Skocz do zawartości

Oświadczenie producenta w zakresie określenia parametrów technicznych pojazdu


przemyslawn

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Jestem posiadaczem Subaru Legacy sprowadzonego z Japonii. Z uwagi na brak danych dotyczących parametrów technicznych mojego samochodu na tabliczce znamionowej, potrzebuję oświadczenia producenta  w zakresie określenia parametrów technicznych pojazdu. Oświadczenie jest mi potrzebne w celu uzyskania odstępstwa o warunków technicznych ( ze względu na nr. vin, który zawiera 9 znaków, zamiast 17 które są wymagane w naszym kraju ).

Czy mogę uzyskać od Państwa takie oświadczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, przemyslawn napisał:

Dzień dobry

 

Jestem posiadaczem Subaru Legacy sprowadzonego z Japonii. Z uwagi na brak danych dotyczących parametrów technicznych mojego samochodu na tabliczce znamionowej, potrzebuję oświadczenia producenta  w zakresie określenia parametrów technicznych pojazdu. Oświadczenie jest mi potrzebne w celu uzyskania odstępstwa o warunków technicznych ( ze względu na nr. vin, który zawiera 9 znaków, zamiast 17 które są wymagane w naszym kraju ).

Czy mogę uzyskać od Państwa takie oświadczenie ?

Nie wiem jak ogólnie wygląda ta procedura, ale spróbuj przedzwonić do SIP bezpośrednio https://www.subaru.pl/centrala.html może szybciej uzyskasz takie informacje. Poza tym chyba parę osób ma takie coś za sobą więc może coś więcej podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 6.11.2018 o 16:02, przemyslawn napisał:

potrzebuję oświadczenia producenta  w zakresie określenia parametrów technicznych pojazdu.

O jakie konkretnie parametry chodzi ?

Na podstawie listy parametrów oraz numeru podwozia możemy złożyć zapytanie w Japonii ( bez gwarancji sukcesu, ale spróbować można ).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Do wniosku o odstępstwo od warunków technicznych wymagane jest dołączenie załączników. Na liście załączników znalazłem podpunkt, który mówi o tym, że w przypadku braku informacji dotyczących parametrów konstrukcyjnych na tabliczce znamionowej, wymagany jest oryginał lub poświadczona notarialnie za zgodność z oryginałem kserokopia oświadczenia producenta, lub opinii rzeczoznawcy samochodowego z listy rzeczoznawców samochodowych ministra właściwego do spraw transportu w zakresie określenia parametrów konstrukcyjnych pojazdu. Na tabliczkach JDMów nie ma podanych mas i najprawdopodobniej chodzi właśnie o te parametry.

We wtorek zadzwonię do ministerstwa i upewnię się o jakie dane dokładnie im chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...