Skocz do zawartości

"offroad" w subaru XV ;-)


zbyszko4x4

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, yarthecat napisał:

odpada zakup felg 17

Dlaczego odpada? Sens ekonomiczny i to co zyskasz to kwestia bardzo dyskusyjna. Jednak włożyć można, czy ktoś sprawdzał że nie wejdzie?

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odpada? Sens ekonomiczny i to co zyskasz to kwestia bardzo dyskusyjna. Jednak włożyć można, czy ktoś sprawdzał że nie wejdzie?
W znaczeniu gdyby były dostępne opony jak wyżej w rozmiarze 18 jak napisano to felg 17 tek mozesz, ale nie musisz nie kupować. Sam bym się na nie zdecydował bo na felgi nie mam miejsca póki co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radix99 napisał:

Szczerze mówiąc to Allegro nie biorę pod uwagę jak kupuję opony. Gwarantem jest sprzedający,

Poza Alledrogo są? Na szybko to ich nie widzę.

Trochę egzotyczne te opony.

Jeśli mogę coś doradzic, ważne aby nabyć opony łatwo dostępne, a nie jakieś modele schodzące z rynku, czy ostatnie sztuki. W razie W może być problem z oponą na zmianę.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mechanik napisał:

Szczerze mówiąc to Allegro nie biorę pod uwagę jak kupuję opony. Gwarantem jest sprzedający,

Poza Alledrogo są? Na szybko to ich nie widzę.

Trochę egzotyczne te opony.

Jeśli mogę coś doradzic, ważne aby nabyć opony łatwo dostępne, a nie jakieś modele schodzące z rynku, czy ostatnie sztuki. W razie W może być problem z oponą na zmianę.

Sam se szukaj :P

Egzotyczne? U nas może. W USA masa ludzi jeździ na nich. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że więcej, niż na Cooperach B)

Podałem możliwe rozwiązanie dla 18", ale i tak namawiałbym @daro na 17".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za znaczenie ma w tym wypadku ile osób jeździ na tych gumach na innym kontynencie.

Ważne aby można było oponę łatwo kupić w przypadku zniszczenia. Opona zaproponowana przez Ciebie jest prawie niedostępna na naszym rynku, a w zasadzie w całej Europie, ponieważ główne magazyny i tak są w EU. W przypadku zniszczenia jednej może się wkrótce okazać że nie będzie jej już wogóle do kupia. Wiele doświadczonych osób zwraca uwagę na taki aspekt, dlatego wspomniałem.

 

Wysłane z mojego H9436 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mechanik napisał:

Co za znaczenie ma w tym wypadku ile osób jeździ na tych gumach na innym kontynencie.

Ważne aby można było oponę łatwo kupić w przypadku zniszczenia. Opona zaproponowana przez Ciebie jest prawie niedostępna na naszym rynku, a w zasadzie w całej Europie, ponieważ główne magazyny i tak są w EU. W przypadku zniszczenia jednej może się wkrótce okazać że nie będzie jej już wogóle do kupia. Wiele doświadczonych osób zwraca uwagę na taki aspekt, dlatego wspomniałem.

 

Wysłane z mojego H9436 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Zgadzam się z Tobą. Szkoda, że nie ma pirelli scorpion at na 18 :toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mechanik napisał:

Co za znaczenie ma w tym wypadku ile osób jeździ na tych gumach na innym kontynencie.

Ważne aby można było oponę łatwo kupić w przypadku zniszczenia. Opona zaproponowana przez Ciebie jest prawie niedostępna na naszym rynku, a w zasadzie w całej Europie, ponieważ główne magazyny i tak są w EU. W przypadku zniszczenia jednej może się wkrótce okazać że nie będzie jej już wogóle do kupia. Wiele doświadczonych osób zwraca uwagę na taki aspekt, dlatego wspomniałem.

 

Wysłane z mojego H9436 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Dobra, od początku. @daro zapytał o gumy AT na felgi 18". Zaproponowałem Yokohamy, bo tylko takie wtedy znalazłem po krótkich poszukiwaniach. Po czym wszyscy jak jeden mąż stwierdzili, że bez sensu i że powinien kupić komplet 17", bo wtedy będzie większy wybór gum. Dziś napisałem o przypadku z USA z omawianym przez nas rozmiarem 18" i dodałem do polskiej oferty dziś trafiony przypadkiem General Grabber, bo okazało się, że poza Geolandarami też jest dostępny (fakt, że być może u jednego sprzedawcy na Allegro, ale jest). Ty w tym czasie napisałeś, że w tym rozmiarze nic w Polsce nie ma. A później, że na Allegro byś nie kupił. A ja tymczasem kupiłem tam kilka, jeśli nie kilkanaście kompletów opon w swoim życiu i nigdy tego nie żałowałem. Masz wiedzę o off-roadzie, być może nawet dużą, ale moim zdaniem kompletnie nie potrafisz jej sprzedać (dla Ciebie istnieje tylko Wrangler i Coopery). W ciągu dwóch dni dwa razy zwróciłem Ci uwagę, że mijasz się z prawdą w swoich wypowiedziach o oponach. Więc może jednak nieco ostrożniej wyrażaj swoje poglądy.

 

Aha, a rzeci raz mylisz się pisząc, że Generale są kompletnie niedostępne w Europie. Proszę, pierwszy z brzegu sklep online w Niemczech:

https://www.reifendirekt.de/cgi-bin/rshop.pl?dsco=100&cart_id=FmrJbyK3PC37DMoB.100.411320837&Breite=235&Quer=55&Felge=18&kategorie=6&Marke=General&Herst=General&rsmFahrzeugart=ALL&Label=F-E-72-2&details=Ordern&typ=R-336949

 

A tu jeszcze inne miejsce, z dostępem w PL:

https://logistykaopon.pl/opony/general-235-55-R18-104-H/id-18260

 

Edytowane przez radix99
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radix99 spoko ja też do końca nie przeglądałem oferty. A tak na prawdę miałem tylko szczere chęci pomódz Kolezance.

Chodzilo mi o to, aby nie kupować opon mało dostępnych bo może być kłopot, tylko tyle. 

Co do Allegro, to fajnie, ze napisałeś, ponieważ miałem duże obiekcje przed takim zakupem, może faktycznie warto się przekonać, skoro masz pozytywnie doświadczenie.

Co do wiedzy i doświadczenia, to nie mam wielkiego, dwa lata niecałe.. 

2 godziny temu, Blixten napisał:

Moje własne porównanie ;) 

Znam to auto. :D Samochód kolegi.

 

1 godzinę temu, keyman napisał:

na Straszyn.... ?

Nie byłem na Straszynie szczerze mówiąc. Pewnie kiedyś wpadnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2020 o 17:41, radix99 napisał:

 

W dniu 15.06.2020 o 13:01, Agnieszkaz napisał:

 

Radix napisales ze masz 225/65/17 i uważasz, że większe będą ocierać ale tez podajesz inna wielkosc opon seryjnych 

Ponawiam wiec pytanie o opony gdyz szukalam w necie i duzego wyboru nie ma. Mam xv z 2014 roku seria to 225/55 r 17. Jaki rozmiar moge założyć zeby nie ocieralo z tych opon calorocznych A/T.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Agnieszkaz napisał:

Ponawiam wiec pytanie o opony gdyz szukalam w necie i duzego wyboru nie ma. Mam xv z 2014 roku seria to 225/55 r 17. Jaki rozmiar moge założyć zeby nie ocieralo z tych opon calorocznych A/T.? 

napisali duzo wczesniej AT 225/65/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agnieszkaz napisał:

Ponawiam wiec pytanie o opony gdyz szukalam w necie i duzego wyboru nie ma. Mam xv z 2014 roku seria to 225/55 r 17. Jaki rozmiar moge założyć zeby nie ocieralo z tych opon calorocznych A/T.? 

Na pewno nie 225/65R17. To jest rozmiar, który może być  w XV II, a Ty masz I (mniejsze koła). U Ciebie będzie za duży (różnica średnicy, to 45 mm, czyli 6,21 %). Na pewno nie będzie ocierać (wg Amerykanów) 225/60R17 (np. Yokohama Geolandar A/T G015) i 235/55r17 (np. Yokohama Geolandar A/T G015, General Grabber AT3).

 

26 minut temu, _akir_ napisał:

napisali duzo wczesniej AT 225/65/17

Agnieszkaz ma XV I (2014), więc nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Agnieszkaz napisał:

Radix a tylko yokohama wchodzi w gre bo one maja srednie opinie ?  z cooper discoverer i pirreli nie ma

Z szybkich poszukiwań tylko to, co napisałem. 

"...225/60R17 (np. Yokohama Geolandar A/T G015) i 235/55r17 (np. Yokohama Geolandar A/T G015, General Grabber AT3)..."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...