Skocz do zawartości

Kenwood GX204LE zmieniarka zwariowała, tryb CD niedostępny


WaldekW

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Wczoraj odebrałem auto od mechanika gdzie po nocy padł im akumulator. W związku z tym auto odpalali na kable i zakładam że akumulator był doładowany. Nie wiem jaki ma to związek z dalszą częścią mojej wypowiedzi ale na wszelki wypadek napisałem.

Problem tkwi w tym, że w trakcie włączania radia przez chwilę było słychać zmieniarkę a po chwili gdy radio się uruchomiło nie było już ikonek z płytami w prawym górnym rogu wyświetlacza (zdjęcie poniżej) a wybranie opcji CD nic nie daje. Dodam, że radio też trochę zgłupiało i na częstotliwościach FM ciężko coś złapać.

 

Teraz najciekawsza część. Jako że mam na sprzedaż takie samo radio to podłączyłem je dzisiaj u siebie w aucie. Zaraz po wpięciu białego, najszerszego (zakładam że głównego) wtyku a jeszcze przed przejęciem kluczyka, zmieniarka uruchomiła się i jakby przeleciała przez wszystkie sloty. Po przekręceniu kluczyka i włączeniu radia stacja na wyświetlaczu jak i próba wyboru CD jest taka sama jak w moim radiu. Dodam że to które mam na sprzedaż na pewno działało wcześniej bo sam sprawdzałem.

 

71c227bb3a6c7cda0533ff661dc6cd89.jpg

 

Ma ktoś pojęcie co za chochlik może za tym stać? Co sprawdzić?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś wyłączyć aku na 30s?
W książce serwisowej tego radia jest coś takiego jak reset CD... tylko nie wiem jak to wywołać.
Znalazłem też coś na temat blokady funkcji CD przed złodziejem radia....
 
Może to coś podsunie.

Tak, próbowałem. Radio wymontowałem z auta bo je rozbierałem żeby sprawdzić czy coś z mechanizmem się nie zacięło.
Masz może link do tej książki? Bo ja nie mam takiej a w necie same manuale ze schematami mi wyskakują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radio po podłączeniu akumulatora robi test zmieniarki. Dlatego za każdym razem po podłączeniu kostki lub akumulatora będzie słychać jak coś mieli i puka w zmieniarce.

Warto aby radio było wtedy w pozycji pionowej. Uruchomienie zmieniarki w przechylonym raduj często kończy się uszkodzeniem zwłaszcza z płytami w środku.

W twoim przypadku sprawdź wszystkie bezpieczniki i spróbuj odpiąć na chwile akumulator następnie sprawdź czy funkcje wróciły. 

Czasami to pomaga jak przytnie się zmieniarka lub pojawi się błędny elektron.

Jeszcze pytanie po naciśnięciu klawisza CD pojawia się jakiś error czy nic?

Czy odpalił na kable z innego pojazdu, czy Busterka?

W kwestii złego odbioru fal FM wygląda na niedziałający wzmacniacz antenowy. Ciekawe dwie usterki za jednym zamachem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radio po podłączeniu akumulatora robi test zmieniarki. Dlatego za każdym razem po podłączeniu kostki lub akumulatora będzie słychać jak coś mieli i puka w zmieniarce.

Warto aby radio było wtedy w pozycji pionowej. Uruchomienie zmieniarki w przechylonym raduj często kończy się uszkodzeniem zwłaszcza z płytami w środku.

W twoim przypadku sprawdź wszystkie bezpieczniki i spróbuj odpiąć na chwile akumulator następnie sprawdź czy funkcje wróciły. 

Czasami to pomaga jak przytnie się zmieniarka lub pojawi się błędny elektron.

Jeszcze pytanie po naciśnięciu klawisza CD pojawia się jakiś error czy nic?

Czy odpalił na kable z innego pojazdu, czy Busterka?

W kwestii złego odbioru fal FM wygląda na niedziałający wzmacniacz antenowy. Ciekawe dwie usterki za jednym zamachem. 

Jest to faktycznie ciekawe i dziwny zbieg okoliczności...

Co do efektu na przycisk CD to brak jakichkolwiek komunikatów a wręcz reakcji. Nic się po prostu nie dzieje ja wciskam przycisk CD.

Co do potencjalnych uszkodzeń CD przez płyty w środku to odpada ten scenariusz bo płyt akurat nie było w środku.

Dzięki za tą radę o bezpiecznikach, zaraz idę to sprawdzić i odłączyć akumulator. Zobaczymy czy pomoże.

 

 

Update:

Byłem w aucie, bezpieczniki ok, po odłączeniu i podłączeniu aku zmieniarka przeszła inicjalizacje ale nadal opcja CD jest niedostępna...

 

Co do pytania odnośnie doładowania aku przez warsztat to nie wiem pod co go podłączyli niestety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Waldek Woźny napisał:

Tak, próbowałem. Radio wymontowałem z auta bo je rozbierałem żeby sprawdzić czy coś z mechanizmem się nie zacięło.
Masz może link do tej książki? Bo ja nie mam takiej a w necie same manuale ze schematami mi wyskakują.

 

To właśnie znalazłem w manualu ze schematami, nie widzę nigdzie takiego czytelnego dla użytkownika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak, próbowałem. Radio wymontowałem z auta bo je rozbierałem żeby sprawdzić czy coś z mechanizmem się nie zacięło.
Masz może link do tej książki? Bo ja nie mam takiej a w necie same manuale ze schematami mi wyskakują.

Obawiam się, ze właśnie schematu będziesz potrzebował. Z opisu zdarzenia można podejrzewać uszkodzenie elektroniki, czegoś w torze zasilania albo sterowania.

https://www.manualslib.com/manual/1211001/Kenwood-Gx-201kef2.html?page=3#manual

https://www.manualslib.com/products/Kenwood-Gx-204le-3837364.html




Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, rafacon said:


Obawiam się, ze właśnie schematu będziesz potrzebował. Z opisu zdarzenia można podejrzewać uszkodzenie elektroniki, czegoś w torze zasilania albo sterowania.

https://www.manualslib.com/manual/1211001/Kenwood-Gx-201kef2.html?page=3#manual

https://www.manualslib.com/products/Kenwood-Gx-204le-3837364.html




Sent from my iPhone using Tapatalk

Dzięki za link, tego też manuala widziałem.

 

Nie sądzę, aby temat sprawdzania samej elektroniki był dla mnie do ogarnięcia tak od ręki, mało się na tym znam.

Może jest ktoś z okolic Poznania kto ma więcej pojęcia na ten temat ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo, pomogła wymiana akumulatora...

odpięcie i porządne naładowanie poza autem też pomogło, ale nie na długo. Za jakiś czas CD przestawało działać, pomimo, że auto odpalało. Jak słabiej kręciło, to ładowałem aku w mieszkaniu, znowu jakiś czas CD działało. Ale ostatecznie po jakimś czasie zabawy z akumulatorem, kupiłem nowy i już drugi rok działa bez problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo, pomogła wymiana akumulatora...
odpięcie i porządne naładowanie poza autem też pomogło, ale nie na długo. Za jakiś czas CD przestawało działać, pomimo, że auto odpalało. Jak słabiej kręciło, to ładowałem aku w mieszkaniu, znowu jakiś czas CD działało. Ale ostatecznie po jakimś czasie zabawy z akumulatorem, kupiłem nowy i już drugi rok działa bez problemow.

Wow! To mnie zaskoczyłeś teraz!:) Sprawdzę to z drugim akumulatorem jaki mam w takim razie bo wiele wskazuje na to, że jest to scenariusz nawet możliwy:) dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ani prostownika ani innego aku tu przy sobie. Dopiero za tydzień będę jechał do teściów a tam to mam. Za to po weekendzie zawożę auto na jeszcze jeden szybki serwis i tam mi podłączą aku pod prostownik. Zobaczymy czy coś to da. Napiszę tu we wtorek jak poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/23/2018 at 9:44 AM, xkorespondent said:

@Waldek Woźny i co, i co, i co? Sprawdzałeś? 

Wczoraj odebrałem auto od mechanika gdzie sprawdzili mi przy okazji moje radio. Auto było podłączone pod prostownik (nie wiem jak długo) ale zadziałało bez problemu i teraz normalnie odtwarza CD :D Ciężko mi zweryfikować na ile faktycznie pomogło naładowanie aku a na ile jest to przypadek ale jakimś sposobem znów mogę cieszyć się słuchaniem płyt w samochodzie ! :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Pomoże ktoś?

Nie działała, rozkręciłem, taśma od zmieniarki nie podpieta. Po podpieciu dzieje sie to co na filmie, jest pusta w środku, na przyciski nie reaguje, żadnego błędu. Akumulator z 12.4V doladowalem do 14.6V, ciągle to samo...

Pozdrawiam

 

https://youtu.be/rPmKRQ6L91A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...