Skocz do zawartości

coś rezonuje 1700-1800 obrotów


ceze_torun

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam od początku posiadania auta dokuczliwy dźwięk w zakresie od 1700 do 1800. I tylko w tym zakresie.

Jest to coś związane z silnikiem lub osprzętem. 

Występuje tylko pod większym obciążeniem przy przyspieszaniu niezależnie od biegu.

Dźwięk metaliczny, raczej jakaś właśnie osłona lub coś podobnego.

 

Sprawdzałem osłony kolektora i wyglądają na sztywne. Do głowy mi przyszła turbina.

W 2.5 XT SG chodzi ona na stałe czy załącza się przy konkretnym zakresie obrotów, może właśnie te 1700?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast spawać wyszfajsowałem z blachy 2mm obejmy na początek i koniec osłon, skręcane śrubami. Ścisnęły na tyle mocno że teraz ani pisną. A też wyglądały całkiem nieźle i sztywno. Skręcanie ma tą przewagę nad spawaniem że jest możliwość regulacji "ścisku" obejm i spawy wiadomo że lubią rdzewieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą brzęczeć wszystkie od 5 do 16. W moim Forku najczęściej poprawiałem 11-16 bo te osłony są bardziej narażone na działanie warunków atmosferycznych.

Raz do roku spawacz w 10 minut ogarniał mi temat. Ostatecznie wywaliłem osłonę katalizatora, a resztę pościągałem opaskami metalowymi.

W ramach ciekawostki ostatnia osłona jaka mi brzęczała to osłona zbiornika paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...