Jump to content

Forek kontra przyczepa z łodzią.

Recommended Posts

Szybkie pytanie do użytkowników Forków różnej maści, którzy mieli/mają okazję ciągnąć przyczepy z łodziami.

Jest sens nastawiać się, że Forek 2.0 N/A da radę z przyczepą i łodzią ok. 4.2 - 4.5m?  Czy darować sobie męczarnie i zainwestować w coś silnikiem o odpowiednim momencie. :) 

Z góry dziękuje za informacje.

Kolego, łódź o tej długości to zaledwie kilkaset kg, drugie tyle przyczepa, więc w czym problem? Nissanem Patrolem ciągnąłem jacht (Mak 666) przez pół Polski i dał radę...

11 minut temu, Adam12 napisał:

Szybkie pytanie do użytkowników Forków różnej maści, którzy mieli/mają okazję ciągnąć przyczepy z łodziami.

Jest sens nastawiać się, że Forek 2.0 N/A da radę z przyczepą i łodzią ok. 4.2 - 4.5m?  Czy darować sobie męczarnie i zainwestować w coś silnikiem o odpowiednim momencie. :) 

Z góry dziękuje za informacje.

Hak do STI i jazda :P

nie ma takiej opcji :)

12 minut temu, hak64 napisał:

Kolego, łódź o tej długości to zaledwie kilkaset kg, drugie tyle przyczepa, więc w czym problem? Nissanem Patrolem ciągnąłem jacht (Mak 666) przez pół Polski i dał radę...

Dokładnie ok. 250-280kg + przyczepa a rzecz jest nie w jechaniu po autostradzie a możliwościach wyciągania z wody  w różnych miejscach. Często po piachu, trawie, lekkim błocie. Forek 2.0N/A ma moment nazwijmy to symboliczny i nie mam pojęcia jak zachowuje się pod większym obciążeniem. 

Edited by Adam12

Używałem Forka 2,0 SG z reduktorem dla takiej łódki, bez najmniejszych problemów zarówno na trasie jak i przy slipowaniu.

STurbo ciągałem przyczepę 1200kg plus waga przyczepy. Czasem po piachu a czasem po autostradzie. Zaletą STurbo, że miał szperę. Dieslem po plaży jeszcze nie próbowałem, ale czas wyciągać łajbę do suchego miejsca.

Dawno, dawno temu, używałem Legaca w wersji Hubertus do ciągania lawety. Masa samochodu i przyczepy przekracza dwukrotnie masą łodzi z przyczepą. Hubertus mimo 2,0 bardzo wolno ssącego silnika i prawie braku niutków radził sobie bardzo dzielnie. Ruszał pod górę na reduktorze bardzo łatwo. Dużo lepiej od wersji turbo bez reduktora. Co się stanie podczas wyciągania przyczepy z łodzią z wody? Pewnie to kwestia opon, bo koła na pewno będą się kręcić.

W dniu 3.11.2018 o 16:19, Runner napisał:

Używałem Forka 2,0 SG z reduktorem dla takiej łódki, bez najmniejszych problemów zarówno na trasie jak i przy slipowaniu.

tak też myślałem ale wolałem się upewnić. Dzięki za info.

• 3 weeks later...