Skocz do zawartości

Pokrywa zaworów wyciek


togus

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, togus napisał:

Panowie podczas sprawdzania świec na fajkach kabli widać olej, chyba cieknie z pokrywy zaworów. Teraz pytanie czy wymiana uszczelek pokryw zaworów to wyższa szkoła? czy poradzi sobie z tym laik ? 

Nie napisałeś w jakim silniku. Jeżeli w 2.0 SOHC to powinieneś dać radę samodzielnie zdjąć pokrywę zaworów, wymienić uszczelki gniazd świec, sprawdzić/wyregulować (przy okazji) zawory i poskładać wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, togus napisał:

Teraz pytanie czy wymiana uszczelek pokryw zaworów to wyższa szkoła? czy poradzi sobie z tym laik ? 

Poradzisz bez problemu ,tylko kup uszczelki OEM i pamiętaj ,że do świec są osobne uszczelki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, temat do ogarnięcia widzę, silnik to ej201, 2.0 125 km. 

Uszczelka pokrywy zaworów nie jest wklejana na silikon ? niczym jej nie smarować ? i skręcić na śruby?

Potrzebuję tylko nr części OEM i znaleźć tutorial jak wyregulować zawory 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numery OEM dla EJ201 (125 km):
- uszczelki dekla 13294AA053   x2,

- uszczelki świec10966AA030  x4,

- uszczelki śrub 13271AA071  x10.

 

Nie wiem tylko po co ten patent z kitowaniem silikonem na "tutorialu", jeżeli po wyjściu silnika z fabryki go tam nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozmawiałem przed chwilą z osobą 9d której kupiłem uszczelki i kazała przesmarowac sylikonem podobno wszyscy mechanicy subaru tak robią. Swoją drogą nie pasują mi uszczelki świec są mniejsze niż te stare, sprzedawca twierdzi że są ok a tamte stare z upływu czasu się rozplaszczyły. Po prawej nowa uszczelka po lewej stara https://drive.google.com/file/d/1ZkxdJWdb67BuBKAGQdOB2htYlD-cOAB3/view?usp=drivesdk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, togus napisał:

Swoją drogą nie pasują mi uszczelki świec są mniejsze niż te stare, sprzedawca twierdzi że są ok a tamte stare z upływu czasu się rozplaszczyły

Ma racje rozpłaszczają się i utwardzają dlatego przestają trzymać. Silikonu nie stosuje potem go ciężko wyczyścić albo pływa w oleju. Polecam hylomar całą pokrywę uszczelniam nim od lat kładąc cienką warstwę na uszczelkę. Co roku sprawdzam zawory, otwieram czyszczę acetonem, smaruje hylomarem i zawsze sucho.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, togus napisał:

Dziękuję Ci kolego, czy wiesz jak wyregulowac zawory w tym przypadku? https://drive.google.com/file/d/1Ww9oWaqK6AKmxtr9f1lW27mI2AY5JBoX/view?usp=drivesdk

Możesz się pochwalić z jakiego pojazdu pochodzi ten silnik?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...