Skocz do zawartości

Strojenie ECU-(mini tuning) DIY


lutek34

Rekomendowane odpowiedzi

Natchniony tym tematem http://romraider.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=12989 postanowiłem że i ja się pobawię w mini strojenie. Na tą chwilę pozmieniałem parametry ustawienia przepustnica/żądany moment, mapy w open loop oraz wyłączyłem sygnalizowanie dwóch błędów. Po pierwszej przejażdżce jest brak opóźnienia w reakcji na naciśnięcie pedału gazu podczas ruszania od zera, tak jakby szybciej skrzynia przerzucała biegi i przy mocnym wciśnięciu gazu czuć że silnik lepiej ciągnie.

Pojeżdżę kilka dni na tych ustawieniach poobserwuję jak się zachowuje silnik i jak będzie wszystko OK to będę bawił się z resztą ustawień.

Dodam jeszcze że odczyt danych z ECU przy użyciu kabla Tactrix OpenPort i RomRaider jest znacznie szybszy niż przy użyciu kabla VAG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gorion napisał:

Wiedza tajemna ;) Anyway, na forum już było. Bardzo fajna rzecz chyba, że jakiś chochlik coś przerwie podczas transmisji. Była tutaj opisana cała epopeja nie pamiętam czy z happy-end'em, ale ECU latało nawet za granicę aby przywrócić je do życia. Bez odpowiednich zabezpieczeniem nie radzę podchodzić samemu do tego

 

żadna wiedza tajemna, wszystko jest opisane. 

oczywiście wszyscy co by się ewentualnie decydowali na samodzielne grzebanie w ROMie ECU, robią to na własną odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz poszedłem troszkę grubiej, bo poprzednie ustawienia nie satysfakcjonowały mnie pod względem mocy. Teraz jest lepiej, jest kop, pojeżdżę trochę i zobaczymy jak się to będzie sprawdzało.

Dla zainteresowanych screeny ustawień jakie były w stock ROM i jakie mam teraz.

REV1 AFR.jpg

REV1 knock advance.jpg

REV1 MAF scaling.jpg

REV1 OL delay.jpg

REV1 requested torque.jpg

REV1 throttle plate.jpg

REV1 timing.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, robert1 napisał:

Wygląda to fajnie ciekawe co by pokazała hamownia. 

Skrzynia szybciej zmienia biegi, 

 

Dla mnie wystarczy że czuję różnice, nie będę płacił parę stów za to że mi wyrysują wykres.

Tak, skrzynia przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu szybciej zmienia biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...