Jump to content

Pompa wody do Legacy IV 2.0 SOHC

archi_voo
 Share

Recommended Posts

Witam

Zamierzam wymienić rozrząd w swoim Legacy IV 2.0 SOHC. Przy kompletowaniu sprzętu napotkałem pewien problem. Blok jest na bank EJ20. Problem polega na tym iż nie wiem jaką pompę zamówić. Z jednym czy z dwoma króćcami? 

Wszystko już mam pasek, rolki napinacz. Przy okazji będzie regulacja zaworów i wymiana uszczelek pokryw.

Jak sprawdzić jaka pompa wody została użyta w tym silniku?

Edited by archi_voo

4 godziny temu, archi_voo napisał:

Z jednym czy z dwoma króćcami? 

Najłatwiej po numerze VIN.

Ogólnie.

Wersje EC/EK (Europa LH/RH) i K4 (Środkowa i Południowa Ameryka) posiadają 2 króćce.

Wersje KA (Australia) i KS (kraje Zatoki Perskiej) posiadają 1 króciec.

No właśnie w moim ulubionym katalogu po VIN wyskakują dwie opcje i masz rację zależne są one od destynacji. Więc zarówno ten fakt jak i dwa węże potwierdzają pompę z dwoma króćcami czyli 21111AA270.

Powiedźcie mi czy METELLI ma dobrą opinię? Słyszał kto o jakimś problemie z ich pompami?

https://automator.pl/pompa-wody-metelli-24-1008--211011s

Edited by archi_voo

32 minuty temu, archi_voo napisał:

No właśnie w moim ulubionym katalogu po VIN wyskakują dwie opcje i masz rację zależne są one od destynacji. Więc zarówno ten fakt jak i dwa węże potwierdzają pompę z dwoma króćcami czyli 21111AA270.

Powiedźcie mi czy METELLI ma dobrą opinię? Słyszał kto o jakimś problemie z ich pompami?

https://automator.pl/pompa-wody-metelli-24-1008--211011s

Kup aisin - robią na 1 montaż i jest pewna. Ja kupilem szczeki metelli i nie pasowały mimo że po kodzie oe powinny.

Sama marka metelli jest ok - bardzo dużo przegubów tej marki miałem okazję zakładać i zero problemów