Skocz do zawartości

Elektryka ue a us, czyli wiazka przeciwmgielnego


Kookazoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Impreza gd 2005 2,5sohc ameryka. Kupilem auto bez tylnego przeciwmgielnego, a teraz po usunieciu innych usterek czas sie za to zabrac. W obu lampach mam swiatla cofania, dwa kable do oprawki i tyle. Kupilem wiec przelacznik ( zeby to fabrycznie wygladalo) z kawalkiem wiazki i mysla wywalenia jednego wstecznego i zrobieniu instalacji luzem z przekaznikiem itp. Natomiast jak sie zabralem za rozkrecanie, okazuje sie, ze mam bezpiecznik „rear fog lamp” i co wiecej w jedna z zaslepek jest wlozona wtyczka. Po wpieciu przycisku, wlaczeniu drogowych przycisk swieci, ale na bezpieczniku nie ma napiecia. 

Czy ktos przerabial temat? Mozna to jakos zrobic, zeby wygladalo i dzialalo fabrycznie? Elektrycy mi proponuja instalacje prosto ze swiatel drogowych, bez przekaznika, bez bezpiecznika i co mnie najbardziej boli, bez podswietlenia przycisku.

709D9CED-37DC-45CA-A446-7127BC09B3CA.jpeg

W zasadzie moge juz sam sobie odpowiedziec. Moze komus sie to przyda. Wystarczy dokupic przelacznik( jesli znajdziemy u siebie taka kostke) w czwarte gniazdo na przekaznik wkladamy nowy przekaznik( pasuja z fiata, zwykly otwarty) i teraz mamy trzy drogi:

- fabrycznie jest to instalacja do przednich przeciwmgielnych, wiec mozemy kupic odpowiednie ramki, mocowania, halogeny i cieszyc sie dodatkowym wyposazeniem

- odszukac bialo-czarny kabel za przekaznikiem przeciac go, nalozyc termokurcza i zlutowac z trzema metrami kabla i polaczyc przed tylna lewa lampa z brazowo zoltym kablem. W tej sytuacji mamy z prawej cofania, z lewej przeciwmgielne. 

- mozemy tez obie te czynnosci polaczyc i do bialo czarnego kabla, dolutowac tyl. Natomiast mamy wszystko na jednym przycisku co jest nie do konca ok z przepisami i nie wiadomo jak obciazenie instalacji

Edytowane przez Kookazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...