Skocz do zawartości

"offroad" w subaru XV ;-)


zbyszko4x4

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, OMAJ napisał:

 

Witam ,

Do tej pory byliśmy (pozwolę sobie używać liczby mnogiej, bo oboje z mężem poczytujemy sobie forum) tylko biernymi użytkownikami, ale poprzez zapytanie czujemy się wywołani do tablicy :)

W czerwcu braliśmy udział w imprezie Bałtowskie Bezdroża Family, w grupie przeznaczonej dla aut bez modyfikacji terenowych, dla "pikników", czyli takiej co by sobie auta za bardzo nie zniszczyć.

Generalnie impreza bardzo fajna.

 

 

 

Super! :) A jak się auto sprawowało? Zadowoleni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto dało radę bezproblemowo. Największym kłopotem były wystające gałęzie rysujące lakier. Dobrze, że większość czasu jechaliśmy sami, bo na pewno śmiesznie wyglądało, gdy się zatrzymywaliśmy, otwierało się okno, a z auta wysuwała się ręka, bądź wychylała cała postać, żeby połamać "atakujące" nas patyki :)

Bardzo zadowoleni. Wśród Patroli, Vitar i Wranglerów byliśmy egzotyką, jedyni w Subaru!

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Blixten napisał:

.... a w Trójmieście nareszcie pada śnieg :drool:

 

Byle pracę skończyć o 20 :D

 

Spotykamy się około 20.30 - 21 na Westerplatte? Tam są spore parkingi itd. 

Edytowane przez bmbm
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po śniegu jeździ się super. A po lodzie jeszcze lepiej. Miałem to szczęście, że dzisiejsza edycja SJS w Krakowie, wypadła w zimowych warunkach. Wszystkie ćwiczenia były na śniegu, a płyta poślizgowa był bardziej śliska niż lód. ;-). Szkolenie bardzo fajne, ze 40 minut teorii, następnie sporo jeżdzenia i na koniec mniej niż 5 minut o EyeSight (dzięki temu, było więcej jeżdżenia). Poważnie myślę, o wykupieniu II stopnia. 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miło! :D

Chociaż "offroad" zakończył się w dość... efektowny i szybki sposób :D Jednak nasze XV są dzielne, nawet bardzo, ale jednak do terenówek im sporo, sporo brakuje. 

 

Dzięki za pomoc w wypchaniu auta :D

IMG_0383.JPG

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2018 o 15:18, Karas napisał:

Do aut typowo terenowych z blokadami mostów jednak temu auto bardzo dużo brakuje i absolutnie nie można tego auta mylić z autem terenowym. To podwyższony kompakt więc nie oczekuj od niego cudów.

 

52 minuty temu, bmbm napisał:

Jednak nasze XV są dzielne, nawet bardzo, ale jednak do terenówek im sporo, sporo brakuje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bmbm napisał:

No spoko, dzięki za info :D

W  2014 też wydawało mi sie że Subaru ma napęd rodem z terenówki i że wszędzie da rade. Podobnie jak u was cięższy teren  bardzo szybko pokazał mi że tak nie jest. Napęd jest trochę lepszy niż u konkurencji ale cudów nie ma to jest napęd drogowy nie terenowy a przyzwoite zachowanie się tego auta w cięższych warunkach to taki efekt uboczny ;). Ja zawsze o tych autach staram się pisać na podstawie doswiadczen a nie  "jak mi się wydaje" albo co mi naobiecywał dealer czy reklama ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karas napisał:

W  2014 też wydawało mi sie że Subaru ma napęd rodem z terenówki i że wszędzie da rade. Podobnie jak u was cięższy teren  bardzo szybko pokazał mi że tak nie jest. Napęd jest trochę lepszy niż u konkurencji ale cudów nie ma to jest napęd drogowy nie terenowy a przyzwoite zachowanie się tego auta w cięższych warunkach to taki efekt uboczny ;). Ja zawsze o tych autach staram się pisać na podstawie doswiadczen a nie  "jak mi się wydaje" albo co mi naobiecywał dealer czy reklama ;)

 

No spoko, dlatego takie spotkania jak dzisiaj pokazują idealnie, czego można się spodziewać. :) 

Jakoś wiesz, fajniej się samemu przekonać co i jak, niż czytać w necie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.10.2018 o 10:55, Dyrekcja napisał:

Na razie nie ma na to homologacji. Tak więc aktualnie testujemy, czy nie ma negatywnego wpływu na samochód jako taki. Jeżeli będzie OK zobaczymy, czy producent da nam uprawnienia do homologacji części. Prawdopodobnie jednak rozpoczniemy tez testy innego rozwiązania ( posiadającego już homologację - bazowo to samo, co mamy już w "doświadczonym" Foresterze.

[...]

 

Szanowna @Dyrekcja,

Czy pojawił się już jakiś „oficjalny” lift kit dla XV drugiej generacji?

Z góry dziękuję za odpowiedź i oczywiście pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma wątpliwości, co  do możliwości terenowych "jedynie podwyższonego kompaktu"   z wolnossącym silnikiem 1.6,  którym podobno nie da się normalnie jeździć, to warto obejrzeć poniższy film. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=xCZigVeaHPk

 

Ten samochód w rękach artysty (zachęcam do obejrzenia innych filmów kierowcy z Turcji) czyni cuda.

  • Super! 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...