Skocz do zawartości

FORESTER MY14 US


Erbe1968

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeglądam forum SIP od 9 lat, od kiedy kupiłem subaru legacy Zawsze było kopalnią wiedzy. Teraz gdy nie mogę znaleźć info na temat forka z US zwracam się do Was z następującymi pytaniami i proszę o pomoc:

  1.  Czy forester MY14 2.5i z 6MT, 170KM, USA:
    • silnik ma na pasku, czy na łańcuchu?
    • jeśli ma pasek, a nie łańcuch, to co ile jego zmiana?
    • silnik to SOHC czy DOHC?
    • czy występuje w nim dwumasowe koło zamachowe?
    • czy okresy między przeglądowe pozostają co 15kkm?

 

Proszę o informację, ponieważ na forum znalazłem różne odpowiedzi, które nie są spójne... Wiem, ze występują silniki 2.5i bez turbo z różną mocą (KM) i nie wiem, czy jest to inna wersja silnika, czy drobna modyfikacja? 

 

Pozdrawiam

RB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. Ponieważ forek został zakupiony w rodzinie,  to odpisałem VIN i z niego wynika,  że auto jest z 2015 roku oraz silnik SOHC. Dziwna pomyłka urzędników dotycząca roku produkcji,  bo po VINie widać,  że to 2015 (JF2SJAAC6FG498355).

Stąd też jeszcze raz ponawiam pytanie,  czy w nim jest dwumasa i łańcuch / pasek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru w Foresterze SJ (2013-2018 w tych latach innego nie było) nigdy i nigdzie na swiecie nie oferowało silnika sohc. BYł fb20 - u nas i fb25 w usa (wszystkie to dohc na łańcuchu i bez 2 masy lub z cvt). Innej możliwości po prostu  nie ma chyba ze XT z turbo. Chyba zle a nawet na pewno rozkodowujesz nr vin lub tabliczka z nr vin nie jest od auta które kupiłeś:unsure:

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...