Skocz do zawartości

Aktualizacja oryginalnych map nawigacji


Aoi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów, 

czy któryś z Was wgrywał aktualizację map do swojej Tribeci (mam oryginalną nawigację z  wersji USA z 2008 z menu polskim) 

Poprosiłbym może o jakieś linki, bądź adresy, bądż ceny itd... 

Pzdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2018 o 19:29, lutek34 napisał:

Do naszych Core1 na PL są mapy tylko do 2013, czyli bezużyteczne do poruszania się po PL.

Rozumie. Dzięki za info...

A coś z innej beczki. 

Może wiesz jak najłatwiej i najbezpieczniej zdjąć czarną listwę z tylknego zderzaka tą obok klapy bagażnika... Pytam bo kupiłem chromowaną i tą plastikową muszę zdemontować... Czy tam są jakieś spinki pod spodem czy taśma? 

Pozdro

 

Edytowane przez ALVAR
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lutek34 napisał:

ta listwa raczej jest na taśmach klejących. Jedyny sposób na zdemontowanie, to opalarka.

Tak myślałem. Dzięki

Potwierdzam. Taśmy klejące, nie mam opalarki, ale spryskałem Bernerem odtłuszczaczem i zeszły jakby z plasteliny były.

 

8 godzin temu, Palacz69 napisał:

Tu masz wszystkie wersje, dostępnych map: https://subarufanclub.cz/wiki/techdata/navigace/prehled_dvd

Dzięki, kukne w wolnej chwili

Edytowane przez ALVAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2018 o 10:51, ALVAR napisał:

Tak myślałem. Dzięki

Potwierdzam. Taśmy klejące, nie mam opalarki, ale spryskałem Bernerem odtłuszczaczem i zeszły jakby z plasteliny były.

 

Alvar wrzuć fotki jak wygląda auto z tą chromowaną nakładką i gdzie ją nabyłeś - może się skuszę i też sprezentuję mojej bece na święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, artu-44 napisał:

 

Alvar wrzuć fotki jak wygląda auto z tą chromowaną nakładką i gdzie ją nabyłeś - może się skuszę i też sprezentuję mojej bece na święta.

Od razu Ci napisze, że chciałem z zaokrąglonym kantem (jak oryginalna plastikowa ma) , ale takich nigdzie nie ma, nawet na zamówienie. 

ja zamontowałem chrom z lekkim matem ... Chrom (lustro) chyba nie jest dostępny do tego modelu, ale i tak bym wolał chrom mat, taki jak nabyłem. 

 

IMG_20181120_194108.jpg

Edytowane przez ALVAR
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, lutek34 napisał:

Alvar co Ty masz w tej Subarynie?! Silnik V6, napęd 4WD, jeszcze jakieś zmiany ;-)

Mam to auto od trzech miesięcy, nic

oprócz tej listwy chromowej nie robiłem,  takie auto kupiłem od warszawiaka, który jeździł od nowości ... coś nie tak?  Nie mamy V6 silnika 3.6 ?  Napęd też na 4 koła jest,  co się nie zgadza?  Aż tak zmechanizowany nie jestem :-/.

Jeszcze mam dwie rury wydechowe,  powinna być jedna? 

Edytowane przez ALVAR
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ALVAR napisał:

Od razu Ci napisze, że chciałem z zaokrąglonym kantem (jak oryginalna plastikowa ma) , ale takich nigdzie nie ma, nawet na zamówienie. 

Za swoją dałem w granicach 150 zeta na allegro... Typowego chromu (lustro)  nie chciałem bo bałem się, że wyjdzie jak spod remizy :-)  (nie ubliżając nikomu oczywiście), ja zamontowałem chrom z lekkim matem ... 

Mówisz i masz artu-44

 

IMG_20181120_194108.jpg

W sumie nieźle to wygląda - na żywo pewnie lepiej. Szkoda że nie zachodzi na kant zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, artu-44 napisał:

W sumie nieźle to wygląda - na żywo pewnie lepiej. Szkoda że nie zachodzi na kant zderzaka.

No szkoda, ale i tak polecam, niewielkie pieniądze 120-200 zł.(zależy na jakiej aukcji allegro) ale na żywo jest ok. Dobry zakup moim zdaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ALVAR napisał:

Nie mamy V6 silnika 3.6 ?  Napęd też na 4 koła jest,  co się nie zgadza? 

 

Alvar nie bierz tego tak do Siebie, ale mamy silnik H6 i system AWD a to nie to samo konstrukcyjnie co 4WD.

 

PS. nakładka wygląda fajnie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lutek34 napisał:

 

Alvar nie bierz tego tak do Siebie, ale mamy silnik H6 i system AWD a to nie to samo konstrukcyjnie co 4WD.

 

PS. nakładka wygląda fajnie.

Jak już pisałem auto już takie nabyłem,  nie zwracałem uwagi, że mam na aucie inne oznaczenia niż powinny, już zamówiłem właściwe a te po przednim właścicielu odkleje, jeśli sie da, jak zauważyłeś tamte zdjęcia usunąłem, żeby dyskusja nie rozgorzała na poważnie.

Edytowane przez ALVAR
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

 

Mam Tribece 2008 jednak wersja bez navi.. zastanawiam się czy nie dokupić navi (z tego co się orentowałem potrzebowałbym bym również dokupić odpowiedni panel i wyświetlacz). Z drugiej strony zastanawiam się czy warto wymieniać na oryginał - czy może lepiej coś innego np na androidzie? jest coś takiego wogóle?

Doradzicie?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MłodyWIR napisał:

Mam Tribece 2008 jednak wersja bez navi.. zastanawiam się czy nie dokupić navi

 

dla samej Navi to szkoda zachodu, najnowsze mapy to 2013 a chyba zauważasz że od tego 2013 coś dróg dobudowali lub przebudowali, więc na tym nie pojeździsz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2019 o 22:40, MłodyWIR napisał:

ok thx:) podobny filmik widzziałem tylko "rusek" coś takiego konstruował...

 chyba podjadę jednak do fachowców bo sam nie ogarne tego nigdy.

Pozdr.

Jak ogarniesz temat to wrzuć na forum - jak, gdzie i za ile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podepnę się pod temat tego rosyjskiego filmiku, w necie szperałem i nic innego nie znalazłem. Czy w PL jest ktoś, kto mógłby przeprowadzić taką modernizację, którą wykonał ten Rosjanin, bardzo chciałbym mieć to w swoim aucie, pozdrawiam kolegów od Subaru i liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Lutek, gdzie ja już w PL nie dzwoniłem np. w sprawie konwersji licznika i radia z auta (USA na EU), wszędzie jak tylko dowiedzą się, że Subaru Tribeca to nie, nie, nie,

a dlaczego??? bo .... ble, ble ... (najlepiej to robić TYLKO bmw, audi, vw itp). DALEJ mam to w aucie niestety nie zrobione!!!

Ten zestaw z linka to chyba dedykowany do Tribeci "gotowiec" ??

Gdzie to najlepiej zakupić? eBay, AliExpres? Co doradzisz?

Szkoda, że mieszkasz Lutek na drugim końcu PL.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...