Skocz do zawartości

Niebieska lampka- temp płynu chłodzącego SBD


Łukasz Liwoch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 Moje auto to Forek SBD "09 Euro 4, czy ten w/w czujnik ma wpływ na pracę silnika przy starcie na zimno? Czy to tylko info dla kierowcy? Mam problem z pracą na zimno, odpala normalnie,ale trzesie się i delikatnie falują obroty. Kiedyś było tak,że ze zgaśnięciem tej niebieskiej lampki, cichły wtryski. Od pewnego czasu wtryski troche dłużej klepią, niż gaśnie lampka. Dziś zauważyłem,że lampka zgasła po  dokładnie dwóch kilometrach jazdy z prędkością 80 km/h, po postoju nocnym, z temp w dzień 6 stopni C, (chyba trochę za szybko by płyn nagrzał się do 50 stopni C w takim czasie), a wtryski ucichły po około 8-9km takiej stabilnej jazdy. Jak wracałem to podłączyłem torque, i lampka zgasła dokładnie z temp 50 stopni C-tylko, że forek stał około 4h pod dachem. Temp płynu na starcie 40 stopni .Temp płynu podczas jazdy trasą, i jazda miejska  między 90,95 stopni C. Czy z tego czujnika silnik też zbiera jakieś dane? 

P.S. Sprawdzę jutro na zimno, jaką temp pokazuje czujnik po nocnym postoju

Dzięki,za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok.z kontrolką,gaśnie właśnie przy temp. płynu ok.50 st.C.

Natomiast co do klepania wtrysków to czujnik ma tyle wpływu co temperatura płynu i otoczenia.

43 minuty temu, Łukasz Liwoch napisał:

Mam problem z pracą na zimno, odpala normalnie,ale trzesie się i delikatnie falują obroty.

Tym bym się bardziej przejmował,choć klepania wtrysków też bym nie bagatelizował,u mnie jest błoga cisza po żmudnym i długotrwałym stosowaniu mieszanki omawianej na PW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam o tym Cybel. Zalalem teraz szuwaksa:-) Mnie też martwi ten problem. Nie ma problemu z mocą. Wszystko jest najbardziej ok. Tylko dziwne zachowanie na zimno i wtryski. Mam umówić się na zbieżność, przy okazji zrobię diagnostykę. Dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, owad napisał:

Napiszcie co to za siuwax wlewacie.

A może masz problem ze swiecami żarowymi

Świece żarowe nic do tego nie będą miały - mi wywalił ostatnio błąd 1 świecy (na I cylindrze) a auto chodziło i odpalało normalnie - musiała by temp spaść poniżej 0 aby to odczuć w Diesel. 

Co do hałasu od wtryskiwaczy - jak w serwisie w Poznaniu wymieniali mi świecę - zrobiłem kalibrację wtryskiwaczy - i po tym jest znacznie ciszej, niż było czy to na zimnym czy na ciepłym..

Co do tematu zawsze jak silnik będzie zimny - będzie mocniej klekotać, z czasem jak się rozgrzewa to ten klekot cichnie...

 

Edit:
Też chętnie się dowiem co stosujecie :-) 

Edytowane przez Nargond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...