Skocz do zawartości

Forester automat


kamiltransport

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Kupiłem niedawno Subaru Forestera z automatem. Jestem mechanikiem z zamiłowania wiec staram się serwisować wszystkie auta jakie posiadałem sam. Nie wiem nic na temat skrzyni biegów w tym subaru jaki olej trzeba zalać i jak często wymieniać czy trzeba to robić specjalną maszyną czy można na własną rękę i jak się te skrzynie sprawują auto jest z 99 roku. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kamiltransport napisał:

Witam serdecznie. Kupiłem niedawno Subaru Forestera z automatem. Jestem mechanikiem z zamiłowania wiec staram się serwisować wszystkie auta jakie posiadałem sam. Nie wiem nic na temat skrzyni biegów w tym subaru jaki olej trzeba zalać i jak często wymieniać czy trzeba to robić specjalną maszyną czy można na własną rękę i jak się te skrzynie sprawują auto jest z 99 roku. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi   

Olej to ATF 2 lub 3. Wymianę warto zrobić co 50 tysięcy km. W swoim zmieniałem po takim przebiegu i już widać było, że mocno się ubrudził. Wymienić zawsze warto "dynamicznie" - przynajmniej w teorii najbezpieczniej. Ale w moim Sturbo zmieniałem "klasycznie" czyli wylej z miski (ok 2 litrów) tyle wlej, odpal na podnośniku, pomieszaj wszystkimi biegami, zgaś i powtórz od początku. Przelałem coś ok 8 litrów aż zaczął lecieć czysty świeży olej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...