Skocz do zawartości

"offroad" w subaru XV ;-)


zbyszko4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Agnieszkaz napisał:

do xv pasuja 235/65 r17 108 T 

Są za duże. 

Możesz przyjąć że większe na średnicy mogą być o 2.5 %.

Tutaj sama sprawdzisz rozmiar, porównasz z oryginalnym. https://tiresize.com/comparison/

 

 

Screenshot_20200615-130754.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Agnieszkaz napisał:

Do tej pory bralam takie jak byly w standardzie w hondzie tylko do duzych predkosci :)

I tak jest najlepiej z technicznego punktu widzenia. Jeśli wrzucasz większe musisz wiedzieć dlaczego, co dzięki temu powinnaś uzyskać, a co tracisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mechanik napisał:

Jakie dokładnie miałeś? Model i rozmiar? 

Mam AT3 4S w rozmiarze 32.5'' i wyważają się świetnie. 

Mam też MT Cooper SST PRO i również wyważają się znakomicie. 

Miałem AT3 235/60 r17. Chłopaki ze 3 razy przekładali jedną z opon. Szczerze nie pamiętam na ilu ciężarkach się skończyło, ale efekt był taki, że przy 140-150 km/h było już nieprzyjemnie. Felgi i opony nówki.

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Miałem AT3 235/60 r17. Chłopaki ze 3 razy przekładali jedną z opon. Szczerze nie pamiętam na ilu ciężarkach się skończyło

Tak na prawdę to szło taką oponę reklamować. Przez to się zraziłeś i doskonale Ciebie rozumiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mechanik napisał:

Tak na prawdę to szło taką oponę reklamować. Przez to się zraziłeś i doskonale Ciebie rozumiem. 

Wtedy to zrzuciłem na to, że to duża opona AT, więc nie wiem, może TTTM. Swoją drogą na jakiej podstawie miałbym ją reklamować? Musiałbym się odwołać do jakichś podanych przez producenta parametrów, których nie spełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Swoją drogą na jakiej podstawie miałbym ją reklamować? Musiałbym się odwołać do jakichś podanych przez producenta parametrów, których nie spełnia.

Na takiej, że trudno jest ją wyważyć. Chłopaki reklamują takie opony i przyjmowane są reklamacje. Ja pojechałbym jeszcze do innego gumiarza żeby być pewien.

3 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

zrzuciłem na to, że to duża opona AT,

Ale to właśnie jest jeden z najmniejszych rozmiarów na rynku. Moje wyważają się bez problemu. Na AT3 4S jeżdżę 180 km/h na autostradzie w D jak wybieramy się na wakacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mechanik napisał:

 

https://www.voida.pl/yokohama-geolandar-a-t-g015-225-55-r18-98-h-suv/o-32778

Te będą idealne. 

Tak jak piszesz terenówki i tak nic z XV nie uczyni. Nie da się wpakować do XV tak dużych kół aby realnie zwiększyć możliwości. Opony do cross country mają być trwalsze, i będą. Podlinkowane są wielosezonowe. 

Jesne że w teorii lepsze by były lepsze mniejsze fele, ale jeśli już je masz to nawet się nie zastanawiaj, bo realnie niewiele zyskasz wrzucając 17. No chyba że koniecznie chcesz.

Także bez stresu wkładaj to co masz. 

Dzięki za link, ma ktoś doświadczenie z takimi oponami? Zastanawiam się czy brać te, bez wyboru czy nowe felgi i np Pirelli Scorpion. Widzę, że trochę osób ma pirelli, yokohama nie przemawia do mnie ale w stanach do nowego forka kupują.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mechanik napisał:

Ich czas chwały mija, weszły na rynek w 2012. Konkurencja poszła do przodu.

Pamiętaj, że te opony nie zrobią z Twojego auta terenówki. Realnie zmieni się to, że mniej ryzykujesz przebiciem. AT w blocie są slabe, zaklejają się nie ważne jakiej marki i jaki model.

Pierwszy raz, to mogła być pomyłka, ale drugi raz piszesz nieprawdę. KO2 są z 2015 roku.

https://www.bfgoodrich.pl/auto/browse-tyres/by-category/off-road

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Agnieszkaz napisał:

Mam pytanie o opony w przypadku opon cooper discoverer AT3 4S to do xv pasuja 235/65 r17 108 T  ??? 

Czytam rankingi i chcialam was zapytac ktore wedlug was opony sa warte zakupu czy cooper discoverver at3 4s czy BF goodrich all terrain T/AK02 czy Pirelli Scorpion at plus? W tym artykule ktory czytalam coopery sa na 1 miejscu co myslicie? 

Mam 225/65/17 i uważam, że większe będą ocierać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Dzięki za porady będą dumał. Sprzedałbym ten drugi kpl. felg, ale raczej złotych 18” do Forka to mało kto szuka poprzedni użytkownik (defacto przesiadł się na Jeepa) miał taki kaprys i je przemalował. Mam na nich skończone G12 Geo.

A może ...
9ea7a4c89db2f8b47885acc59729e439.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Dzięki za porady będą dumał. Sprzedałbym ten drugi kpl. felg, ale raczej złotych 18” do Forka to mało kto szuka poprzedni użytkownik (defacto przesiadł się na Jeepa) miał taki kaprys i je przemalował. Mam na nich skończone G12 Geo.

A może ...
9ea7a4c89db2f8b47885acc59729e439.jpg&key=c8d0d490e36af674e83c57f1075b96c6bd71f662e157886b3873c97bcb167e4b
Haaa! Gdzieś już te felgi widziałem... ;) I chyba nie były jedynym kaprysem właściciela;)95475153e63909cb8036d0a4f4ba3031.jpg
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, @daro napisał:

Sprzedałbym ten drugi kpl. felg, ale raczej złotych 18” do Forka to mało kto szuka

 

Do grafitu bardzo fajnie pasują, co widać na zdjęciu od @keyman Sam bym takie chętnie do swojego XV wrzucił, bo mam taki sam kolor lakieru, ale mam już 2 komplety felg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, @daro napisał:

Mam na nich skończone G12 Geo.

To Ty masz wszystko co trzeba. Wrzucaj na auto, zobacz jak jeżdzi, popatrz jak realnie radzą sonie inne gumy. Dość tej teorii. Zobaczysz że ktoś Ciebie objeżdża za każdym razem, to zobacz co tam założył. Jak efekty takie same to zaoszczędzisz twa tysiaki. G-012 też miały dobre opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty masz wszystko co trzeba. Wrzucaj na auto, zobacz jak jeżdzi, popatrz jak realnie radzą sonie inne gumy. Dość tej teorii. Zobaczysz że ktoś Ciebie objeżdża za każdym razem, to zobacz co tam założył. Jak efekty takie same to zaoszczędzisz twa tysiaki. G-012 też miały dobre opinie.

Niestety są już na zero do znacznika, a jak pisaliście 17” większy wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2020 o 23:53, @daro napisał:

Co myślicie o A/T na feldze 18”? Zdecydowanie lepiej przejść na 16” lub 17”? Mam drugi kpl. od Forestera i nie wiem czy inwestować w opony pod nie czy rozglądnąć się również za felgami.

Za Wielką Wodą dziś takie coś się pokazało:

103132631_10157823967168736_852111939829

103750377_10157823967178736_186211245080

Ponoć to 235/55R18 i ponoć nic nie obciera. Tylko nie bardzo mogę znaleźć tę oponę, o której on pisze (Falken Wildpeak AT3W). Za to na pewno są w tym rozmiarze:

https://allegro.pl/oferta/4x-grabber-at3-235-55r18-104h-fr-bsw-xl-9379036930

 

Z porównywarki rozmiarów wynika, że jest większa, niż seria, ale wciąż mniejsza, niż np. moja BFG KO2 225/65R17, więc faktycznie może nie ocierać.

 

 

Edytowane przez radix99
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/60/17  średnica koła -70,18cm
 
225/65/17 średnica koła 72,43cm
 
235/55R18  średnica koła71,57 cm
 
 Auto podniesie się 1,5- 2 cm. Przecież to jest tyle co nic. Nic to nie da oprócz pogorszenia się właściwości jednych na asfalcie.
 
Wszystkie XV 2018 z 2.0 mają na stanie 18stki - odpada zakup felg 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...