Jump to content

Niebieska lampka- temp płynu chłodzącego SBD


Łukasz Liwoch
 Share

Recommended Posts

Witam

 Moje auto to Forek SBD "09 Euro 4, czy ten w/w czujnik ma wpływ na pracę silnika przy starcie na zimno? Czy to tylko info dla kierowcy? Mam problem z pracą na zimno, odpala normalnie,ale trzesie się i delikatnie falują obroty. Kiedyś było tak,że ze zgaśnięciem tej niebieskiej lampki, cichły wtryski. Od pewnego czasu wtryski troche dłużej klepią, niż gaśnie lampka. Dziś zauważyłem,że lampka zgasła po  dokładnie dwóch kilometrach jazdy z prędkością 80 km/h, po postoju nocnym, z temp w dzień 6 stopni C, (chyba trochę za szybko by płyn nagrzał się do 50 stopni C w takim czasie), a wtryski ucichły po około 8-9km takiej stabilnej jazdy. Jak wracałem to podłączyłem torque, i lampka zgasła dokładnie z temp 50 stopni C-tylko, że forek stał około 4h pod dachem. Temp płynu na starcie 40 stopni .Temp płynu podczas jazdy trasą, i jazda miejska  między 90,95 stopni C. Czy z tego czujnika silnik też zbiera jakieś dane? 

P.S. Sprawdzę jutro na zimno, jaką temp pokazuje czujnik po nocnym postoju

Dzięki,za sugestie

Link to comment
Share on other sites

Wszystko jest ok.z kontrolką,gaśnie właśnie przy temp. płynu ok.50 st.C.

Natomiast co do klepania wtrysków to czujnik ma tyle wpływu co temperatura płynu i otoczenia.

43 minuty temu, Łukasz Liwoch napisał:

Mam problem z pracą na zimno, odpala normalnie,ale trzesie się i delikatnie falują obroty.

Tym bym się bardziej przejmował,choć klepania wtrysków też bym nie bagatelizował,u mnie jest błoga cisza po żmudnym i długotrwałym stosowaniu mieszanki omawianej na PW.

 

Link to comment
Share on other sites

Pamiętam o tym Cybel. Zalalem teraz szuwaksa:-) Mnie też martwi ten problem. Nie ma problemu z mocą. Wszystko jest najbardziej ok. Tylko dziwne zachowanie na zimno i wtryski. Mam umówić się na zbieżność, przy okazji zrobię diagnostykę. Dam znać co i jak.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, owad napisał:

Napiszcie co to za siuwax wlewacie.

A może masz problem ze swiecami żarowymi

Świece żarowe nic do tego nie będą miały - mi wywalił ostatnio błąd 1 świecy (na I cylindrze) a auto chodziło i odpalało normalnie - musiała by temp spaść poniżej 0 aby to odczuć w Diesel. 

Co do hałasu od wtryskiwaczy - jak w serwisie w Poznaniu wymieniali mi świecę - zrobiłem kalibrację wtryskiwaczy - i po tym jest znacznie ciszej, niż było czy to na zimnym czy na ciepłym..

Co do tematu zawsze jak silnik będzie zimny - będzie mocniej klekotać, z czasem jak się rozgrzewa to ten klekot cichnie...

 

Edit:
Też chętnie się dowiem co stosujecie :-) 

Edited by Nargond
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...