Skocz do zawartości

5MT na 6MT - jak ogarnąć temat w 100%?


K-mil

Rekomendowane odpowiedzi

W planach miałem przełożenie do WRX z 2003r skrzyni 6MT. Moja 5MT ma już powolutku dosyć.
Miał to być kompletny SWAP z STI 2006r z niewielkim przebiegiem.
Zakupiona na forum, w pierwszym etapie przyjechała skrzynia, dyfer i wał.
Niestety okazało się że komplet kompletowi nie równy i otrzymam jeszcze tylko (oby) półosie i mechanizm wybieraka.
do kompletu trochę brakuje... kolejna nieścisłość - oznaczenie skrzyni TY856WH3MA sugeruje że to model USDM STI MY04

O tym czy dyfer od tej skrzyni czy z innej parafii na razie nawet nie myślę... Trudno, stało się - muszę jakoś skończyć ten projekt.
I tutaj pojawia się pytanie: Czego jeszcze będzie brakować (skrzynia US STI MY04 - EU WRX 03)
- sprzęgło + kolo zamachowe + wysprzeglik (tak na forum przeczytałem - ktoś może potwierdzić?)
-  mocowania skrzyni i dyfra (czy są inne ?)
- potrzebne są kompletne zwrotnice z piastą lub sama piasta? A może półosie ze skrzyni 6MT USDM STI 04 będą pasować do piast 5x100 EU?

 

Edytowane przez K-mil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2018 o 00:33, K-mil napisał:

Czego jeszcze będzie brakować (skrzynia US STI MY04 - EU WRX 03)
- sprzęgło + kolo zamachowe + wysprzeglik (tak na forum przeczytałem - ktoś może potwierdzić?)
-  mocowania skrzyni i dyfra (czy są inne ?)
- potrzebne są kompletne zwrotnice z piastą lub sama piasta? A może półosie ze skrzyni 6MT USDM STI 04 będą pasować do piast 5x100 EU?

 

sprzegło budzetowo od biedy mozna podobno zostawic z 5MT, ale wtedy jesli bedziesz chcial testowac pancernosc 6MT szybko sie pewnie skonczy, wiec bez sensu 2x robic mon/demont

mocowanie skrzyni inne, dyfer bez zmian

zwortnice, to juz ktos madrzejszy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, jak napisalem "podobno" sie da. tak uslyszalem od jednego warsztatu handlujacego czesciami, gdy sie zastnawialem na swapem  6mt legacy specb.

ale faktycznie, o rozruszniku nie myslalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...