Skocz do zawartości

Montaż rozpórki Impreza GD


Narrator

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Dzisiaj zamontowałem przednią rozpórkę kielichów w Imprezie GD.

 

Na początku miałem problem  bo za każdym razem kiedy z jednej strony rozpórka wchodziła na śruby w kielichu to z drugiej strony brakowało jakieś 2 mm żeby śruby weszły w otwory. 

Doszło do mnie wtedy po co w ogóle jest to ustrojstwo i podniosłem przód samochodu do góry na kobyłkach. Teraz weszło jak w masło. Skręciłem wszystko w powietrzu, opuściłem auto, poprawiłem jeszcze na ziemi i pojechałem zobaczyć czy jest różnica. Różnica jest duża i to nie tylko w odczuciach z jazdy ale i w wyglądzie. O ile wcześniej auto stało wysoko i wyglądało jak koza co mi odpowiadało o tyle teraz mnie drażni bo przód podniósł się do góry o dobry 1 cm :|

 

rozporka.thumb.jpg.6702532af5d1f481567563fd374d7567.jpg

 

Czy to jest normalny efekt? Da się to jakoś zniwelować np po przez zmianę kątów?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym piłowaniem bym się wstrzymał, a zrobiłbym tak jak sugeruje skwaro, czyli dokręcić dopiero na opuszczonym. A tak w ogóle co to za rozpórka? Warto by było porównać rozstaw śrub między kielichami z kimś, kto ma założoną pewną rozpórkę, np. z Sti, Cusco czy Whiteline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, sztywne rozpórki zakładamy na podniesionym aucie ale dokręcamy na opuszczonym, nic nie wolno piłować bo rozpórka przestanie spełniać swoje zadanie. Jak sztywna pasuje na opuszczonym aucie to albo rozpórka źle wykonana albo auto już swoje przeszło :-) Rozpórki z regulacją można zakładać bez podnoszenia, tylko trzeba pamiętać żeby przez dokręceniem jej skasować luz, ale nie napinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też spotkałem się z info przekazywanymi od osób które je robią żeby właśnie nic nie podnosić tylko zakładać jak auto stoi na kołach 

 

Są gdzieś rysunki techniczne właśnie z wymiarami budy w różnych miejscach ak to powinno być?

To wtedy można pomierzyc i wiadomo czy buda słaba czy rozporka skopana.

Edytowane przez chudy__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Znalazłem taki rysunek w manualu:

body.jpg.6df855b4207f44294bbc80af6e623bd3.jpg

 

Wychodzi na to że powinno być 1065 mm między śrubami. W sobotę pomierzę rozpórkę i śruby w aucie. 

Kupiłem rozpórkę Staffa z allegro za 200 zł. Całkiem solidnie wykonana. Jutro wrzucę zdjęcia jak leży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 rozne rozporki montowalem w swoim, latwo nie bylo, ale zawsze wchodzilo, tylko kazda miala rozkrecane mocowanie przy kielichach, wiec zawsze z jednej strony  luzowalem poprzeczke i pasowalem dopiero gdy mocowanie na kielichu polozylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...