Skocz do zawartości

Jakie tarcze i klocki


jaceknie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, może ktoś z kolegów, koleżanek podpowie jakie kupić tarcze i klocki hamulcowe na przód ,żeby nie piszczały i w miarę nie brudziły felg.Ostatnio ciężko, bo do większości ponoć dodają nitki kewlarowe do klocków i one są odpowiedzialne za piski. Może ktoś przetestował jakąś firmę i poleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam EBC Green z przodu i tarcze zimmerman standard coatZ - jestem z tego zestawu zadowolony (forester SG my06 2.0 NA), hamowanie bardzo w porządku na spory plus w stosunku do seryjnego zestawu, piski w sumie bardzo rzadko i jak już tylko pierwsze zahamowanie po odpaleniu rano lub po robocie, pylenie - znośne, trw i ate bardziej pyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tarcze TRW z przodu od jakichś 90kkm (!) na jednych (!) klockach, Hawk Ceramic. Nic nie piszczy, hamuje lepiej niż to, co założył poprzedni właściciel (nie wiem co to było, ale bardzo prawdopodobne że z ASO) i w dodatku prawie nie brudzi felg.

Chwilę po zamontowaniu tych tarcz, jeszcze się za dobrze nie dotarły, miałem jedno awaryjne hamowanie z około 150km/h. Miałem wrażenie, że się pogięły, ale po przejechaniu kilku km uczucie bicia tarcz zniknęło i się nigdy więcej nie pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Odswieze temat, bo akurat jestem na zmianie tarcz z przodu.

Przy czym w odroznieniu od przedmowcow nie interesuje mnie to czy beda piszczec czy pylic na felge; maja hamowac i nie pokrzywic sie po pierwszym przejechaniu przez wode!

Fajnie jakby przy okazji nie byly za drogie. Pytanie za jaka marka tarcz sie rozgladac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...