Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni AT


JacekEsz

Rekomendowane odpowiedzi

Serwisy ASB zalecają co 50-60kkm. Wczoraj akurat przerabiałem temat w 3.6 u Marka w MTSie. Wymiana dynamiczna, skrzynia mimo, że chodziła wcześniej super teraz chodzi jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, SEBA_M napisał:

Serwisy ASB zalecają co 50-60kkm. Wczoraj akurat przerabiałem temat w 3.6 u Marka w MTSie. Wymiana dynamiczna, skrzynia mimo, że chodziła wcześniej super teraz chodzi jeszcze lepiej.

 

MTS zaleca, inne serwisy mówią, że się nie wymienia. Krajowe instrukcje też w przypadku większości modelu z CVT milczą na ten temat. Za to w USA zalecana jest wymiana i to dosyć częsta.

Z własnego doświadczenia - serwisy Subaru zazwyczaj nie mają urządzeń do dynamicznej wymiany oleju. MTS posiada takowy sprzęt.

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spawalniczy napisał:

MTS zaleca, inne serwisy mówią, że się nie wymienia. Krajowe instrukcje też w przypadku większości modelu z CVT milczą na ten temat. Za to w USA zalecana jest wymiana i to dosyć częsta.

Z własnego doświadczenia - serwisy Subaru zazwyczaj nie mają urządzeń do dynamicznej wymiany oleju. MTS posiada takowy sprzęt.

taka samowolka czynności serwisowych - w innej marce nie do pomyslenia podobnie jak wycieczki po kraju w celu znalezienia dobrego AUTORYZOWANEGO serwisu :facepalm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spawalniczy napisał:

Krajowe instrukcje też w przypadku większości modelu z CVT milczą na ten temat.

W instrukcji to XV MY18 w tabeli minimalnych czynności podczas przeglądów okresowych jest napisane, że kontrola następuje co 30 tys km, ale z uwagą taką, że w warunkach intensywnej eksploatacji należy wymieniać go co 45 tys km. Intensywna eksploatacja dla skrzyni CVT według przykładu w instrukcji (o ile dobrze zrozumiałem) to holowanie przyczepy.

Nie wiem czy sama eksploatacja w PL to już nie podpada pod intensywną.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aflinta napisał:

Nie wiem czy sama eksploatacja w PL to już nie podpada pod intensywną.... :D

 

Dokładnie tak, przynajmniej według wytycznych z USA (np:jazda zimą po zasolonych drogach). Nasza instrukcja mówi tylko o przyczepie. Z tego co pamiętam, to w OBK w ogóle nie było wzmianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

taka samowolka czynności serwisowych - w innej marce nie do pomyslenia podobnie jak wycieczki po kraju w celu znalezienia dobrego AUTORYZOWANEGO serwisu :facepalm:

Moja Mazda CX-5 ma przejechane ok.93000 km i do tej pory nie wymieniłem oleju w skrzyni automatycznej. 

Serwis ASO Mazdy zapewnia, że "producent nie przewiduje wymiany" i mam "niczym się nie przejmować" ... :blink:

Gwarancja kończy się w styczniu i sam już nie wiem czy powinienem wymienić olej czy nie.... 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Blixten napisał:

Moja Mazda CX-5 ma przejechane ok.93000 km i do tej pory nie wymieniłem oleju w skrzyni automatycznej. 

Serwis ASO Mazdy zapewnia, że "producent nie przewiduje wymiany" i mam "niczym się nie przejmować" ... :blink:

Gwarancja kończy się w styczniu i sam już nie wiem czy powinienem wymienić olej czy nie.... 

Taaaaaa. My story. Razem z kumplem w tym samym czasie kupiliśmy Vectry C w AT. Ja posłuchałem serwisu ASB i wymieniłem oliwę, on nie. Po 200kkm kumplowi skrzynia się rozpadła, opiłki poszły w serwa i 7kkm mniej się zrobiło w portfelu. teraz trzyma Opla tylko dlatego, że wrzucił w niego 6 x średnią krajową. A co do zaleceń ASO - na szczęście do Marka mam faaaajną drogę i od 9 lat kolesiowi wierzę. 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, SEBA_M napisał:

Po 200kkm kumplowi skrzynia się rozpadła

no właśnie jestem ciekaw który z użytkowników nowych Subaru zrobi nim 200k km . Średnio auto kupuje się na 3-5 lat ( leasing, finansowanie itp ) średnio rocznie robi sie 15-20k km po 5 latach na budziku jest 100k km... To co napisze jest samolubne ale taka wymiana "to robienie dobrze" następnemu właścicielowi -  każdy po zakupie używanego auta powinien taki zabieg od razu wykonać razem z pakietem startowym jeżeli planuje tym autem trochę pojeździć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

no właśnie jestem ciekaw który z użytkowników nowych Subaru zrobi nim 200k km . Średnio auto kupuje się na 3-5 lat ( leasing, finansowanie itp ) średnio rocznie robi sie 15-20k km po 5 latach na budziku jest 100k km... To co napisze jest samolubne ale taka wymiana "to robienie dobrze" następnemu właścicielowi -  każdy po zakupie używanego auta powinien taki zabieg od razu wykonać razem z pakietem startowym jeżeli planuje tym autem trochę pojeździć 

 

Dokładnie. Zależnie od marki nie są to jakieś kosmiczne $ w stosunku do wartości auta (w CRV mam wymianę co 2 lata i 40kkm za 400zł, w 3.6 planuję co 3 lata i 60kkm za dużżżżo więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywalem się w 2 serwisach Subaru i w jednym i w drugim stwierdzili że wymiana oleju w AT dopiero po 90-110kkm. W zależności od eksploatacji. 

3 godziny temu, lukaswoj napisał:

Ja mam już nalatane ponad 160kkm i na pewno olej będę zmieniał w CVT i to jak najszybciej.

Autko ma mieć dożywocie u mnie więc nie mam zamiaru oszczędzać na tym.

To pierwsza wymiana? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2018 o 17:32, JacekEsz napisał:

Dowiadywalem się w 2 serwisach Subaru i w jednym i w drugim stwierdzili że wymiana oleju w AT dopiero po 90-110kkm. W zależności od eksploatacji. 

To pierwsza wymiana? 

Tak, pierwsza.

Po wpisach w tym wątku wnioskuję, że już trzeba to zrobić jak najszybciej.

Pocieszam się faktem, że moje autko było przez 120kkm używane głównie na długich dystansach.

Dopiero moje 40kkm to typowo miejskie i krótkie bujanie + dłuższa trasa kilka razy w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...