Skocz do zawartości

"offroad" w subaru XV ;-)


zbyszko4x4

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.02.2019 o 10:31, Blixten napisał:

Kiedy moje Panie smacznie spały, ja wymknąłem się z hotelu na poranną przejażdżkę, zjechałem prawymi kołami z utwardzonej drogi i zaliczyłem off-road ;) 

33AC7C60-6A73-4F19-B27A-1E602B1EBB51.jpeg

I stało się - XV ma szansę na miano najbardziej uterenowionego nowego modelu Subaru!  Nie sądzę,  że nowy Forester 2019 z tym zwisem przednim i ze swoją masą będzie dzielniejszy w terenie.

Edytowane przez FanSub
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
18 minut temu, keyman napisał:

Po Plejadach temat "offroad i XV" nabrał dla mnie zupełnie nowego znaczenia.
W życiu bym nie wjechałbym tym autem w to co musiałem :D Łatwość pokonywania błota i piachu bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.

 

miałeś opony standard czy specjalnie coś szykowałeś na plejady ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
miałeś opony standard czy specjalnie coś szykowałeś na plejady ?


Standard, podobnie jak większość na trasie turystyczno-terenowej. "Zbrojenia" miały miejsce głównie na trasie terenowej, ale to ze względu na wymagające próby sportowe.
Szczęśliwie na terenie Podlasia jest mało gliniaste podłoże, jaj by było to letni standard mógłby okazać się niewystarczający.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Trójmieście często bywają naprawdę intensywne burze. I kolejny dowód, że warto zdecydować się na podwyższone 4x4 nawet na te kilka sytuacji :D Cudowne uczucie bezpieczeństwa, że się dojedzie, bez względu na warunki na normalnej drodze.  
Powoli, ale do przodu. :thumbup:

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, keyman napisał:

@bmbm

ja tu pilnie potrzebuje mycia podwozia, a tu żadnego deszczu do końca tygodnia...

No nic, SPA umówione na piątek. Do tego czasu mam najpiękniejsze auto w okolicy :D

 

image.thumb.jpeg.9125e28347042f108495bdf54e698ccf.jpeg

Wygląda mega rasowo, ale.... nie urwałeś nic przy tej okazji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keyman zadziwiająco podobnie wyglądały nasze subary ;) swoja drogą u mnie parę szpilek poszło (wg pierwszego, nie do końca trzeźwego oglądania). Jutro autko zostawiam w serwisie, ciekawe co jeszcze wypatrzą... Ach jak żałuję, że nie miałem płyty pod silnikiem... Ale co by nie było, za rok będzie... i pewnie ateki... Zbrojenia na plejady 2020 uważam za rozpoczęte ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Blixten napisał:

Wygląda mega rasowo, ale.... nie urwałeś nic przy tej okazji ?

To się jeszcze okaże :) Nie miałem okazji wczołgać się pod auto bo mi kręgosłup odmówił posłuszeństwa po ostatniej próbie...

Umyje, potem przegląd zawieszenia i zobaczymy jak to wygląda. Na trasie nie czułem żeby coś było źle. Zresztą chłopaki w serwisie (dzięki!) na miejscu na szybko też nic nie widzieli.

 

12 minut temu, moominko napisał:

@keyman zadziwiająco podobnie wyglądały nasze subary ;) swoja drogą u mnie parę szpilek poszło (wg pierwszego, nie do końca trzeźwego oglądania). Jutro autko zostawiam w serwisie, ciekawe co jeszcze wypatrzą... Ach jak żałuję, że nie miałem płyty pod silnikiem... Ale co by nie było, za rok będzie... i pewnie ateki... Zbrojenia na plejady 2020 uważam za rozpoczęte ;) 

Jeżeli szpikami nazywasz to co łączy zderzak z plastikową osłoną pod spodem to u mnie (przy dziobie) też jest kilka wybitych i pełnych błota. Jak umyje to powinno wskoczyć.

Ja na tydzień przed Zlotem założyłem stal pod silnik i pod dyfer. Nie byłem przekonany, że to konieczny wydatek, jednak po pierwszym dniu nie miałem już żadnych wątpliwości :D Z osłoną silnika jest tak, że stalówka jest bezpośrednio pod silnikiem, a od przodu zostaje kawałek starej plastikowej (jest ona przecinana wg instrukcji). Podczas jazdy po polach cały czas słyszeliśmy jak trawy dzwonią o stalową płytę :)

ATki to fajna sprawa ale wiąże się to z felgami 17", a to już drogo. Szkoda że nie pomyślałem o tym przed zimą to bym kupił zimówki 17 i felgi by już były...

 

Dzięki moominko za spotkanie - fajnie się ganiało naszymi XV'kami wśród Foresterów :D

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keyman mogę już oficjalnie podsumować straty po plejadach, 2x spinki, pęknięta (lekko) osłona silnika (plastikowa - stalowa zamówiona), gwóźdź w lewym tyle (stąd problemy z ciśnieniem) + wymiana filtra powietrza (polecam). Nie jest źle jak na taką mega zabawę. Całkiem sporo XV było na tur-ter (z książki wynikało że całe 10 sztuk). Mega musiało wyglądać dla postronnego jak nagle z lasu wyjeżdża kawalkada Subaru na pełnej ;) 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj XV na TERenowej troche wiecej strat poniosl, ale suma summarum nic strasznego:

 

- nadkole przednie lewe

- nadkole przednie prawe

- zaslepka od halogenu lewego

- zaslepka od halogenu prawego

 

;) Plyta stalowa pod silnik u nas byla, ale jeden jegomosc przejechal prawie cala trase terenowa (chyba z jednej proby zrezygnowal) ze standardowa plyta plastikowa. Szczerze mowia przy tego typu piaszczystym podlozu stal nie byla konieczna. To, ze slychac jak trawa ja smyra, to nic. DOpiero jak uslyszysz dupniecie w stal od duzego kamienia, to wiesz, ze zalozenie mialo sens :D

  • Super! 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Than_Junior napisał:

 Szczerze mowia przy tego typu piaszczystym podlozu stal nie byla konieczna. To, ze slychac jak trawa ja smyra, to nic. DOpiero jak uslyszysz dupniecie w stal od duzego kamienia, to wiesz, ze zalozenie mialo sens :D

Też uważałem że stal na te piachy nie będzie konieczna, ale po fakcie odkryłem dodatkową zaletę tej osłony. Przez to że jest ona skośnie zakończona przed silnikiem i niejako na zakładkę dochodzi do niej plastikowy przód od pierwszej osłony to ilość piachu w komorze silnika była znikoma. Cały piach został na przedniej plastikowej osłonie, a za stal dostał się głównie kurz. Jednym słowem - warto było mieć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Than_Junior, @keyman, @moominko jeśli mnie pamiec nie myli to na ktoryś plejadach objazd tras był własnei XV :) jeśli on poszedł bez problemu to i reszta pójdzie :) niby przeswit ma taki sam jak forek 220mm ale inne kąty natarcia i zejscia + rampowy co daja mu duzy fun w terenie :D w sumie dlatego bede chciał go kupić żonie bo fajne autko :) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, keyman napisał:

Cały piach został na przedniej plastikowej osłonie, a za stal dostał się głównie kurz.

 

 

hmmm..... no wlasnie caly piach wszedl na oslone... i do chlodnicy :mrgreen: po kazdej probie bylo wielkie czyszczenie ;)
 

 

 

Edytowane przez Than_Junior
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...