Skocz do zawartości

Forester SH a serwis 105 tys km


braun

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tutaj nowy i na wstępie chciałbym przywitać wszystkich odwiedzających to forum. 

Niedawno kupiłem Forestera SH 2012 2.0 benzyna z końcówki produkcji z manualną skrzynią biegów. Silnik FB20. Krajowy. Wersja bodajże Comfort bez okna dachowego. Książka serwisowa z ASO  ma ciągłość wpisów do przebiegu ok 95 tys km i ostatni wpis był rok temu.

W manualu wyczytałem, że przy tym przebiegu (105 tys km) wymieniamy oczywiście olej jak i świece zapłonowe.

Zakupiłem w ASO filtr oleju i zalałem Eneos 5W30 bo takim zalewają w najbliższym mi ASO.

Wymieniłem również świece. Oleju i świec nie wymieniałem w ASO tylko w innym serwisie.

I wyszły problemy:

- W manualu piszą, że do tego silnika wchodzi 4,2l oleju a u mnie weszło 5l i poziom na bagnecie jest tak mniej więcej w połowie więc weszło by więcej, ale tyle akurat miałem.

- Wg manuale świece to NGK SILFR6A11 na klucz 16 i takie wcześniej zakupiłem - a u mnie po odkręceniu starych pojawiły się NGK SILZKAR7B11 na klucz 14. Jako, że nie mieli takich świec więc założyli NGK ILKAR7B11.

Skąd takie rozbieżności w oryginalnym manualu? Jakich niespodzianek jeszcze muszę się spodziewać?

I czy na tych świecach można spokojnie jeździć czy też wymienić jeszcze raz na takie jak w powinny być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aflinta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...