Jump to content

FORESTER MY14 US

Erbe1968
 Share

Recommended Posts

Witam,

Przeglądam forum SIP od 9 lat, od kiedy kupiłem subaru legacy Zawsze było kopalnią wiedzy. Teraz gdy nie mogę znaleźć info na temat forka z US zwracam się do Was z następującymi pytaniami i proszę o pomoc:

1.  Czy forester MY14 2.5i z 6MT, 170KM, USA:
    • silnik ma na pasku, czy na łańcuchu?
    • jeśli ma pasek, a nie łańcuch, to co ile jego zmiana?
    • silnik to SOHC czy DOHC?
    • czy występuje w nim dwumasowe koło zamachowe?
    • czy okresy między przeglądowe pozostają co 15kkm?

Proszę o informację, ponieważ na forum znalazłem różne odpowiedzi, które nie są spójne... Wiem, ze występują silniki 2.5i bez turbo z różną mocą (KM) i nie wiem, czy jest to inna wersja silnika, czy drobna modyfikacja? 

Pozdrawiam

RB

Dziękuję za szybką odpowiedź. Ponieważ forek został zakupiony w rodzinie,  to odpisałem VIN i z niego wynika,  że auto jest z 2015 roku oraz silnik SOHC. Dziwna pomyłka urzędników dotycząca roku produkcji,  bo po VINie widać,  że to 2015 (JF2SJAAC6FG498355).

Stąd też jeszcze raz ponawiam pytanie,  czy w nim jest dwumasa i łańcuch / pasek? 

Subaru w Foresterze SJ (2013-2018 w tych latach innego nie było) nigdy i nigdzie na swiecie nie oferowało silnika sohc. BYł fb20 - u nas i fb25 w usa (wszystkie to dohc na łańcuchu i bez 2 masy lub z cvt). Innej możliwości po prostu  nie ma chyba ze XT z turbo. Chyba zle a nawet na pewno rozkodowujesz nr vin lub tabliczka z nr vin nie jest od auta które kupiłeś:unsure:

Edited by Karas