KM, drugi 11KM.

 

Jest troche niejasności. który z nich lepszy?? długiego nie widać na gołe oko bo "idzie" w zderzak. Natomiast ma lepsze chłodzenie, ale chyba bardziej się brudzi :roll:

 

Jak wygląda kwestia gwarancji?? :roll: :???:

 

Czy odgłos zasysania stożka jest namiastka zaworu upustowego?? :roll:

 

To narazie tyle... :roll:

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Stożek do Imprezy nie jest najlepszym rozwiązaniem, dość delikatne przepływomierze nie lubią stożków, poza tym seryjny filtr i puszka są bardzo dobrze zaprojektowane i mają dobry dopływ zimnego powietrza. Na seryjnym filtrze można spokojnie dojść do 300 - 320 koni.

 

Poza tym nie sugeruj się za bardzo przyrostami mocy podawanymi przez producentów akcesoriów, są na ogół bardzo optymistyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożek do Imprezy nie jest najlepszym rozwiązaniem, dość delikatne przepływomierze nie lubią stożków, poza tym seryjny filtr i puszka są bardzo dobrze zaprojektowane i mają dobry dopływ zimnego powietrza. Na seryjnym filtrze można spokojnie dojść do 300 - 320 koni.

 

A filtry gąbkowe?? :roll: A Ty jakie masz rozwiązanie?? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A filtry gąbkowe?? :roll: A Ty jakie masz rozwiązanie?? :smile:

 

Filtr gąbkowy słabo filtruje. Ja mam seryjną puszkę i filtr + usunięty tłumik szmerów, i doprowadzoną rurę alu zza przedniego zderzaka bezpośrednio do puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożek nie jest ogólnie dobrym pomysłem. Tak jak napisał Mati, łatwo wykończyć przepływkę.

 

Warto zastanowić się - po cholerę próbować uzyskać przyrost mocy za pomocą stożka, jeżeli istnieją znacznie lepsze i bardziej racjonalne sposoby?

 

Co do akustycznych walorów stożka, nie wiem jak jest w turbo, miałem przez krótki czas K&N w benzynie N/A i było po prostu trochę głośniej. Porównanie z zaworem upustowym nie do końca rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie, jak w przyadku magnetyzerów IMO szkoda kasy.

 

Za 1100zzł 12 KM?? :roll: W corolli miałem K&n tylko tam był wolnossak 1.3 :razz: i za bardzo nie odczułem różnicy jak go założyłem, jednak poczułem różnice jak ze stożka zamontowałem serie.

 

Tak pytam o stożek bo nie mam wyrobione opinii, czy tak, ale dla aut "takich i takich", nie bo coś tam itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zastanowić się - po cholerę próbować uzyskać przyrost mocy za pomocą stożka, jeżeli istnieją znacznie lepsze i bardziej racjonalne sposoby?

 

Np?? :roll: :razz: Nowy program w Mapteku??

 

Na przykład. Albo boost controller.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczuwalna róznica mocy?? coś więcej o nim Fajnie zasysa??

 

Wbrew pozorom, jestem miło zaskoczony, autko lepiej sie wkreca i fajnie syczy przy zasysaniu. Jedyny minus to to ze na zime proponuje albo go wymontowac albo zastosowac 2 opcje montazu - czyli w komorze silnika.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...