Skocz do zawartości

Awaria automatycznej skrzyni biegów w ej20


PatryczKeKe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Ostatnio zauważyłem że gdy jadę powoli około 50 km/h  przy stałych  2 tyś. obrotów nagle samochód sam redukuje bieg i nagle obroty sięgają do 4 czy 5 tyś. I zdarza to się często i stąd moje pytanie jaka może być tego przyczyna? Myślę że to może być sterownik skrzyni automatycznej. I tu drugie pytanie gdzie znajduje się sterownik skrzyni automatycznej?  Samochód to Subaru Impreza 2.0 gx z 2001r. silnik to ej20. 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2018 o 20:40, PatryczKeKe napisał:

Witam 

Ostatnio zauważyłem że gdy jadę powoli około 50 km/h  przy stałych  2 tyś. obrotów nagle samochód sam redukuje bieg i nagle obroty sięgają do 4 czy 5 tyś. I zdarza to się często i stąd moje pytanie jaka może być tego przyczyna? Myślę że to może być sterownik skrzyni automatycznej. I tu drugie pytanie gdzie znajduje się sterownik skrzyni automatycznej?  Samochód to Subaru Impreza 2.0 gx z 2001r. silnik to ej20. 

Z góry dziękuje za pomoc.

Te same objawy w mojej ex imprezie. Sama redukowala do 1 lub długi trzymała bieg zanim zmieniła. Z samodiagnostyki skrzyni (kombinacja ruchów lewarka i przyciskow) wyszedl uszkodzony solenoid 2 biegu. Spec od skrzyni wskazał także na kończący się konwerter. Zrobiłem na tym 40 tyś km i sprzedałem auto. Kupiłem na zapas 2 skrzynie A czy nowy właściciel ją założył to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...