Skocz do zawartości

mruganie błędów ABS


rademenez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przestał mi działać ABS, w zasadzie po wymianie zwrotnicy, myślałem że uszkodziłem czujnik przy wyciąganiu go ze zwrotnicy. Czujnik wymieniłem na nowy i ABS dalej nie działa. 

Kiedyś wpadło mi w oko, że można wymrugać błędy ABS podobnie jak błędy Check Engine. Ktoś podpowie czy to możliwe i które ewentualnie wtyczki podpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Dzisiaj mrugałem swoje błędy ABS w Imprezie.

Musisz zerknąć pod deskę rozdzielczą w poszukiwaniu czarnej wtyczki z sześcioma gniazdami oraz dwoma luźnymi wtyczkami "męskimi". Jedni piszą, że znajduje się przy pedale gazu, moja była bardziej w okolicach sprzęgła przy wtyczkach do mrugania błędów ECU. Grafika z wtyczką w załączniku.

Wpinasz jedną z wtyczek (niezależnie którą) w gniazdo nr 6 (najbardziej po prawej stronie w dolnym rzędzie), przekręcasz kluczyk w pozycję ON i patrzysz na kontrolkę ABS.

Najpierw wymruga sygnał początkowy 11 (jedno długie, drugie krótkie mrugnięcie), następnie zacznie nadawać konkretne błędy schemacie długie-krótkie błyśnięcia (system jest chyba w stanie przechować trzy błędy). Zakończona sekwencja błędów zamykana jest sygnałem 11 po czym komputer na nowo nadaje kody w razie gdybyś coś przeoczył. No i właściwie to tyle.

 

Podlinkuję jeszcze listę błędów po angielsku:

 

https://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=192583

XZmfT.jpg

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za info ale niestety u mnie ni ma takowej wtyki.  Albo diabeł ogonem nakrył bo nie mogę jej zlokalizować. Wiszą te od silnika, jakieś 2 zielone, ale tak dużej nie ma.

Edytowane przez rademenez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 22.11.2018 o 19:54, rademenez napisał:

Witam

Przestał mi działać ABS, w zasadzie po wymianie zwrotnicy, myślałem że uszkodziłem czujnik przy wyciąganiu go ze zwrotnicy. Czujnik wymieniłem na nowy i ABS dalej nie działa. 

Kiedyś wpadło mi w oko, że można wymrugać błędy ABS podobnie jak błędy Check Engine. Ktoś podpowie czy to możliwe i które ewentualnie wtyczki podpiąć?

Tył czy przód? Jak tył to obstawiam pęknięty pierścień ABS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...