Jump to content

Forester automat

kamiltransport
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie. Kupiłem niedawno Subaru Forestera z automatem. Jestem mechanikiem z zamiłowania wiec staram się serwisować wszystkie auta jakie posiadałem sam. Nie wiem nic na temat skrzyni biegów w tym subaru jaki olej trzeba zalać i jak często wymieniać czy trzeba to robić specjalną maszyną czy można na własną rękę i jak się te skrzynie sprawują auto jest z 99 roku. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi   

6 godzin temu, kamiltransport napisał:

Witam serdecznie. Kupiłem niedawno Subaru Forestera z automatem. Jestem mechanikiem z zamiłowania wiec staram się serwisować wszystkie auta jakie posiadałem sam. Nie wiem nic na temat skrzyni biegów w tym subaru jaki olej trzeba zalać i jak często wymieniać czy trzeba to robić specjalną maszyną czy można na własną rękę i jak się te skrzynie sprawują auto jest z 99 roku. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi   

Olej to ATF 2 lub 3. Wymianę warto zrobić co 50 tysięcy km. W swoim zmieniałem po takim przebiegu i już widać było, że mocno się ubrudził. Wymienić zawsze warto "dynamicznie" - przynajmniej w teorii najbezpieczniej. Ale w moim Sturbo zmieniałem "klasycznie" czyli wylej z miski (ok 2 litrów) tyle wlej, odpal na podnośniku, pomieszaj wszystkimi biegami, zgaś i powtórz od początku. Przelałem coś ok 8 litrów aż zaczął lecieć czysty świeży olej.