Skocz do zawartości

Yanosik (iPhone SE) nie działa po podłączeniu do USB w samochodzie


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa dotyczy Levorga, ale identyczna stacja multimedialna jest w innych modelach. 

Obecnie każde podłączenie telefonu do USB w aucie powoduje utratę danych GPS w aplikacji (prędkość 0 km/h - nie odświeża się pozycja). Google Maps nie traci sygnału. Niby mogę w aucie z 6 (chyba?) gniazdami USB podłączać telefon przez gniazdo zapalniczki (wtedy działa), ale nie mogę słuchać muzyki z telefonu. 

Najciekawsze jest, że tak wcześniej nie było. Yanosik działał przy podłączeniu przez USB. Co prawda podczas słuchania radia musiałem audio podłączać jako rozmowa tel (słabo to działało), ale jednak. Swoją drogą wtedy czasem wariowały mapy google - ale to inna historia. 

Czy ktoś ma podobny problem?

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Urbi napisał:

Niby mogę w aucie z 6 (chyba?) gniazdami USB podłączać telefon przez gniazdo zapalniczki (wtedy działa), ale nie mogę słuchać muzyki z telefonu. 

Słuchanie po BT nie działa?

 

9 godzin temu, Urbi napisał:

Najciekawsze jest, że tak wcześniej nie było. Yanosik działał przy podłączeniu przez USB. Co prawda podczas słuchania radia musiałem audio podłączać jako rozmowa tel (słabo to działało), ale jednak. Swoją drogą wtedy czasem wariowały mapy google - ale to inna historia. 

Problemu upatrywałbym w zmianie oprogramowania na telefonie, może aktualizacja Yanosika albo systemu iOS coś zmieniła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, aflinta napisał:

Słuchanie po BT nie działa?

 

Działa, ale muzyka jest gorszej jakości. Problem jest z radiem. Jeśli Yanosik ma skonfigurowane audio jako rozmowa BT to często ucina początek komunikatu. 

 

 

55 minut temu, aflinta napisał:

Słuchanie po BT nie działa?

 

Problemu upatrywałbym w zmianie oprogramowania na telefonie, może aktualizacja Yanosika albo systemu iOS coś zmieniła?

 

System i Yanosik aktualny. Są wpisy o takim samym problemie z początku roku. 

Edytowane przez Urbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Urbi napisał:

System i Yanosik aktualny. Są wpisy o takim samym problemie z początku roku. 

Nowsze nie zawsze znaczy lepsze ;) Wspominałeś, że wcześniej działało - warto więc sprawdzić co się od tego czasu zmieniło w oprogramowaniu, może któraś aktualizacja wprowadziła w tym zakresie zmianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o tym samy problemie w Foresterze XT 2018 - niestety Yanosik głupieje po podłączeniue do USB

. Google Maps czasami na starcie musi sie zastanowić. Trza ładować z zapalniczki. Dodatkowo komunikaty po BT raz działają a raz nie. Nie ma pełnej identyfikacji kontaktów - niektóre sie wyświetlaja inne nie. Nie wspominam o sms - nie potrafię skonfigurować skrzynki.... Czy w Levorgu nie ma gniazda USB które tylko służy tylko do łądowania - może to by pomogło.  

Edytowane przez Gazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy pewnie są zależne od wersji stacji multimedialnej. Czy w MY18 jest już CarPlay?

U mnie w MY17 są dwa USB podpięte pod stację multimediów i cztery tylko z zasilaniem. 

Nie korzystam z tych do stacji, więcej problemów niż korzyści (Starlink :facepalm:).

Te porty z zasilaniem działają poprawnie, no ale jakby to nie działało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Forku MY 2018 jest niestety stara stacja bez CarPlay. Muszę doczytać w instrukcji które gniazda są tylko z ładowaniem - ale próbowałem także z podłokietnika i Yanosik głupiał. Ogólnie zaobserwowałem zależność że Yanosik słąbo dogaduje sie z Iphonem a jabłko ze stacją multimedialną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aflinta napisał:

może któraś aktualizacja wprowadziła w tym zakresie zmianę?

 

Możliwe. Szczególnie, że tak jak pisałem wcześniej działało. 

 

 

1 godzinę temu, Bernard napisał:

Czy w MY18 jest już CarPlay?

 

Niestety nie. 

21 minut temu, Gazik napisał:

słąbo dogaduje sie z Iphonem a jabłko ze stacją multimedialną :D

 

Yanosik to inna historia, ale żeby stacja w Subaru, które sprzedaje auta głównie w USA nie „dogadywała się” z iPhonem?

Może na rynku USA jest inna stacja? Jakiś upgrade softu do stacji?

Edytowane przez Urbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2018 o 13:08, aflinta napisał:

@Urbi zerknij na ten temat:

 

 

Dzięki, to taki sam problem. 

Wygląda na to, że winny jest Starlink (nie dość, że jest do niczego, to jeszcze przeszkadza). Ta aplikacja potrzebuje danych GPS np. do lokalnej prognozy pogody. Próbowałem zarówno z zainstalowaną jak i odinstalowaną aplikacją - nie działa. Nie mam obecnie możliwości zrobić próby, ale może zadziała przy zmianie opcji ustawień Subaru Starlink: położenie (zawsze/kiedy używam/nigdy). Na ustawieniu „zawsze” (domyślne) nie działa. 

 

... no i zadziałało ... jeden raz. Ustawiłem iPhone Subaru Starlink - położenie: nigdy, dane sieci kom. off , odświeżanie w tle: off + restart iOS. Po podłączeniu Yanosik pokazuje prędkość w czasie jazdy i normalnie odświeża pozycję. Muzyka z iPhone dostępna przez kabel - słowem super. 

... niestety po odłączeniu od USB i ponownym podłączeniu nie działa :(

 

Obecnie testuję taki setup (SUBARU STARLINK w iPhone)

położenie: nigdy, dane sieci kom. on , odświeżanie w tle: off

żeby działał Yanosik + USB w aucie trzeba najpierw odpalić Starlinka (stacja) - potem Yanosika. Muzyki trzeba słuchać przez Starlinka. Każde uruchomienie iPhone jako iPod lub BT audio wszystko psuje (brak odświeżania, prędkość zero). Działa też jak się wyjdzie z menu Starlinka (radio, CD itp). Jak to mówił Więckiewicz w Klerze „no i jest pięknie” :)

...

kolejna aktualizacja. Ustawienia SUBARU STARLINK nie mają chyba znaczenia. Najważniejsze żeby podłączać iPhone z uruchomionym (uruchamiającym się) Starlinkiem w aucie. Niestety z odtwarzaniem muzyki ze Starlinka podczas działania Yanosika tak pięknie nie jest. Nie dość, że w tej dennej aplikacji nie działa obsługa z kierownicy, to jeszcze komunikaty Yanosika zatrzymują odtwarzanie (trzeba włączać play na ekranie). Pozostaje Yanosik po BT. 

Edytowane przez Urbi
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poddaje się. Wrzucam starego iPhona do podłokietnika. Jak będzie dłuższa trasa (potrzebna i muzyka z iPhona i nawigacja i Yanosik) będę miał Google Maps i Yanosika na starym telefonie (nie podłączony do stacji (=USB w podłokietniku lub z gniazda zapalniczki), bez SIM - net przez wifi z iPhona SE), a muzykę po kablu USB z nowego. Dla mnie o wiele przyjemniejsze jest jak nawigacja w telefonie „mówi” przez swój głośnik, a nie wycisza/zagłusza muzykę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...